Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců

Philippe Delarue

Scénografie:

Franck Benezech
  • Stružák

Teda natočit devadesátiminutovej animák, ve kterým nepadne ani slovo, to chce koule. Místy je to sice zábava, ale místy taky pekelná nuda. A opět je tu problém, že pro dospělé je to moc infantilní (a často nelogické) a pro děti zase až moc strašidelné. Nápad tu byl, ale bylo s ním naloženo prachbídně.(6.9.2014)

• Prochy38

Moc bych chtěl těch hvězd nahodit víc, ale nemůžu. Věnuji se přírodě a hmyzu dost na to, abych některé věci nekousl. A že je to pro děti? No právě! Líbí se mi, jak je to animované a vím, že jde dnes už o kultovní seriál. Jasné. Zvuky pominu, bez těch by to nešlo. Ale mrzí mě hrozně moc, že se to netvořilo po vzoru pana Sekory třeba. Když už na to ty děti koukají a koukají hodně, mohly by prostě být některé věci správně! Jakože se z vajíčka vylíhne malá beruška? Mně to prostě vadí. Místo toho, aby už malinké děti viděli, jak se to ve skutečnosti děje, což fakt není problém, cpe se jim do hlavy opak. Hrozná škoda a za mě obrovské mínus celého projektu.(1.6.2019)

Ač jsem velkým fandou animáků, potažmo těchto komických hmyzích potvůrek, myslím, že se z toho miloučkého kraťasu neměl stát celovečerní film. Ono je to vcelku vtipné, ale dlouhé a občas to opravdu postrádá ten vtip okamžiku, ze kterého těží právě ty legrační kraťasy. Místy je to opravdu utahané a animace není zas taková, jak by člověk očekával. Být divákem 0-13, tak tomu snad ještě přihodím jednu nebo dvě hvězdy, ale takhle se to opravdu nedá. Zklamání. 60%(12.1.2014)

Smál jsem se jenom trochu, ale i tak to bylo celkem dobrý. Spíše pro mladší děti vhodné. Jedná se o příběh mravenců na cestách řekněme, který je graficky dobře udělaný. I tak se zde nachází nudnější části, ale také i ty zábavné, no ale jak říkám moc jsem se tedy nenasmál. Ale pustit si to večer v sobotu s rodinou, kde jsou malé děti, proč ne ? :)(3.5.2017)

Bohužel (nebo bohudík) znám Mrňousky, tak jsem byl ochuzen o moment překvapení oproti těm, co tenhle celovečerák .-) viděli jako první věc z Mrňousků. Ono se to samo nabízelo, místo jednotlivých roztomilých epizodek o peripetiích a radostech hmyzáčků, natočit celý film. A kdo jiný by měl být hlavním hrdinou než troubící beruška, neustále se škorpící s masařkami.. Tady jí to ale muchajzny pěkně vrátily hned v úvodu za všechny ty minulé provokačky v seriálu. . Zde jsou to však rezaví mravenci a jejich hordy jako ti největší záporáci. Shodou náhod se beruška dá do party černých mravenců, kterým pomůže bránit mraveniště... Útok na mraveniště opravdu v mnohém připomínal scény z Pána prstenů :-)). Nicméně, i když 88 minut dnes není žádná mega stopáž, přišlo mi to dlouhé. Sice to bylo plné krásných záběrů na přírodu, hmyz byl také animován hezky (ale na to jsme zvyklí), ale těch vtipností tam bylo na tu délku celkem málo. Prostě mně osobně mnohem více vyhovovaly jednotlivé dílečky a jednotlivé epizodky. Takhle se trochu nabízí myšlenka, že se snažili tvůrci ze skvělého seriálu ještě něco vypumpovat...konec konců ta závěrečná akcička beruškyx s masakami byla celá okopčená ze seriálu (byť tedy natočená nově v jiných kulisách). Ale i tak je to u mne za 4 kostky cukru. * * * *(3.9.2014)

• - Film je věnován in memori Jeanu "Moebiusovi" Giraudovi, francouzskému malíři, umělci a spisovateli. (Terva)