poster

Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců

 • Francie

  Minuscule - La vallée des fourmis perdues

 • Belgie

  Minuscule - La vallée des fourmis perdues

 • Slovensko

  Chrobáčikovia: Údolie stratených mravčekov

 • Velká Británie

  Minuscule: Valley of the Lost Ants

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Francie / Belgie, 2013, 88 min

Producenti:

Philippe Delarue

Scénografie:

Franck Benezech
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LuciusWlk
  *****

  Již tradičně hodnotím animáky nadneseně a velkoryse. Ani tady tomu není jinak, byť má jednu nevýhodu. Je příliš dlouhý. Mrňouskové jsou fajn ve svých krátkých epizodkách, kde je děj rychlý, úderný a za pár minut začíná jiný. Hodinu a půl, téměř, už je hodně. Kino už po hodině začalo hučet jako úl a dětičky držely na uzdě jen rodiče, kteří přece neodejdou dříve, když to zaplatily, co? Ale ti co vydržely, mohli alespoň ocenit vtipnou stránku příběhu a bravurní soundtrack, který umocňoval atmosféru.(8.2.2014)

 • darkrobyk
  *****

  Mrňouskové nezklamali! Poetická kamera zaznamenává krásnou přírodu s citem - lesy, hory, potok, vodopád, měsíční noc, svítání v oparu, rozkvetlá louka, západ slunce..., epická hudba duní rytmy, vojenským maršem, jemně hladí po duši i bere za srdce. A příběh. Setkání černých a červených mravenců vrcholí válkou, kde se umírá ve velkém. A slunéčko. Tedy beruška (jediná malá výtka - nebudou si děti myslet, že se slunéčka líhnou přímo z vajíček, že ne?). A samozřejmě staří známí ze seriálu - hlemýždi, mouchy, šídla, pavouci, píďalky...a připomenutí nejznámějších scének (tedy při pronásledování slunéčka jsem čekal na dopravní značku, ale i tak to bylo fajn). Zuřivá štika, hladová ještěrka a správně zdegenerovaný rudý generál. Škoda, že jsem na tohle nešel do kina...(14.10.2014)

 • listo
  ****

  Ze života hmyzu po francouzsku. Po pravdě jsem se trochu bála animáku, v němž se nemluví. Zbytečně. Slov netřeba. Respekt před umělci, kteří dokáží namíchat dětský koktejl bez použití konzervantů a umělých barviv a sladidel. Osvěží, zasytí a nebolí z něj bříško. Obsahuje vtip, napětí, akci i romantiku, všechno ve vyváženém poměru. Deštníčkem, který tuhle dobrotu zdobí, je úžasná hudba.(15.3.2015)

 • Sancty
  ***

  Emóciami nabité dobrodružstvo, ktoré trvá príliš dlho. A to myslím z pohľadu dospeláka. Prvá noc osirelej lienky dostala moju šesťročnú dcéru do takej depresie, že už ju nedokázalo nakopnúť vôbec nič a film poväčšine prefňukala. A to je, podotýkam, veľký fanúšik tejto roztomilej hávede. Krátke epizódky svedčia chrobáčikom predsa len viac. Mimochodom, paralelu z Pána prsteňov neuvidia okrem detí naozaj len neznabohovia.(10.6.2014)

 • Tayen
  ****

  Do této doby jsem Mrňousky neznala, na rozdíl od mé babičky, která hned věděla o čem mluvím. Trochu jsem se bála, že celý film bude dabovaný Jirkou Lábusem, ale díkybohu pronesl jen dvě tři věty na začátku a pak to všechno stálo na zvucích vykuleného hmyzu. Animace nápaditá, žádné přeslazené nestvůry pro malé děti. Jednoduchou zápletku vyvážilo obrovské množství nápadů - scéna s pavoukem mi připomínala animáky Tima Burtona z dob, kdy se ještě nevykrádal. Jen bych neřekla, že to je film pro malé děti, chybí tam klasické propriety a animace taky nebyla taková, aby to zaujalo děti. Navíc myslím, že kratší stopáž by se vyplatila více. Přesto je to pro mě velké překvapení.(2.1.2014)

 • - Film je věnován in memori Jeanu "Moebiusovi" Giraudovi, francouzskému malíři, umělci a spisovateli. (Terva)