poster

Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců

 • francouzský

  Minuscule - La vallée des fourmis perdues

 • slovenský

  Chrobáčikovia: Údolie stratených mravčekov

 • anglický

  Minuscule: Valley of the Lost Ants

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Francie / Belgie, 2013, 88 min

Producenti:

Philippe Delarue
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renie42
  *****

  To je tak krásný příběh, tu berušku prostě zbožnuji. To je tak skoro reálný, že věřím tomu, že mravenci umí zapálit rachejtle a beruška unese krabičku zápalek že mravenci umí počítat do patnácti a po kostce cukru mravenčí královna z dovolením vyprdne tucty vajíček. Viděno náhodou, tohle jsem vůbec neznala dříve, ani seriál.(17.4.2017)

 • listo
  ****

  Ze života hmyzu po francouzsku. Po pravdě jsem se trochu bála animáku, v němž se nemluví. Zbytečně. Slov netřeba. Respekt před umělci, kteří dokáží namíchat dětský koktejl bez použití konzervantů a umělých barviv a sladidel. Osvěží, zasytí a nebolí z něj bříško. Obsahuje vtip, napětí, akci i romantiku, všechno ve vyváženém poměru. Deštníčkem, který tuhle dobrotu zdobí, je úžasná hudba.(15.3.2015)

 • PinokKio
  ****

  Chtěl bych být menší, a ještě menší, až bych byl nejmenší na celém světě. Ne, já nechci být trpaslíkem, ale aspoň na nějakou dobu jsem se stal mrňouskem. A pokud bych se s některým z nich měl ztotožnit, tak bych chtěl být asi tím berušákem, ze začátku vystrašeným ze všeho kolem, ovšem později hrdinou bez bázně a hany. Ale klidně i tím samotářským pavoučkem žijícím v tom svém psycho domečku. Výběr havěti je tu obrovský, takže proč si neužít ta dobrodružství jejich očima ..(8.10.2014)

 • Tayen
  ****

  Do této doby jsem Mrňousky neznala, na rozdíl od mé babičky, která hned věděla o čem mluvím. Trochu jsem se bála, že celý film bude dabovaný Jirkou Lábusem, ale díkybohu pronesl jen dvě tři věty na začátku a pak to všechno stálo na zvucích vykuleného hmyzu. Animace nápaditá, žádné přeslazené nestvůry pro malé děti. Jednoduchou zápletku vyvážilo obrovské množství nápadů - scéna s pavoukem mi připomínala animáky Tima Burtona z dob, kdy se ještě nevykrádal. Jen bych neřekla, že to je film pro malé děti, chybí tam klasické propriety a animace taky nebyla taková, aby to zaujalo děti. Navíc myslím, že kratší stopáž by se vyplatila více. Přesto je to pro mě velké překvapení.(2.1.2014)

 • Stružák
  **

  Teda natočit devadesátiminutovej animák, ve kterým nepadne ani slovo, to chce koule. Místy je to sice zábava, ale místy taky pekelná nuda. A opět je tu problém, že pro dospělé je to moc infantilní (a často nelogické) a pro děti zase až moc strašidelné. Nápad tu byl, ale bylo s ním naloženo prachbídně.(6.9.2014)

 • - Film je věnován in memori Jeanu "Moebiusovi" Giraudovi, francouzskému malíři, umělci a spisovateli. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace