PSH feat. James Cole: Vím já?

(hudební videoklip)
všechny plakáty
Hudební / Krátkometrážní
Česko, 2010, 4 min

Radko

Paródia na súťažný poobedňajší televízny program Českej televízie AZ kvíz. Správne postihuje niektoré klišéovité momenty relácie (pýtanie sa na koníčky, otravné otázky plné skratiek). Avšak náprotivkom trápnosti stlmeného stredného televízneho prúdu sa ponúka viachlasné spevácke honosenie sa množstvom ulovených ženských trofejí. Do toho prestrihy z akýchsi bumcaca výberoviek z moravských ľudoviek, odených do syntetizátorového hávu.Zvyšok videa tiež nič extra. Pripomína parodické videá skupiny Senzus - slovenskej synťákovej kapely hrajúcej pred plnými kultúrnymi domami slovenské ľudovky a ich vulgárne nápodoby. Čo je hudobne zhodný grc so "skladbou" Vím já?". Aj tá najjalovejšia časť Zbořilovho strednoprúdového programu poskytne vždy viac ako táto hlúposť. Útočí totiž trápne na nesprávne ciele, hoci v pozadí naznačí neschopnosť celého brnenského čt tv manažmentu. ()

TomX2

Nie som poslúchač rapu ani hip hopu. Týmto dvom štýlom hudby veľmi nerozumiem, takže by som nemal kritizovať tento song, no mne sa vôbec nepáči a nechcem o ňom už ani počuť. Text je otrasný a rap sa mi nepáči. Za zmienku stojí možno len celkom vtipný videoklip, ale ja hodnotím len piesne samotné, škoda. ()

L_O_U_S

Nejsem fandou žánru, ale tohle video mě vždy spolehlivě dokáže pobavit. Ta nejlepší parodie AZ kvízu a Aleše Zbořila. (888.) ()

Pablinho

"Pověz nám všem svoje zkurvený záliby..." :D Má to myšlenku, něco ze života, vtip, prostě docela kvalitní hudební parodie AZ kvízu. Není to úplnej TOP, ale na českou scénu vysokej nadprůměr. ()

Nick321

O něco později v AZ Kvízu: "Jamesi, co děláte vy?" - "Já dělám tak trochu všechno, ale... vim já? 😎" 😂 ()