Reklama

Reklama

Moebius

(festivalový název)
  • Jižní Korea Moebius (více)
Trailer
Drama / Thriller
Jižní Korea, 2013, 89 min

Žena (Eun-woo Lee) vie o nevere svojho muža s mladou predavačkou. Nenávisť k manželovi prenesie na syna (Young-ju Seo), ktorému spôsobí strašnú ujmu na zdraví s následkami do konca života. Otec (Jae-hyeon Cho) cíti vinu, a tak hľadá riešenie a východisko z nezávideniahodnej situácie... (sochoking)

Videa (1)

Trailer

Recenze (36)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,VŠECHNO BYLO NAJEDNOU JASNÝ. BYLO TO JAKO ZJEVENÍ. NEMŮŽU DĚLAT OTCE 533 DĚTEM. TO PROSTĚ NENÍ MOŽNÝ… ALE MŮŽU BEJT JEJICH STRÁŽNEJ ANDĚL.“… /// Dramatický drama vo jednom čurákovi. Beze slov. Tak nějak bych si představoval antickou tragédii. Podvědomě čekám na nějaký slovo… místo keců však přichází příběh o rozpadu manželství, ztrát mužství, orgasmů bez penisu a bolesti. Tohle beru jako filmovej kumšt a ne jen jako vobyčejnou uchylárnu. Nemusí to bavit každýho, ale ti, kteří ,,ho“ maj, si ,,ho“ pak budou víc vážit. Stejně tak se uspokojí festivalový obecenstvo, rejžovi příznivci, drobní sexuální devianti a všichni, kterým chybí Emanuella. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že s uřízlým vocasem se v Koreji nikdo moc nepáře. 2.) Nemám ho. 3.) Pasti, pasti, pastičky byly moc ukecaný. 4.) Thx za titule ,,lepros“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Je víc než jasné, že Kim už neví coby. S Pietou se vrátil na festivalový vrchol (podle mě ne zvlášť zaslouženě), tak teď je třeba pokořovat i nějaké další mety. Němý film o rodinných kastracích zní jako dobrý nápad. Upřímně to bylo měkčí, než jsem čekal (pro Kima běžná hranice nahoty a násilí, řekl bych), korejské cavyky nemají daleko k hysterčení okolo von Triera, jen tentokrát bez pořádného finiše. Na rozdíl od Nymfomanky totiž Moebius není hrátka s diváckým očekáváním, ale v podstatě jeho naplnění - jde o typický ki-dukovský film přesně takový, jak si ho člověk představí. ()

Reklama

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Teda už jsem v životě viděl fakt mraky ujetostí a ty japonský tomu jasně šéfujou, ale tohle je někde absolutně na žebříčku snad v TOP 10ti !!! Jako on to není ani tak horor, snad trochu exploitation, ale dle pojmů v infu o skupině (=nechutnosti, úchylárny, zábava=) to sem rozhodně sedne jak prdel na hrnec!! Tohle fakt už nejde vymyslet a museli to vymejšlet ani ne Japonci,ale Marťani!! aneb .. jaký příběh se rozběhne, když matka v pomstě uřízne svýmu synovi pinďoura ... O žádný drama nejde, ale o černočernou, neskutečně ujetou a šílenou komedii!! Sem myslel, že se pochčiju smíchy, ale tolik nepříjemnejch scén pro chlapa tam je, že jsem fakt kroutil kopytama ... ()

Dellamorte 

všechny recenze uživatele

Kimo sa opätovne zasekol do prízemne naturalistickej réžie, ku ktorej si sám navrhol sfilmovať ošemetnú súčasť života, ktorá poznačí ako rodinu, tak aj každého jej člena. To osobité spracovanie traumy každého zo zúčastnených zanecháva dósledky, ktoré sú grom celého snímku. ˇFalusovo úchylný " scenár si nezaslúži verejnosvojprávny záujem, lebo na stoličke mal sedieť MIIKE, no ten to už má so svojím "Q" hlboko odskúšané.Ostáva takto len obligátne J-familiárne trio, ktoré si v striktne dodržiavaných spoločenských normách brutálnou formou usporiadava svoje...ehm tradičné návyky. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Moebius se jeví jako odpověď na Srbský film v korejském vydání. Velmi zlý, nepříjemně sledovatelný film. Ve filmu se vůbec nemluví, jedná se o němý film, z čehož jsem měl zpočátku obavy, že se dostaví nuda, nikoli tím víc prostoru pro násilí a zvrhlosti. Film sice explicitně neukazuje gore, ale znásilnění, sebepoškozování a kastrace je zde na denním pořádku. Přemýšlím co je horší, zda své vlastní dítě znásilnit nebo vykastrovat- Oboje je vrchol hnusu!! Masakr! 80% ()

Galerie (10)

Zajímavosti (3)

  • Během celého filmu není vysloveno jediné slovo - ve filmu se nemluví. (vojacekr)
  • K dokončení natáčení došlo zkraje roku 2013 a filmařům trvalo takřka celé dva týdny. (Conspi)
  • První červnový den roku 2013 obdržel snímek od korejské filmové organizace Korea Media Rating Board status R (restricted). To taktéž znamená, že filmy s tímto hodnocením mohou být v Jižní Koreji promítané jen ve speciálních kinosálech. Do této doby se zde žádné takové zařízení ovšem nenachází, snímek tak utrpěl vážné ořezy a korejským divákům není promítán v originální podobě. V kinech se tak objevuje pouze ořezaný snímek, a to bez přístupu mladistvých. (Conspi)

Reklama

Reklama