Po autonehode, ktorú z dvoch identických dvojčiat Laurel a Audrey (Zoe Kazan) prežije len jedna z nich, sa život neistej a výstrednej Laurel zmení. Má výpadok pamäti a ostatní ľudia spolu s jej vlastným otcom (John Carroll Lynch) ju začínajú považovať za jej, "tú krajšiu", sestru Audrey. Ráno v deň ''svojho'' pohrebu sa po prebudení náhle rozpamätá, kým v skutočnosti je, no rozhodne sa hrať túto absurdnú maškarádu so svojim okolím a postupne tak odhaľovať pravdu o samej sebe. (sochoking)

Marqta

Tak rezervy by tam určitě byly. Námět je sice super, ale vývoj příběhu už tolik ne. Když pominu onu prvotní myšlenku a dějovou linku, která se k námětu nabídne snad jako první, tak tam toho moc nezbývá. Vlastně se neděje téměř nic, tím nechci hanět zpracování scénáře, protože v rámci všech okolností se z toho skutečně vytěžilo celkem hodně, možná až překvapivě hodně na to, jak je promyšlená dějová linka minimalizovaná- a to tak, že totálně. Chtělo by to trochu méně klišé a předvídatelnosti a trochu víc originálních momentů a souvislostí. Přes to, že se film snaží tvářit celkem dramaticky ohledně psychologie postav a hloubky filmu, tak to na mě v souhrnu působilo hodně ploše, což je velká škoda, protože i tak to bylo koukatelné- což potom kdyby se námět zpracoval o něco (řekněme) vhodněji...Trochu slabší 3 hvězdičky. ()

ScarPoul

Tento film je ako lečo. Má všetky skvelé ingrediencie na to, aby ste si na ňom pochutnali. Všetky potraviny sú čerstvé a plus je to lečo s peknou dávkou klobásky, čo tu prezentuje Zoe Kazan( teda jediná vec v celkom filme, ktorá bola bez chyby). Lenže hlavná kuchárka pokašľala čo sa dalo. Niekde je to presolené, inde je to bez chuti a najväčšia škoda je v tom, že ten recept vyzeral zaujímavo, aj napriek tomu, že sme lečo už pár krát jedli. Teraz na chvíľu opustím túto čudnú analógiu. Film je veľmi nedotiahnutý. Okrem osobitej herečky tú chýba akákoľvek emócia, alebo pekná scéna. Kĺže sa to strašne po povrchu, neuzatvára načrtnuté línie, stále ďalšie rozvíja( terapeutické sedenie - je absolútne zbytočné.) Jeden z tých filmov, na ktorý sa naškriabali nejaké peniaze, a námet sa zdal každému sympatický, ale miera neskúsenosti podkopala film v emóciach a zaujímavosti. Škoda. Teraz sa znova vrátim k čudnej analógií. Dajte si radšej tú klóbásku. Je veľmi chutná a na internete sa zjavili aj nejakej jej ošúpané fotky. ()

Wayne

Tak obrovským způsobem promrhaný nápad jsem už hodně dlouho neviděl. Hlavní chyba je v Jenné LaMarque, která nezvládla scénář ani režii. Celé je to totiž jakoby nedodělané a mimo to i bezúčelné. Spíš jako jedna epizoda seriálu, která potřebuje jen zabrat místo v půlce série. Chybí zápletka, pointa nebo cokoliv, čeho by se mohl film chytit. Hlavní hrdinka prostě jen chce být jako mrtvá Audrey, což je vskutku nepochopitelné, protože podle všeho byla Audrey strašná mrcha. Celý příběh vás přitom nechává úplně chladnými, ať už při smutných nebo romantických momentech. Označení komedie je dost odvážné, protože jediná vtipná chvilka pro mě nastala, když na pohřbu nikdo nechtěl říct ani slovo, což ani vtipné moc nebylo. ()

runner85

Každý deň žijeme svoj život. Obyčajný, bežný. No pred pravdou sa nedá schovávať večne . Laurel a Audrey sú síce jednovaječné dvojčatá, no každá z nich je iná. Každá si našla svoj spôsob ako sa vyrovnať zo stratou milovanej matky. Škoda, že ich "osudné" stretnutie po dlhšej dobe dopadlo tak ako dopadlo. Celkovo je dej a celá zápletka trošku mimo signál pochopenia, ale na druhú stranu v tom zmätku a čiastočnému výpadku pamäti možno pochopiteľné. Škoda ale, že dej nebol trošku viac dramatický, čakal som trošku viacej psychologického pohľadu na to čo sa dialo keď mala zamenenú identitu. A neuškodilo by aj trošku viacej romantiky. Síce tá časť v bazéne bola vcelku chutná ... Zoe je ale okaňa a dokázala tento film potiahnuť aj vo chvíľach keď som hľadal pagáčiky k zahryznutiu ()

tom88

Originálna a podmanivá dráma, ktorá je mierne odľahčená, no nie práve humorom, ale skôr ľahkou romantikou. Dobre sa na to pozerá. Je to celkom milý a sympatický film. Môžem ho doporučiť, ale nie najnáročnejším divákom. Život mojej sestry (Pretty One) je skvelá výplň jedného pohodového večera. Prikloním sa k vyššiemu hodnoteniu. 70% ()

• Scénář byl přítomen v Blacklistu (seznam nejlepších nerealizovaných scénářů) roku 2011. (Hal_Moore)
  • Film se natáčel v Los Angeles, Piru a v Pasadeně v Kalofornii. (rafix)