Vlčí hory

S příchodem noci se do lesního porostu starého jako svět sám vkrádá éterická mlha. Horami se ozývá pravěké vlčí vytí. Další a další vlci se přidávají. Zubr dole v údolí se prudce otočí, jelen rychle mizí mezi stromy a bobr plave do bezpečí svého úkrytu. Jen medvěd klidně čeká v tiché předtuše, že by si mohl z vlčí kořisti kus urvat. Tohle je příběh o jednom z posledních divokých koutů přírody v Evropě, krajině dříve známé jako Vlčí hory, kde má každý tvor svou vlastní úlohu ve věčném koloběhu života a smrti. Zkušení slovenští filmaři putovali tři roky křížek krážem horami a lesy Východních Karpat a v regionu, který se rozprostírá na pomezí Slovenska, Polska a Ukrajiny pátrali po éterických vlcích i jiných výjimečných zvířatech společně žijících na tomto území. (TV Prima)

Lukido

Na slovenský dokument bravúrne zvládnute ,dôkaz toho ze aj v slovenských pomeroch sa dá nakrútiť pekný dokument. ()

Riddler

Paráda. Človeku sa až nechce veriť, že netreba ísť do Kanady aby človek videl takú divočinu. Tiež nevychádzam z údivu nad samozvanými kritikmi saturácie farieb, chýbajúcich mapiek a pod. Asi to celé nepochopili. ()

Martinko991

Krásny dokument v nedotknutej prírode vyvolal vo mne pocity si prírodu viacej vážiť a chrániť. Možno len škoda, že to nebolo dlhšie, ale aj tak rešpekt filmárom za 500 dní strávených v divočine. ()

Bruce0659

Film mi pripomenul, aké nesmierne bohatstvo máme v blízkom okolí. Nielen Aljaška, Kavkaz ale aj srdce strednej Európy má byť na čo hrdé. Dobrá práca za kamerou, hudba má tiež slušnú úroveň. Škoda, že zo života vlkov nám bolo ukázané menej. ()

ERINYUS

Je čas splatiť dlh... bolo by uzasne ak by si priroda vzala spat svoju planetu a neostal na nej jediny clovek. toto prianie sa umocnuje citanim poniektorych komentarov a vlastne kazdym prezitym dnom v tejto nenazranej spolocnosti. Momo_desu: detstvo bolo/je/ dost traumatizujuce obdobie ze? ()

cyglos

Hledal jsem jeden film a ejhle vyskočily Vlčí hory. Tak jsem nelenil a musím konstatovat, že takové projekty mají nevyslovitelnou hodnotu. Dokument si zaslouží jen superlativy. Kamera, detaily, které jsou často křížovkovského typu, hledání a objevování v megadetailech. Je patrné, že se tvůrci neflákali a odvedly skvost, který ukazuje přirodu v tolika druzích a přirozené kráse. "Pochutnal" jsem si už proto, že jsem viděl přírodu, která je nedaleko a není postižená lidskou přítomností. Nemám problém ani s komentářem, dikcí, obsahem. Krása nepotřebuje ke svému popisu rohlík na hubě . Pět hvězd zcela zaslouženě. ()

Za zvířaty do kina Atlas

Za zvířaty do kina Atlas

30.10.2016

Druhý ročník dokumentárního filmového festivalu Zvířata jsou taky lidi nabídne v pražském kině Atlas celkem 12 projekcí ve čtyřech festivalových dnech. Tématem přehlídky, která proběhne od 10. do 13.… (více)

AFO 2014: Festival plný hvězd

AFO 2014: Festival plný hvězd

08.04.2014

Měsíc duben patří Mezinárodnímu festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc. Ve dnech 15. – 20. 4. se uskuteční jeho 49. ročník, který diváky vezme přímo ke hvězdám. AFO totiž letos… (více)