Vlčí hory

Trailer

S příchodem noci se do lesního porostu starého jako svět sám vkrádá éterická mlha. Horami se ozývá pravěké vlčí vytí. Další a další vlci se přidávají. Zubr dole v údolí se prudce otočí, jelen rychle mizí mezi stromy a bobr plave do bezpečí svého úkrytu. Jen medvěd klidně čeká v tiché předtuše, že by si mohl z vlčí kořisti kus urvat. Tohle je příběh o jednom z posledních divokých koutů přírody v Evropě, krajině dříve známé jako Vlčí hory, kde má každý tvor svou vlastní úlohu ve věčném koloběhu života a smrti. Zkušení slovenští filmaři putovali tři roky křížek krážem horami a lesy Východních Karpat a v regionu, který se rozprostírá na pomezí Slovenska, Polska a Ukrajiny pátrali po éterických vlcích i jiných výjimečných zvířatech společně žijících na tomto území. (TV Prima)

Trailer

klerik

Podobne ako pri STRÁŽCOVI DIVOČINY dokážu tvorcovia otočiť fakt, že namajú veľa zázračných záberov vo svoj prospech. Filmu trochu vadí jeho snaha o zabratie čo najväčšieho územia a nabalenia čo najviac tém (ale keďže išlo o karpatský projekt, je to asi pochopiteľné). Príjemný dokument, ktorý by však zniesol hutnejší, resp. konkrétnejší obsah... ()

darkrobyk

Velice pěkný dokument od východních sousedů o jedné z mála posledních divočin v Evropě. Asi bych netvrdil že poslední, protože leckde se bude divočina v malém jistě vyskytovat - minimálně třeba v Rumunsku, ale to je to nejmenší. Působivé je především natáčení v povodí řeky San v polské části hor. Množství zvířat, co se dokáže najednou uprostřed řeky sejít, připomíná nadneseně záběry z Afriky. A i když se tvůrci honí především za vlky, zaujmou zubři, jeleni, divočáci a překvapí medvěd. Do toho se jako drahokam mihne ledňáček, objeví se kuna, liška nebo bobr. Některé záběry z nitra lesa, topícího se v mlžném oparu probodávaném slunečními paprsky, jsou pastvou pro oči. Nejen pro milovníky přírody povinnost. ()

kaposlav

Tešil som sa a dočkal som sa. Kvalitný špičkový dokument zo slovenskej produkcie. Bez umelého lákania zvierat je to omnoho ťakšie, ale trpezlivosť sa vypláca. Našlo by sa aj niečo čo by som mohol vytknúť, ale dobrý pocit z filmu mi to nedovoluje:). Bodaj by bolo takýchto dokumentov zo slovenskej prírody viacej. 5* ()

Jirka_Šč

Jsem maličko sklamaný, protože jsem čekal, že to bude stejně geniální jako Strážca divočiny. Nicméně nelituji koupě DVD. Výborné snímky zubrů a zase jeden poctivý a nearanžovaný přírodní dokument. Maličko mě sklamala kvalita slovního doprovodu. Stručně: Je to kvalitní dokument, ale světové třídy jako Strážca divočiny nedosahuje. 91 aktuálních % na ČSFD je podle mě silně přeceněných. ()

gogo76

Celý film dostupný na youtube. Náhodou som na to natrafil v tv a už som od toho nedokázal odtrhnúť oči. Slovenský dokument Vlčie hory v sebe nesie tú magickú atmosféru, ktorá vás chytí pod krk a už nepustí. Krásne prostredie na poľsko-slovensko-ukrajinskej hranici je plné života akoby sa tu zastavil čas a ostal tu kus prírody, ktorú človek svojim zásahom vôbec nepoznačil. Nádherné zábery a úžasne pulzujúca hudba od A. Popoviča vytvára magický celok. Stačilo postaviť zamaskovaného kameramana na breh rieky San a pred očami sa zrazu premávali stovky zvierat. Názov síce láka na vlkov, ale tých sa kamerou podarilo zachytiť podstatne menej ako si tvorcovia želali. Tých, ktorých sa zachytiť podarilo ma svojou veľkosťou veľmi neprekvapili. Tu nie sme na Aljaške a statného vlka stretnete len veľmi ťažko. Film dokazuje, že i doma máme klenoty len ich musíme sebavedomejšie predať. Film v rámci žánru dokument - 100%. ----------------- PS. Ako malý chlapec som bol u rodiny v dedinke Kolačkov okres Stará Ľubovňa. Prišiel sused poľovník, že zastrelil vlka, či sa nechceme pozrieť. A to bol teda kus. Bol som síce malý zasran, ale nevládal som mu dvihnúť hlavu zo zeme. ()

• Natáčanie trvalo 500 dní a prebiehalo v horách a lesoch Východných Karpát, regiónom rozprestierajúcim sa na území Slovenska, Poľska a Ukrajiny. (Déé X Géé)
  • Filmári museli čakať na prvý záber vlka pol roka. (corona)
  • Dokument bol v roku 2015 odvysielaný na uznávanej dokumentárnej stanici Nat Geo WILD a prostredníctvom nej sa postupne objavil na obrazovkách v 118 svetových krajinách. (marrrrian)

Související novinky

Za zvířaty do kina Atlas

Za zvířaty do kina Atlas

30.10.2016

Druhý ročník dokumentárního filmového festivalu Zvířata jsou taky lidi nabídne v pražském kině Atlas celkem 12 projekcí ve čtyřech festivalových dnech. Tématem přehlídky, která proběhne od 10. do 13.… (více)

AFO 2014: Festival plný hvězd

AFO 2014: Festival plný hvězd

08.04.2014

Měsíc duben patří Mezinárodnímu festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc. Ve dnech 15. – 20. 4. se uskuteční jeho 49. ročník, který diváky vezme přímo ke hvězdám. AFO totiž letos… (více)