• P. J. D.
  ****

  Musím s předchozích komentářem, který tady zazněl, nesouhlasit. Moderátoři (respektive většinou moderátorka) nijak nešaškují (šaškování máte na televizní stanici Nova), ale podávají zcela seriózním způsobem zprávy ze světa kultury ve formě obdobné událostem, což jim u mě dává plus. Navíc se zaobírají nejen domácím aktuálním zpravodajstvím v pestré škále (od divadel, výstav, až po premiérová promítání), ale i tím zahraničním (předávání oskarů, zlatý medvěd, výstava obrazů uznávaných malířů). Jediným důvodem, proč dávám pouhé čtyři hvězdičky je ten, že pořad je až neskutečně krátký. V pouhých dvaceti minutách není prostě možné sdělit vše podstatné, vše nového, co se událo a už vůbec ne blíže přiblížit danou věc tak, aby ji člověk lépe porozuměl (byť se o to snaží, ne zrovna často to vyjde).(8.3.2014)

 • Myrddin
  ****

  Dávám 4 * protože mě zájímá, co se událo ve světě kultury, ale pravda je, že forma těhle Událostí v kultuře (šaškování reportérů apod.) nekoresponduje s obsahem - sice chápu, že chtějí koncept pořadů o kultuře zmodernizovat, tohle se mi ale zdá vážně trochu trapný... snad to časem vychytaj..(9.11.2013)

 • Vančura
  ****

  Velmi dobré zpravodajství - díkybohu, že alespoň veřejnoprávní televize nabízí takový pořad, který v obdobné formě na žádné komerční televizi neexistuje (nebo o tom alespoň nevím). Pamatuji ještě časy, kdy události z kultury byly několikaminutovým přílepkem na konci hlavní zpravodajské relace UDÁLOSTI, a jejich pozdější emancipace do samostatného vysílacího času byla asi ku prospěchu věci.(14.4.2015)