Film podle skutečné události pojednává o třech mužích, kteří založili Mezinárodní federaci fotbalových asociací (FIFA). Podařilo se jim překonat obrovské překážky i neustálé spory, aby se mistrovství světa ve fotbale mohlo stát realitou. Skupina nadšených evropských podivínů spojí síly a pustí se do ambiciózního projektu - založí Mezinárodní federaci fotbalových asociací (FIFA). V epickém, dosud neodvyprávěném příběhu ožívá inspirativní sága o mistrovství světa ve fotbale a třech odhodlaných mužích, kteří stáli u jeho zrodu. Poháněni svou vizí a vášní se Jules Rimet, Joao Havelange a Sepp Blatter přenesou přes všechny pochybnosti a překonají veškeré překážky i skandály, aby se světový pohár mohl stát skutečností. Nadčasový příběh, který se odehrává během bouřlivého dvacátého století, je oslavou fotbalu, z něhož se navzdory všemu stal nejen celosvětový sport, ale také výraz naděje, ducha a jednoty. (HBO Europe)

mikhail odpad!

Hmm... Gerard Depardieu...o jeho inteligencii som nemal valnú mienku, ale účasť v tejto snímke už hovorí o jeho totálnej snahe zakopať sa do prepadliska filmových dejín :D Tim Roth a Sam Neill...borci asi predtým ani nevedeli ako vyzerá lopta a určite predtým nepočuli o Seppovi, inak by sa na takúto kravinu nikdy nedali nahovoriť :D ()

senecek

Pro mě zajímavé zpracování historie vzniku mezinárodní fotbalové asociace. Výběr herců,masky a prolínání dobových záběrů mě docela zaujalo,proto dávám čtyry hvězdy! ()

Blazis34

Jako milovník kulatého míče se musím tohoto díla trochu zastat. Jsem totiž rád, že vůbec něco takového vzniklo po tak dlouhé době. Divák se mohl dozvědět něco o založení FIFA i jak se bojuje za oponou. Na druhou stranu uznávám, že film postrádal kvalitu i hlubší myšlenku a ani zrežírovaný nebyl dobře. Myslím, že pro ty, které FIFA nic neříká, to byla velká nuda. Pro mě naštěstí podívaná na jedno shlédnutí, které nelituji - 35%. ()

Themyth

Herecky na veľmi dobrej úrovni, a takisto je do detailov prepracovaná aj dobová scénografia od kostýmov až po artefakty. Príbehovo a dejovo úbohé. Je to zároveň objasnenie zákulisia vzniku FIFA a kľúčových majstrovstiev sveta vo futbale a takisto účelová propaganda s cieľom predstaviť organizáciu a jej hlavných predstaviteľov v čo najlepšom svetle. Keďže si to sami aj zafinancovali, nebudú si na seba liať kýble sebakritických spovedí, to dá rozum. Ak by to spravili ako nejaký hodinový dokumentárny film, bolo by to pochopiteľnejšie a ľahšie stráviteľné. Prečo urobili kinofilm so známymi hercami v titulných úlohách asi vieme, ale takto sa to v období svetovej vlny kritiky v dôsledku odhalenia ich korupčných škandálov obrátilo proti nim. Premiéra nemohla byť lepšie načasovaná. ()

Nathaniel8

Jako fanoušek kulatého nesmyslu prostě nemůžu jinak. Prostě... tohle je super. Dozvěděl jsem se i plno nového o historii FIFA. Takže 4*. Jen jednu výtku bych měl. Depardieu v roli Rimeta nebyl ideální. On totiž vypadá jak pra.. a jeho nos jak pr..l takže s lepším obsazením bych dal 5. ()