Reklama

Reklama

Film podle skutečné události pojednává o třech mužích, kteří založili Mezinárodní federaci fotbalových asociací (FIFA). Podařilo se jim překonat obrovské překážky i neustálé spory, aby se mistrovství světa ve fotbale mohlo stát realitou. Skupina nadšených evropských podivínů spojí síly a pustí se do ambiciózního projektu - založí Mezinárodní federaci fotbalových asociací (FIFA). V epickém, dosud neodvyprávěném příběhu ožívá inspirativní sága o mistrovství světa ve fotbale a třech odhodlaných mužích, kteří stáli u jeho zrodu. Poháněni svou vizí a vášní se Jules Rimet, Joao Havelange a Sepp Blatter přenesou přes všechny pochybnosti a překonají veškeré překážky i skandály, aby se světový pohár mohl stát skutečností. Nadčasový příběh, který se odehrává během bouřlivého dvacátého století, je oslavou fotbalu, z něhož se navzdory všemu stal nejen celosvětový sport, ale také výraz naděje, ducha a jednoty. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (26)

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Dobré sci-fi, tenhle film, kam se na to hrabe Matrix... Sepp si nechal natočit krásné promo video, jaký je on a jeho parta soubor čestných a nezkorumpovatelných lidí, no bohužel to načasování nemohlo dopadnout hůře (nebo lépe?), páč víc než trailery na tuhle slátaninu pouštěly televize záběry, kterak zásahové jednotky vyvádí z Orlího hnízda FIFA právě tyhle, jak bílá lilie, neposkvrněné pány... Nechápu jen jednu věc (a možná to ani radši vědět nechci, vzhledem k tomu, jakým stylem FIFA pracovala)- jak na takhle zparchtantělý film utáhli taková herecká esa, jako je Sam Neill a Tim Roth (ten ve své nejzápornější roli, hehe). No nic, už teď se těším na druhý díl, sequel, to bude teprv zábava! "FIFA je chudá, ale to ještě neznamená, že prodáme jediné bohatství, co máme- svou čest." Ahaha, tak ten byl dobrej. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Pobavil mě už samotný začátek, kdy představitelé FIFA vyhrožovali Angličanům ve chvíli, kdy nebyla federace ještě ani založená. Nicméně když začala Rimetova linie, tak se to docela dalo, ačkoliv i tady se našlo pár momentů, které FIFA lacině glorifikovaly a vyvolávaly tím úsměv. Ale jinak to ušlo a sedl mi Depardieu v hlavní roli. S nástupem Havelange a Blattera to začalo být horší. Oprostit se od nedávných událostí totiž tak docela nejde a vzhledem k tomu, že zadavetelem projektu je FIFA, tak se film kontroverzím prakticky vyhýbá a pokud na ně dojde, vybruslí z nich Blatter a spol. jako andělé, kteří by pro fotbal zemřeli. A to se překousnout nedalo. Když se na to podívám z hlediska filmového kumštu, tak to zase tak úplně špatné nebylo, ale skandály, které federaci provázejí, tomu dávají chtě nechtě procenta dolů. 40% ()

Reklama

liborek_ 

všechny recenze uživatele

John Oliver se po uvedení tohoto filmu vtipně ptal: "Who makes a sports film where the heroes are the executives???" Odpověď je samozřejmá: Právě ti fotbaloví bafuňáři, o kterých film pojednává a kteří si o sobě potřebují vytvořit zcela nový, od všech korupčních skandálů odfiltrovaný obraz. Žijíce ve své bublině nevidí, jak průhledná je tato stupidní propaganda, která "neziskovou organizaci" FIFA stála cca 16 milionů liber (přičemž rozpočet filmu byl 19). Joao Havelange je zde vyobrazen skoro jako idealista, který dělá vše jen a pouze pro fotbal, Sepp Blatter nemá daleko k bezohledně a bezdůvodně pronásledovanému feministickému hrdinovi s visačkou "Mr. Clean" na klopě... Avšak i pokud přistoupíme na tuto předkládanou fikci a soustředíme se pouze na film samotný, nebude to o nic lepší. Film v podstatě nemá žádnou jednotící linku, dějovost zajišťují pouze izolované epizody z dějin světových fotbalových šampionátů, interních voleb prezidenta asociace apod. Sotva na začátku filmu dojde k založení FIFA (1904), za pár minut už se hraje finále MS v Uruguayi (1930)... A dál to pokračuje v nesourodém sledu až k volbě pořadatelské země MS 2010. K tomu nám hraje unylá hudba, záběry skutečných slavných fotbalových zápasů působí jako násilná kulisa, která má divákovi připomenout, že jde přece především o fotbal... Dobrá je kamera a rekonstrukce davových scén; herci profesionálně bez chyb plní to, co jim Delfino a Blatter napsali do scénáře. Dvouhodinová nuda s některými nechtěně vtipnými momenty ("Vy potřebujete peníze, my potřebujeme světový šampionát" - uruguyaský činitel prezidentovi FIFA Julesi Rimetovi /G. Depardieu/ před volbou pořadatelské země...; Hail to the bubble!). To je vše... A slovo "Katar" nezaznělo ani jednou. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Jsou věci důležitější než smrt, třeba fotbal." Byly doby, kdy bych tuto větu bez váhání podepsal, ale to byl ještě sport symbolem čestnosti a nikoli reklam, smluv a úplatků. Fifa se v době svých velkých průšvihů zkrátka rozhodla postavit si vlastní pomník, ve kterém se pochlubila, že udělala z fotbalu nejúspěšnější hru na světě. Já bych si tedy dovolil oponovat, že to je pravda pouze ve světě financí, protože když se ten fotbal začal "dělat", tak to začalo jít z malého vápna do autu. Jsou v tom prostě velké peníze, takže se nelze divit, že když chtějí šejkové koukat na Mistrovství světa ve fotbale ze sedel svých velbloudů, tak se bude MS 2022 hrát v Kataru. Toto rozhodnutí bylo čestné, transparentní a demokratické, protože nikdo za něj nedostal do kapsy míň peněz, než si zasloužil. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

No tak tohle byl naprosto radikální filmařskej průser. Fotbal mám rád, ale až v dospělosti jsem pochopil, že nejlepší období fotbalu je doba, když nevím, jak moc do něj zasahuje politika a hlavně peníze. Nejlepší je totiž v momentě, kdy ho hrajete Vy sami. Jinak je to spíš smutná karikatura rovnocenného a spravedlivého sportu, který si takový film rozhodně nezaslouží. Utvrzuje to totiž akorát o skutečnosti, že fotbaloví funkcionáři udělají všechno pro to, aby očistili svoje černé duše. Jediný, kdo to kdy s fotbalem myslel upřímně byl Jules Rimet, který s tou myšlenkou mistrovství světa přišel a zde ho hraje Gérard Depardieu. Druhá půlka příběhu odehrávající se v druhé polovině dvacátého století a zasahující až do současnosti už je čistá demagogie o tom, jak to všichni dělají pro radost ze hry a ne pro peníze. Ačkoliv sami funkcionáři v tomto filmu mluví o tom, že fotbal musí být silně spjatý s politikou. Tak na tom ale něco nesedí, ne? ()

Galerie (79)

Zajímavosti (5)

  • Auburtin si po filme chcel zachrániť reputáciu a vyjadril sa, že chce natočiť pokračovanie o korupčnom škandále, ktorý vznikol tesne pred premiérou. (kacer4)
  • Uvažovalo sa o tom, že jeden z vedľajších dejov bude o vyšetrovaní údajnej korupcie. (kacer4)
  • Pred premiérou filmu vypukol vo FIFA veľký korupčný škandál, čo sa samozrejme odzrkadlilo na tržbách. S rozpočtom 30 miliónov amerických dolárov zarobil za prvý víkend 918 dolárov. Napríklad do kina vo Phoenixe prišiel na premiéru jeden človek. (kacer4)

Reklama

Reklama