Učitelka základní školy slečna Mary Meadowsová (Katie Holmes) není úplně taková, jak se zdá. Je dobře vychovaná, laskavá a starostlivá, avšak pod sladkým zevnějškem skrývá duši bdělého ochránce. Má svůj vlastní smysl pro pořádek a v kabelce svou vlastní zbraň. Způsobem sobě vlastním napravuje chyby v tomhle krutém světě jakýmikoliv prostředky. Věci se však komplikují, když se seznámí s místním policejním důstojníkem (James Badge Dale). Ta zvláštní dívka ho okouzlí a jí jeho city také nejsou lhostejné. Policista ale začíná tušit, že ona není jen tou roztomilou dívkou, která učí děti ve škole a má před domem krásnou květinovou zahrádku… (JOJ Cinema)

oldy

Tohle byl i trochu psycho film,než jen drama. Tahle mladá slečna byla pěkně vyšinutá :D Tak trochu si vzala zákon do svých ruk. 6/10 ()

Astonko

Jedna hviezda za Katie Holmes, ktorá by už ozaj mala začať dostávať úlohy v lepších filmoch, nič iné pozitívne som totižto na tomto nenašiel 1.5/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Methew

Úprimne? Toto splnilo môj filmový sen. Milujem iróniu, milujem výstrednosť, milujem umenie, milujem zvláštny humor. Ale vážne, toto je vyobrazenie ženy ako sa patrí (až na tie vraždy). Viac to však vnímam ako komédiu ako drámu. Nakoľko všetky myšlienky tohto filmu sú mi veľmi známe. A veľmi milo ma tento film prekvapil, niečo tak úžasné som už naozaj dávno nevidel. Vrele odporúčam každému. No najviac to ocení outsider, nakoľko je to o outsiderke. ()

Peabody

nelíbí se mi Katie Holmes, moc nechápu onen obdivný hvizd mnohých jak je krásná, ale OK, to je věc osobního vkusu.  Její herectví  se mi nelíbí taky. Uznávám, že výtvarná stylizace je půvabná a osobitá, za to dávám hvězdu. Nelíbí se mi základní princip, tedy že traumatem z dětství získává žena právo na to střílet padouchy. Nemyslím si to. A že ji policajt kryje je podle mne taky špatně, jakkoli to chápu. Ale tady celá koncepce tyto jevy adoruje a to se mi nelíbí. ()

peproch

Miss Meadows (2014) US dark-comedy thriller, film scénář a režie Karen Leigh Hopkins Když film vypráví příběh, líbí se mi, pokud je to poměrně sevřený příběh, vlastně povídka. Nejlepším literárním útvarem je přeci vtip, protože je okamžitě testován, je-li dobrý. Ukazatelem je vyvolaný smích. Vtip je minipovídka. Story. Příběh. Jedno místo, jeden čas, nezbytné minimum postav. Miluju takové filmy. Miss Meadows (2014) není vtipem, ale výtečným minidramatem, provázíte jej úsměvem, očarováni. Je to vlastně úsporné divadelní dramátko. Filmové skýtá nádhernou pomoc těm, jejich obrazivost v divadlech je slabší. Mary Meadows žije snad pět měsíců v domečku v rezidenční čtvrti. Vycházívá v elegantních šatečkách, botkách, kterým klapají, plíšky na podrážkách, upoutává pozornost svým romantických dívčím vzhledem, rukavičkami, kabelčičkou, děvčátkovskými pozdravy s ptáčky, způsobnou minimální mluvou. Ani ona, ani celý film nežvaní. Konverzace jsou jen přesně potřebné. Třeba ta se sousedkou, ředitelkou školy či lékařkou. Jsou jen proto, aby představily situaci, nadhodily otázku, zodpověděly řešení, představily pocitovou náladu. Miss Meadows a film jsou jedním, jako člověk a jeho příběh. Je strůjcem svého příběhu. Hned v druhé minutě zastřelí krátkou pistolí, kterou vytáhne z kabelčičky, chlápka. Oslovil jí z kolem jedoucího auta, namířenou pistolí nutil k přisednutí. Nediskutovala, zastřelila jeho. Mary Meadows (mám za to že Enneagramově typ 8) poznáváme jako suplující učitelku v třídě zvídavých šestiletých dětí (If you´re a Miss, don't you miss having a mister?), jako jemnou zahradnici a pečlivou udržovatelku své maličké domácnosti. S dávnými manýry, za volantem oldtimeru, zastaví na mostě, aby nepřejela ropuchu. Strážník, kterého odteď bude oslovovat „Sheriff“, zastaví za ní a ti dva se sblíží natolik, že počnou spolu dítě, takže svatba je naplánována. You know marriage has a certain... ring to it. You know, a wedding ring, engagement ring... suffer-ring.. Děti učitelky, za níž supluje a která právě zemřela, motivuje k sepsání pozdravu a jejich odeslání na provázcích vzhůru stoupajících balónků. Naučí je zachovat si jejich učitelku v představě, zavřou-li oči. Mary Meadows zastřelí i lupiče, který v hotdogovém bistru právě vytřílel všechny hosty a míří puškou na ni poté, co pronesla: You're of no use to society. You'll waste innocent taxpayers' dollars, abuse the weak legal system and enter a cowardly plea of insanity to a morally bankrupt defense attorney. For what? Oh, and once incarcerated, you're gonna cost taxpayers approximately $47,000 per year. So you know what? Make sure you point the barrel of the gun to the back of the throat. Nejen k svým vybraným způsobům chování, péči o vzhled, ale i spravedlivému, i když nezákonnému užití zbraně, je vyzývána matkou, s níž tráví čas po telefonu. Sheriff, nyní již její snoubenec, je stále odhodlán se s ní oženit, pokud zanechá svého mstivého jednání. Odhalí ji, její mstitelkou minulost v jiném městě, i její poslední akt, když zastřelí pedofilního kněze přistiženého s jedním z jejích žáčků. Jen musí již navždy zanechat svého samospravedlnostzjednatelského chování. Když se o tomto radí telefonem s matkou, zjišťujeme, že jejich hovory byly jen iluzorní a Miss Meadows se vlastně vyrovnává s traumatem z ranného dětství, kdy právě o matku přišla, když ony jako družičky byly na svatbě rodinných přátel a z kolem jedoucího auta bylo stříleno do shromáždění svatebčanů. Den její svatby je zde, její družička je unesena propuštěným psychopatem ze sousedství. Ten pojem neighbor, neigborhood jsou klíčové kvůli porozumění biblickému kontextu, ve filmu zmiňovanému (Lukáš 10,29). Kdo je můj bližní?,  táže se Ježíše zákoník. Ježíš káže nastavit druhou tvář, když vás do jedné uhodí. Ale co když vás uhodí i do té druhé?, tak nějak se táže onen zneužívaný hošík v dětské skupince, kde Miss Meadows učí. Rychlé drama, ví kam má běžet, nalezne andílkovskou Heather v zajetí zločince, sama je odzbrojena a spoutána, i sheriff od oltáře běží do zločincova domu…. Padouch Skyler držíc Maryinu pistolku je zabit Sheriffem, tak mu budou přičteny i předchozí slečniny zásahy, …. střih, rodinná idyla s dítětem, předává dítě manželovi Sheriffovi, Mary si odchází na svou typickou vycházku loučís se slůvkyToodle-oo, překládáno v titulcích filmu jako „papa“. Scénáristka Karen Leigh Hopkins, mj autorka dramatu Stepmom (1998), filmík i režírovala a Miss Meadows ztělesnila Katie Holmes. Úžasný výběr. Nadchly mě její pohyby, cupitání, její vysoké čelo, na kterém dokázala vyvinout tak lahodné vrásky, kosé pohledy, své přirozeně koutky stočené dolů křivila do miloučkých i razatních výrazů, své bohaté tmavé vlasy splétala do mašlemi ošetřenými účesy.  Český distribuční titul Pomsta je sladká je příliš popularizační, odpoutává pozornost od osobnosti Mary k jejímu působení. A mylná. Její mstitelské působení jí vůbec nebylo milé. Slovní hříčky jsou skryty i ve jménech. Svět sousedství je dnes dost možná jen postrádáním veselých luk. Je službou kterou popisuje If others need what I can spare, I must with them my treasures share. Ale s podmínkou, kterou zosobňuje sher-iff. () (méně) (více)