Signál z neznáma

• USA The Signal (více)

Setkání dvou mladíků a dívky s hackerem, který se jim naboural do počítačového systému, navždy ovlivní jejich dosud normální životy. Dva mladíci, Nic a Jonah, doprovázejí Haley na výletě na středozápad USA. Cestou se rozhodnou vyhledat počítačového hackera, který jim nedávno způsobil spoustu nepříjemností v jejich škole. Vypraví se tedy na adresu, kterou se jim podařilo zjistit. Na místě, uprostřed divočiny, objeví pouze rozpadající se budovu. Když se ji trojice pokusí blíže prozkoumat, z nevysvětlitelných důvodů se kolem nich najednou začnou dít podivné věci. Všichni tři ztratí vědomí a později se probudí jenom Nic. Zjišťuje, že se všichni tři nachází kdesi v podzemním komplexu a že spolu se svými přáteli přišel do kontaktu s mimozemskou civilizací. Všichni tři jsou tam drženi proti své vůli a podrobeni testování. (TV Nova)

vikino1

No čekal jsem od toho trochu víc. Začátek zajímavý, ale jak se na scéně objeví Fishburne tak je to jedna velká natahovaná nuda. Natahovaná proto, aby si člověk ze závěrečné pointy sedl na prdel. Ale ten kdo má aspon trošku nadíváno a už pár podobných filmů viděl, to odhadne hned po prvním probuzení Nika v arealu. Já si teda na prdel nesedl. Jakmile najeli titulky jsem si jen řekl, jo odhad jsem to dobře a tím to hasne. Smrtihlav (Dark city) mi připadal daleko zajímavější... ()

messi@h

William Euband mě zaujal výborným podmořským hororem Underwater, jeho Paranormal Activity: Next of Kin se mi líbil taky. Takže jsem si řekl, že si sám pro sebe zmapuju všechny jeho filmy. Bohužel u Signálu z neznáma neplatí do třetice všeho dobrého, poprvé jsem byl zklamaný. Film bych tipoval spíš na prvotinu, je v něm na jednu stranu hodně upřímného nadšení ze SF a hororového žánru, ale na druhou stranu je tady taky znát režisérská nezkušenost a nezralost. Celý Signál z vesmíru na mě působil, jako když si fanoušek SF a filmů od Lynche a hororu Dark City natočí podle vlastního scénáře svůj napůl amatérský film, jen s trochu lepšími triky. Jedna hvězda za snovou nereálnou atmosféru, která provází většinou filmu - bohužel ale často přechází až do zmatenosti. ()

DavidWebb

Nápadité. Prvé slovo čo ma po dopozeraní napadlo. Krásne nízkorozpočtové sci-fi. Už si viem predstaviť všetky tie nízke hodnotenia a komentáre o tom aké to bolo divné, pomalé a neprofesionálne, po prípade ešte zle meniace tempo. Nesúhlasím. In my opinion, za tie peniaze je to hodne slušný flik. Je pravda, že 94 minút mi pocitovo pripadalo ako min. 2 hodiny ale to nič nemení na tom, že to má zaujímavý námet, relatívne slušné prevedenie aj herecké výkony a američanom sa niekde v prdeli podarilo vyhrabať o 14 rokov mladšiu kópiu Rose Byrnovej. Celé je to podkreslené dobrým a vhodným soundtrackom a aj záver bol podľa mňa dosť prekvapivý. Po pravde tak trocha mi unikol význam scény s kravou (to som nepochopil) ale všetko ostatné mi spätne dávalo zmysel. Poikaľ máte radi sci-fi, nevadí vám trochu pomalší štýl rozprávania a nebudete mať príliš veľké očakávania, užijete si to. Nečakané prekvápko a 70% zaokrúhlim jednoznačne hore. ()

masekjc

Hodně efektní a silná atmosféra ale taky hodně rozporuplných pocitů a nezodpovězených otázek...a o to asi šlo :) ()

morfas

Z filmu mám pocit, jako když emzáci hledají talent po vzoru Mercury Rising (USA, 1998). Objevený pozemšťan dostane "něco za něco", ale neuvědomil si "všeobecné podmínky" a případné reklamaci není možné vyhovět. ()

goodnic

No nazdar. Tohle jsem teda opravdu nečekal. Otázky se kupí rychleji než v Lostu, odpovědí pomálu, a já se bavil? Nečekal jsem od filmu vůbec nic a tohle mě upřímně šokovalo. ()

Sharles

Eubankova tvorba mi je veľmi sympatická a jeho režisérska premíera silne emotívneho a zároveň správne metúceho Love mi padla presne na mieru. The Signal je krásne vyzerajúci a zároveň nízkorozpočtový film s vysoko originálnym príbehom a dobre gradujúcou atmosférou spôsobenou narastajúcim počtom nezodpovedaných otázok... A predsa sa Eubank snažil do tohto filmu natlačiť prehnané emócie a city, ktoré mu vôbec nesvedčali. V "Love" flashbacky fungovali perfektne, a tak si Eubank zvolil tento postup zopakovať, do tohto filmu však nepatrili a len miatli od hlavného deja. Ďalsí problém bol v nefungujúcej chémii medzi trojicou hlavných postáv a v slabých hereckých výkonoch. Otázky sa stále kopia a aj napriek tomu, že na konci dostaneme odpoveď na základnú otázku, viaceré veci zostanú na našu interpretáciu. Naopak však pochmúrna atmosféra a pútavosť filmu je nenahraditeľná a vaša túžba po odpovediach na otázky je veľká. Spôsob akým je film vyrozprávaný je na mieste, prostredie je tak tajomné ako má byť, no najsilnejšou stránkou filmu je kreativita scenára. Film je žatvou pre oči a hlavolamom pre mozog, no nevie úplne jasne čím chce byť. Napriek tomu mám z filmu veľmi pozitívny pocit, pravdepodobne vďaka rukopisu toho ambiciózneho režiséra za týmto filmom. ()

PaRi

Ve svém věku mám tu výhodu, že mi u mnohých filmů stačí pár minut a nemusím dále utrácet svůj drahocenný čas. Tenhle film spadá do popsané sorty. Klišé mnohokráte ztvárněno a lépe. ()

Scraffy

Poriadna nuda už od začiatku. Výkony hercov vôbec nezaujímavé a príbeh plný klišé s neprekvapivými zvratmi. Efekty celkom slušné, ale nakoniec je to to jediné, čo zdvíha kvality snímku. ()

Najt

Dal bych 3*, ale za ten ubohej konec musím jednu ubrat. Obyčejné podprůměrné a klišovité scifi, nic víc k tomu dodat nelze.. 40% ()

dkas

Takové malé, trochu divné sci-fi, s atmosférou, která by se dala krájet. Je to napínavé, dobře zahrané, triky na úrovni, já jsem spokojen. ()

Solverino

Začátek je poměrně vlažnej, pak dlouho nic a nakonec bombastickej konec. Velmi dobré! P.S. Love mi přišlo ještě lepší! ()

gicous

Noví tvůrci, nové způsoby, nové přístupy. Zřejmě nejsem cílový divák tohoto sci-fi. Spíše mířím ke klasickému pojetí podobných témat. Signal naopak představuje novátorský příklad - hodně zpomalených záběrů, ruční pojetí roztřesené kamery, netradiční hudba, zoomy, zkratkovité dějové úseky, téměř videoklipové vyznění celého filmu. Přiznám se, že mně Signál vůbec neoslovil. Nedokázal mně uhranout technickými vychytávkami, ani stavbou příběhu nedo kvalitou zpracování jednotlivých postav. Prošuměl mimo mně, ale nebyla to jeho chyba. On vlastně ani ke mně nemířil. Nemám mu to za zlé. 4/10 ()

Ashukamun

3,5*, ale protože mám pocit, že scifi filmů je i tak málo, přikláním se ke 4*. Začátek trošku hororový, ale napětí mě drželo pěkně dlouho...konkrétně než se objeví ten ztracený kámoš a pak už to bylo takové divné...ten konec šel udělat lépe... ()

vipeerr

něco co jsem nepochopil. doufal jsem že konec to nějak rozuzlí. až moc nastřelené sci-fi. nicméně 4* za nápad. ()

kiros179

Jako fanoušek žánru vítám, že se někdo snaží točit filmu, které jsou položeny na základě něčeho rádoby originálního, něčeho z čeho člověk nemá až takový pocit, že už to viděl milionkrát předtím. Bohužel Signal jen tak proplouvá na povrchu, žádnou hlubčí myšlenku či poslání v něm nehledejte. Člověk s průměrnou představivostí po 10 minutách děje v "karanténě" chápe co se děje, otázky ohledně postupu té či oné strany si raději asi nepokládejte a film si tím užijete o to lépe (SPOILER: proč to velké divadlo na začátku, mimozemská entita s takovou technologickou vyspělostí by měla zapotřebí někoho takto potajmu někam lákat aby je poté "vycucla na svojí loď? / proč proboha Morfeus-mimozemšťan střílí na své mimozemské lodi úplně normální pistolí, kterou ještě k tomu nosí v červeným kufříku? atd SPOILER_KONEC). Film který neurazí, ale podruhé ho už neuvidíte. 50% ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

05.10.2014

Režisér a scenárista William Eubank dokázal se svými dvěma nízkorozpočtovými sci-fi filmy – Love a novinkou The Signal - zaujmout diváky i kritiky na festivalech, navíc dokázal vykouzlit dost muziky… (více)