V bolestech

• Kanada Afflicted

Hrůzu nahánějící hororový thriller nabízí příběh dvou nejlepších kamarádů, kteří se vydávají na životní cestu kolem světa. Jejich putování, které si krok po kroku natáčejí, ale brzy nabere nečekaný a zlověstný směr. Po pařížském setkání s neznámou kráskou jednoho z nich zasáhne tajemný virus. Tvůrci filmu si odnesli z Fantastic Festu ceny za nejlepší hororový film, nejlepší scénář i nejlepší režii a obdrželi čestná uznání na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu a na Mezinárodním festivalu fantastických filmů v Sitges. (Bontonfilm)

Flopik

FF štýl je niečo čo môžem a tak ma tento originálny horor bavil. Spojiť to s upírmi bol skvelý nápad a za málo peňazí hrozne veľa muziky. Natočené skvelo, nič sa netrasie, nezrní. Gore a masky parádne, síce je toho po menej ale čo bolo mi bohato stačilo. Pomerne akčné a nakoľko aj dĺžka je krátka tak to ubehne svižne. Koniec a celkové "vysvetlenie" mohlo byť dlhšie a podané o čosi lepšie ale inak beriem aj toto. Solídny ff/upírsky horor a ešte k tomu prvotina režisérskej dvojky. U mňa za 4*. ()

Game90

Celkom zaujímavý found footage hororík....dvaja kamáráti na výlete okolo sveta.....číňana nakazí babenka, zisťuje že má zvláštne schopnosti....a chutí mu krv....večerná jednohubka...*** ()

Rathalos

Tak mne osobne zaner found footage velmi nevyhovuje,clovek takmer nic nevidi,kamera sa trasie,takze nic moc a ani tento film ma nejako nenadchol,horor si predstavujem uplne inac,takze u mna dve hviezdicky...:-) ()

helloween93

S found footage horory se poslední dobou roztrhl pytel, Afflicted nabízí za málo peněz hodně muziky. Dobré akční scény, příběh s nápadem a originální first person scény pohledem upíra. Scéna ve sklepě se opravdu povedla. 3* ()

BOURQUE

„In real“ premena na „netvora“. Na filmu, keď už nič iné, viem oceniť aspoň snahu o lepšiu prácu s kamerou. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

domirovec

Afflicted na mne hodně zajímavým způsobem zapůsobilo.. o tom žádná. Zajímavě podaný děj, fajnové postavy a super schopnosti.. no, je to zajímavý kousek. A na film, který dali do kupy dva kamarádi (i hlavní postavy filmu) a neměli zrovna největší rozpočet na to, aby vytvořili mistrovské hororové dílo, je to velmi kvalitní počin. Za mě obrovský palec nahoru, rozhodně doporučuji všem velkým nadšencům found footage horor subžánru. 4/5 ()

KUFI odpad!

Jak mi zacne u filmu padat hlava, tak je vzdycky neco spatne...asi nejhorsi FF co jsem videl. Od pulky jsem zacal preskakovat a asi 10 minut pred koncem (pri nejaky sileny prestrelce s komandem) jsem usnul, takze ani nevim jak to dopadlo. Namet absolutni volovina, herci debilni a spousta kravin okolo. Dost me iritovalo jak kazdej francouz a ital umi perfektne anglicky. Dokonce i nejakej dedek s vinem z vesnice. ()

FanKalEl

V rámci found footage som toho veľa nevidel ale toto je ten najlepší kúsok ! Dvaja starší chalani vytvorili proste neskutočne napínavú hororovú jazdu. Proste toto si musí každý pozrieť kto aspoň trochu zvládne krv a ľakačky. Tu proste nie je o čom komentovať. (100%) ()

Whitebeard

Pane jo, docela se divim tak nízkýmu hodnocení na ČSFD, protože na amatery je tohle jeden z nejlepších "found footage" hororových filmů, co jsem viděl. Plán cesty kolem světa skončí na druhé zastávce v Paříži kvůli neznámému viru. Už před dvouma rokama jsem viděl hodně dobře sestříhanej trailer, kterej mě upoutal, ale sehnat film mi trvalo trochu dýl. Povedlo se a dostal jsem vlastně přesně to, co jsem očekával z traileru. Velkej palec těm dvěma, co to napsali, režírovali a ještě odehráli. 4* určitě a kdo máte rádi horory, tak určitě se do toho dejte. ()

Vabr

Po 45 minutách vypnuto. Tahle amatérská sra*ka se už nedala dál sledovat. Postavy extrémně hloupé a nesympatické až to bolelo, příběh mdlý, o ničem a děravý jak ementál, úhly kamery nelogické, celkový koncept FF pojmut jako vlogísek či blogísek - hovadina! - a strach nebo napětí nulové. Takhle špatné FF jsem opravdu dlouho neviděl, a snad i dlouho neuvidím. Strašnej nesmysl. Vyhodnocení: Vždycky miluju ty rádoby rozumné důvody, proč nejít do nemocnice P.S. Možná se to ale koneckonců dá všechno vysvětlit tím, že si tito „inovativní" režiséři film platili z vlastní kapsy ()

bakeero

To zábavnější z žánru found footage. Minimálně námět je z poměrně neprobádané oblasti a vzhledem k rozumné stopáži se ani nebudete mít čas nudit. Škoda slabšího závěru, který mě vůbec neuspokojil. ()

Zombiepod

Žáner found-footage hororu v dnešnej dobe dávno upadá, no nájdu sa aj lepšie kúsky, medzi ktoré Afflicted určite patrí. Otrepaná pointa zabalená do slušného scenáru, film je navyše dobre zahratý neokukanými hercami. Go-Pro vampírčina fajn nápad, finále uspokojivé, no malo to aj nejaké tie nezáživné momenty, a niekedy až príliš velkú absenciu atmosféry. Afflicted je pohodová jednohubka, ktorej však k zapamätaniahodnému filmu vo svojom žánri ešte mnoho chýba. ()

Najt

Tak počítal jsem s tím, že to bude úplně o něčem jiným, třeba o viru, kdy nakažený bude trpět. Svým způsobem to je pravda, ale v konkrétním slova smyslu jde o úplně něco jinýho. Možná škoda, možná ne, nakonec se z toho vyklubalo celkem zajímavý béčko. Pokud bych to měl zhodnotit všeobecně, nejspíše bych dal 2* možná 2,5, ale za některý fantastický záběry, dá se říct first person záběry, tak jednu přidávám a rázem hodnotím průměrně. Kdo má rád foundfootage horory, tak tohle určitě doporučuju, patří to totiž k tomu "lepšímu". ()

stephano

Dlouho sem se u filmu takhle nebavil. Na nízkorozpočtový film i kvalitní efekty a z POV scén vytřískáno naprosté maximum. Rozhodně doporučím všem svým známým. Těším se na další film dvojice režisérů / herců. ()

Brmbolec

Námet zaujímavý, ale prevedenie sa mi nepozdávalo, aj keď technicky to bolo solídne. Nudil som sa a to som fanúšik foundfootage žánru a jeho odnoží, takže viem byť trpezlivý a odpustiť kdečo. Toto som narýchlo preskákal a ...... ()

srncek

Celkom dobré......najmä potešila tá dokrútka,ktorá nastúpi asi minútu po začiatku záverečných titulkov..LIVINGDEAD ma tu opäť rozosmial :D :D :D 63% ()