Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Simon byl právě propuštěn z vězení, a tak se musí každý týden chodit hlásit svému kurátorovi. Přestože je v podmínce, dál se dopouští drobných krádeží v hotelech až do okamžiku, kdy mu jeho parťák dohodí životní ránu v podobě krádeže velkého diamantu, který se má dražit v Antverpách. Za pomoci celého týmu se mu podaří dostat do přízně organizátorky aukce. Tou je atraktivní dcera nedávno záhadně zesnulé objevitelky diamantu. Simonovi začínají city přerůstat přes hlavu, navíc, i když jde všechno podle plánu, zjišťuje téměř v poslední chvíli, že se má v této akci stát obětním beránkem. Šéfové se zabitím celého týmu i jeho samotného snaží za sebou i celou akcí zamést stopy. Simon se vydává po stopě lidí, co ho zradili. Snaží se očistit pošpiněné jméno své nové lásky a zároveň vyrovnat účty s těmi, kteří se mu snažili usilovat o život. Vše se schyluje k nečekanému závěru. (Rakosnicek77)

(více)

Recenze (19)

kareen 

všechny recenze uživatele

Když pominu nějaký ten předem odhadnutelný zvrat, tak se jedná o poměrně sympatickou žánrovku, která se rozjíždí jako komplikovanější loupež vzácného diamantu a postupně nabere poněkud temnější kriminální směr. Navíc je to šmrncnuté povedenou romantickou linkou. Julia je krásná, sofistikovaná žena, Simon se z vychytralého podvodníčka umí šmahem ruky proměnit v šarmantního gentlemana a spolu jim to moc hezky ladí. Jen ten Juliin otec je fakt pablb...dopustit se ve výtahu, plného potencionálních zabijáků, tak idiotské chyby, to je svého druhu umění. Ale tak co, nějaká zápletka k nastartování další akce se vždycky najít musí. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Nejprve dobře natočená heist žánrovka, která se zhruba po hodině a něco stočí na klasický thriller, který odhaluje pozadí loupeže. A mě se líbily obě dvě roviny, stejně jako zvraty, které se tu objevily a které nepůsobily nijak účelově. Snad jen scénu z výtahu si tvůrci za rámeček nedají. Díky ústřední dvojici Bérénice Bejo-Yvan Attal mi sedla i poměrně svébytná romantická linka, která celý film protkávala, takže v závěru jsem byl navýsost spokojen. Francouzi ty krimnálky prostě umí. 85% ()

Reklama

Rakosnicek77 

všechny recenze uživatele

Velice dobře odvedená práce a moje ujištění v tom, že Francouzi prostě krimi žánr ovládají bravůrně. Tomuto dílku nechybí vůbec nic ať už do akce, napětí, bezvadně propracované zápletky a taky trochu té romantiky. Celé to bylo tak něják uvěřitelné, nic nebylo hnáno do extrému ani absurdna, což většinu skvěle rozjetých filmů předčasně odsuzuje k propadu. Tohle není ten případ a s klidným svědomím ho mohu doporučit ke shlédnutí ostatním ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Dobrá francouzská zlodějská krimi, pěkně vypadající, byť nijak zvlášť inovativní, ale vadily mi dvě věci: 1) Proč musel Attal prozrazovat takovou dobu svůj ksicht, měl jsem za to, že nejlepší je nebýt viděn. 2) Mělo to končit Atalovým nahým zadkem jako ukázka, že se nepoučil a prostě vždy bude tím zlodějem. všechno poté bylo důvodem, i přes svoji krátkost, k ubrání jedné hvězdičky, protože ten konec byla naprostá pitomost. Škoda. ()

kajda.l 

všechny recenze uživatele

Jak jednoduché, dostat se francouzské dámičce do kalhotek. Rozhodně bych u Bérénicy uvítal důmyslnější a složitější dobývaní jejích kalhotek. Má na to :) A co říct o zbytku? O ten diamant zase tak moc nešlo, slušně natočená i zahraná krimi žánrovka se zábavnými zvraty (očekával jsem trošku jiné - francouzsky sofistikovanější). Ale co už, zde šlo hlavně o ty kalhotky... ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo striedavo v Luxembursku, Belgicku a Francúzsku. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama