Poslední diamant

Le Dernier diamant

The Last Diamond

Krimi / Drama / Thriller

Francie / Belgie / Lucembursko, 2014, 108 min

Když pominu nějaký ten předem odhadnutelný zvrat, tak se jedná o poměrně sympatickou žánrovku, která se rozjíždí jako komplikovanější loupež vzácného diamantu a postupně nabere poněkud temnější kriminální směr. Navíc je to šmrncnuté povedenou romantickou linkou. Julia je krásná, sofistikovaná žena, Simon se z vychytralého podvodníčka umí šmahem ruky proměnit v šarmantního gentlemana a spolu jim to moc hezky ladí. Jen ten Juliin otec je fakt pablb...dopustit se ve výtahu, plného potencionálních zabijáků, tak idiotské chyby, to je svého druhu umění. Ale tak co, nějaká zápletka k nastartování další akce se vždycky najít musí.(4.2.2015)

Jak jednoduché, dostat se francouzské dámičce do kalhotek. Rozhodně bych u Bérénicy uvítal důmyslnější a složitější dobývaní jejích kalhotek. Má na to :) A co říct o zbytku? O ten diamant zase tak moc nešlo, slušně natočená i zahraná krimi žánrovka se zábavnými zvraty (očekával jsem trošku jiné - francouzsky sofistikovanější). Ale co už, zde šlo hlavně o ty kalhotky...(10.5.2015)

Kde jsou zlatý francouzský kriminálky, který byly temný, syrový a nabušený bez klišé? Tady to spňuje možná tak první polovina nebo řekněme hodina, potom se to zvrhne v překombinovanou záležitost, kde jsou všichni proti všem a hlavně je v tom nejdůležitější milostná pletka hlavního hrdiny. Toto přece Francouzi netočí. Opravdu mě to mrzí, protože se snímek odvíjel dobře, příprava na velkou loupež je poutavá a celkem i napínavá, nicméně pro mě to všechno po hodině skončilo. Nebýt tady te poslední třetiny, dal bych 4*.(10.11.2015)

Velice dobře odvedená práce a moje ujištění v tom, že Francouzi prostě krimi žánr ovládají bravůrně. Tomuto dílku nechybí vůbec nic ať už do akce, napětí, bezvadně propracované zápletky a taky trochu té romantiky. Celé to bylo tak něják uvěřitelné, nic nebylo hnáno do extrému ani absurdna, což většinu skvěle rozjetých filmů předčasně odsuzuje k propadu. Tohle není ten případ a s klidným svědomím ho mohu doporučit ke shlédnutí ostatním(9.2.2015)

Nejprve dobře natočená heist žánrovka, která se zhruba po hodině a něco stočí na klasický thriller, který odhaluje pozadí loupeže. A mě se líbily obě dvě roviny, stejně jako zvraty, které se tu objevily a které nepůsobily nijak účelově. Snad jen scénu z výtahu si tvůrci za rámeček nedají. Díky ústřední dvojici Bérénice Bejo-Yvan Attal mi sedla i poměrně svébytná romantická linka, která celý film protkávala, takže v závěru jsem byl navýsost spokojen. Francouzi ty krimnálky prostě umí. 85%(15.6.2015)