Kouzlo

Kouzelnický asistent Corky připravuje své první samostatné vystoupení, naneštěstí při něm totálně vyhoří. Jeho smůla se změní až s příchodem břichomluvecké loutky Fat, s níž během krátké chvíle začne Corky slavit velké úspěchy. A navíc narazí i na Peggy Ann, dávnou lásku z mládí. Všechno se daří, všechno funguje jako na drátkách. Corky si ale jednoho dne uvědomí, že se mu začínají hlavou honit podivné cizí myšlenky. Fat ožívá a chce odměnu za přinesené štěstí... (oficiální text distributora)

GOREGASM

Kouzlo jsem viděl snad před deseti lety někdy kolem půlnoci na ČT2 a snímek mi utkvěl v hlavě logicky díky famóznímu Hopkinsovi, který svého schizofrenního stand-up komika, Corkyho, prodává nadčasově sugestivním výkonem a přes komorní atmosféru, na které se film "veze", jsou všechny jeho dialogy s loutkou, Fatsem, nezapomenutelné. Není to ale jen o Anthonym, ale za působivým dojmem stojí brilantní provedení Corkyho alter ega, Fatse, která plní jak zábavnou, tak zneklidňující roli. Richard Attenborough přizval na palubu i stále půvabnou Anne Margret (pro Švédky mám holt slabost) a svou režií drží snímek v psychologicky působivých vodách. 90% ()

agassi68

Toto dielo podobne ako Psycho je založené na postupnej premene človeka pohlcovaného psychickou poruchou. A tu je Hopkins kráľom. Ešte to nie je ten slávny Hannibal Lecter, ale má k nemu rezko nakročené.. ()

Rathalos

Anthony Hopkins je expert hrat psychopatov,to bez pochyb,zahral to vyborne,je to zvlastny thriller,horor to nie je urcite,ale myslim,ze vysledkom je fakt dobry film,ktory velmi dobre vykresluje psychiku choreho cloveka,som spokojny...:-) ()

Nail

Aaaaa...mě se dycky líbily horrory, kde jednu z rolí hrajou loutky:-) Tento rozhodně není výjimkou. Atmosféra, mord a skvělé obsazení v podobě eště mladého Hopkinsona. Su rád, že jsem to mohl shlídnout. Pěkné a děsivé. ()

Tiiso

K přednostem filmu lze přičíst výbornou atmosféru a taktéž výborný výkon Hopkinse. Dále pak samotné scény, kdy loutka ukončuje životy lidí, patří k těm lepším. Film jsem viděl v rozpětí deseti let asi třikrát a vždy něco ze své nálady ztrácel. Zřejmě prohrává souboj s časem. Ale pro ty, kteří tento zajímavý počin neviděli, upřímně film doporučuji, aby si sami mohli příběh prožít a utvořit na něj nějaký ten filmový závěr. ()

crjules

Vyborna rezie a skvele Hopkinsovo herectvi. Vyborna napjata scena na gauci, kdy se Burgess Meredith pta Hopkinse : " dokazes, aby ta vec nemluvila pet minut? " - - - ,,Pet minut? Muzu ji nechat mlcet pet let " . Nasledujici minuty stoji za podivanou :) Doporucuji! ()

Clark_Kent

Taková netradiční a slušně schizofrení akce. Přesvědčivý kouzelník Hopkins vs pekelný panďulák, připomínající slappyho z husí kůže. ()

Nikolas__

Hororů s loutkami je málo, minimálně těch kvalitních, tudíž tohle musí všechny potěšit, jako mě díky skvělému Anthonymu v hlavní roli a velmi originální zápletce. Jen škoda že se jim z toho nepodařilo vytěžit ještě více - takhle je Magic dobrý nadprůměr, ale stejně tomu něco scházelo. Stejně znepokojivý, akorát ne tak psychologický Puppet Master mi pořád sedí o trochu více. 69% ()

Baroque

anthony hopkins dokazuje, že je absolútna elita. sir herec. film je síce trochu guláš, ale má len pár slabých miest. možno by to chcelo vyzerať ako psychodramatický thriller o schizofrénii a životnej traume, lenže so skutočnou schizofréniou a jej symptómami v realite to má naozaj málo spoločného. každopádne, nutné vidieť. ()

symbiotic

Film zákeřně podsouvá běžnému divákovi schizofrenii jako hlavní téma, ale pro hrstku obdařených jsou zajímavá hlavně nepatologická zákoutí Corkyho psyché. Je to jeden z počinů, kde k vyvrcholení dochází uprostřed aktu. Attenborough velice citlivě odhadl délku štěpné reakce prvku "hranice defektu", kde samotná schizofrenie a její důsledky jsou jenom štěpným odpadem. ()