Bratrstvo kominíků

The Black Brothers

(festivalový název)

Drama / Historický / Rodinný / Dobrodružný

Švýcarsko / Německo, 2013, 100 min

Příběh připomíná svět Dickensových románů.(26.2.2016)

• CaladanChmur

Snesu hodně a dost často se snažím přijmout polehčující okolnosti okolo všeho co hodnotím....ale tohle je neskutečně blbě patetické,hloupoučce nelogické a ke všemu tak pitomě zahrané,že jsem poprvé v životě přemýšlel,že by jsem se ve filmu dokázal chytnout taky.Netuším jestli byl záměrem film pro děcka ( na to,že z tuším,z 12 odvážených děcek se jich na začátku hned 8 utopí,je to docela ostřeladěné)....nebo cosi s prvky historie....(myslím,že kdejaký dějinohnípal,by toto "dílo" rozebral do mrtě a moc by toho nepochválil....) cosi...myšleno drama (ehm najděte mi jediný dramatický okamžik,kdy jste pocítili napětí co se bude dít a já vyhodím PC z okna)....nebudu to více shazovat...ale tohle je trapná rychlokvaška bez úrovně.Dost typické pro německý styl.....a nejen ve filmu.(3.3.2016)

• Malarkey

Bejvaly doby, kdy se všeobecně nad německými filmy lámala hůl a nekonečně se lamentovalo na téma, jak jsou jejich filmy špatné. To už v dnešní době samozřejmě není pravda, ale Bratrstvo kominíků mi přesně připomnělo, proč jsem měl pocit, že narazit na dobrý německý film je jako hledat pověstnou jehlu v kupce sena.(1.11.2016)

zajímavé téma, které by si zasloužilo lepší scénář i zpracování, ale milovníkům historických filmů to vadit nebude(28.2.2016)

• Martens14

Divný, naivní film puštěný taky z nudy. Námět byl dobrý ale drama to samozřejmě není. Natočeno taky nic moc, mohli to němečtí tvůrci udělat trochu drsněji (proto ta naivita), spíše se přikláním k rodinnému filmu s krásným koncem pro citově založenější. A dobrodružství je tam taky trochu cítit ale Rychlé šípy jsou lepší.(2.4.2016)