Zmýšľanie vysokoškolského profesora Radissona čelí výzve zo strany nového študenta Josha, ktorý na rozdiel od neho verí, že Boh existuje.
Pre profesora filozofie Radissona (Kevin Sorbo) je náboženstvo nepríjemnou témou, pretože jeho matka – kresťanka – zomrela, keď mal dvanásť rokov, hoci sa modlil k Bohu a prosil ho, aby ušetril jej život. Aj tento zážitok ho motivoval k rozsiahlemu štúdiu filozofie, ktoré ho vynieslo medzi najlepších mysliteľov. V rámci svojich kurzov sa však téme náboženstva nemôže vyhnúť, ani keby chcel. Dilemu a svoj hnev na Boha rieši tým, že svojich študentov žiada, aby citovali Nietzscheho výrok „Boh je mŕtvy", pričom za odmenu ich z tejto témy neskúša. Keď sa tomuto prístupu vzoprie jeden z nových študentov menom Josh (Shane Harper), Radisson od neho požaduje dôkaz, že Boh nie je mŕtvy. Sľúbi mu, že jeho eseji nebude oponovať, no Joshova oduševnenosť a pevnosť jeho viery, ktorú demonštruje aj tvrdením, že neexistenciu Boha nemožno dokázať, predstavujú pre Radissona ťažkú skúšku nielen v profesionálnom, ale hlavne v osobnom živote. (Incantator)

Trailer 1

Melios

Je mi jedno, čo si budete po tomto komentári o mne myslieť. Áno, som Kresťan. A verím v to ,že sa za mňa Ježiš obetoval, aby ma zachránil. To by som asi mal dať automaticky päť hviezd. Ale nedal som. Prečo? To hneď vysvetlím. Nie je to perfektný film. To ani zďaleka. Filmárom by som prepáčil amatérizmus, no čo im neospravedlním je ostré bodanie do ateistov a inovercov. Je pravda, že má film pekný námet - kresťan, ktorého skúša ateistický svet a snaží sa svetu filozoficky vysvetliť, kto je Boh ,(do konca filmu som vlastne nepochopil prečo by sa nejaký Kresťan dobrovoľne išiel trápiť na Filozofickú fakultu, keď asi každý vie aké "sekery" to učia), ale vážne bolo tak ťažké to nenatočiť miestami fanaticky? Ako je to pekný film, ale jediné, čo som si z myšlienky zobral bolo, že keď si Kresťan, si spasený a zachránený a ak si pohan potom sa budeš páliť v pekle na večnosť (nehovorím ,že to nie je pravda ,ale na, čo nás Boh učí byť ohľaduplný, tolerantný a dávať ľuďom nové šance, keď potom vznikne niečo ako tento film, ktorý má reprezentovať celú cirkev vďaka čomu v očiach nových "nasledovateľov" vyzerajú kresťania ako pokrytci). Fajn budem ignorovať celkovo klišé príbeh, generické rozdelenie postáv na zlých pohanov a dobrých kresťanov a pokúsim sa to brať inak. Bohužiaľ to nejde. Je to jednoducho priemerný kresťanský film, ktorý sa snaží podať SVOJE VLASTNÉ (a miestami divné) "prekrútené posolstvo", ktorý v tom návale filmov vôbec nevyčnieva. Nehovorím, že je zlé keď je film provokatívny, ale toto je už jednoducho cez čiaru. Postavy sú tiež zaujímavá téma. Odkiaľ berú tých hercov :D ? Veľmi ma prekvapilo, keď som zistil, že hlavnú postavu tú hra týpek, ktorý hral v nespočet seriáloch na Disney Channel. Kategóriou samou o sebe sú dejové chyby a absurdné finále, ktoré je vlastne len natočený živý koncert skupiny Newsboys. Mám ešte jednu otázku - uvedomuje si niekto na ČSFD (vrátane mňa), že komentáre k tomuto filmu sú asi tak užitočné ako názory Neo-nácka na oslavách štátneho sviatku Dňa víťazstva nad fašizmom? VERDIKT: God's Not Dead je nepodareným pokusom spraviť výborný kresťanský film s nevyužitým potenciálom, ktorý prerástol do pohŕdania svojimi blížnymi. Ak vás toto nedokázalo odradiť od dopozerania zbytku série, mňa teda áno. Preto filmu udeľujem za jeho myšlienku, námet a posolstvo priemerných 54% a subjektívnu Známku: C- ....Je na tomto filme niečo dobré? Shane Harper a soundtrack skupiny Newsboys?....asi...Ak, ale hľadáte nejaký podarený projekt podobnej kategórie za seba odporúčam film Do You Believe?, ktorý si ide nevyšlapanou cestou kresťanských filmov a nastoluje aj témy, ktoré nemusia byť pre všetkých príjemné. Tiež sa tam rado filozofuje (nie ako v God's Not Dead).... ()

laik_60

Nedivte sa zarputilým ateistom nízkemu až "odpadovému" hodnoteniu. Ani naopak prokresťanským vyšším hodnoteniam. Pravda je niekde uprostred. :) To čo film "nastoľuje" nechávam bokom (v závere sa k tomu dostanem). Vo filme ma zaujala hneď z úvodu sympatická pesnička s takým fajn skoro Mumforďáckym refrénom a bendžom, ktorá vysoko, vysoko prevyšovala toho "spievajúceho černocha" na koncerte. Tiež téma školského prostredia vo filme býva pre mňa často dôvodom, prečo po filme siahnem. Z hercov bol celkom slušný Sorbo, ale aj mladý Harper dosť obstojne zahral "slušňáka“. Ale to je asi všetko. Celý filmový projekt má charakter „ňjúejdžadsko-protestantského -} prvá časť slova je od NEW AGE) zámeru propagandistickou a populárnou formou dokázať existenciu Boha. Do filmu zakomponovali niekoľko príbehov a sentimentálnych scén od slušného chlapca „obhajcu viery", cez príbeh profesora ateistu ktorý nakoniec Boha prijal, kňazov, arabskú konvertitku, úspešného podnikateľa a jeho rakovinovej priateľky všetci napokon dostali správu, že boh nie je mŕtvy. Či sa to tomu filmu (projektu) podarilo, vidno aj na hodnoteniach užívateľov csfd, ktorí film videli. hihi. No a môj sľúbený zámer? Som lump. Mám kopec nedostatkov. Mám rád život a slobodu. Mám rád svet a ľudí , hudbu a prírodu, keď sa hnevám kľajem ako sedem írskych námorníkov. Často hromžím a „bohujem“ čo ma všetko postretáva , napriek tomu som rád, že je tu niečo v čo sa dá veriť, dúfať, spočinúť keď už nevládzem, ostať keď už bude po všetkom. Pre mňa je to On, večný a živý, a k svojmu presvedčeniu takýto film nepotrebujem. ()

hygienik

Verím v Boha. Zdá sa, že mám rád propagandistické filmy, lebo toto bola propaganda ako Brno. Vždy som vyčítal ľuďom, že svoju vieru preživajú viac emocionálne a mali by pre ňu hľadať predovšetkým racionálne argumenty. Ale po 2 hodinách prívalu emócií priznávam, že som sa možno mýlil. Možno je viera primárne emócia a možno je to tak dobre, Boh vie. Credo ut intelligam (Najprv uverím, aby som pochopil) alebo Intelligo ut credam (Najprv pochopím, aby som uveril). Výber je na vás. ()

vegetol.mp odpad!

Odporná, pokrytecká, alibistická a manipulativní sračka, za kterou by se nemuselo stydět ani Ministerstvo propagandy Třetí říše. Nevěřící jsou tu prezentováni buď jako manipulativní neempatiční zmrdi, kteři ponižují své přítelkyně a pořádají snobské večírky nebo naopak jako socipati, kterým jde jen o kariéru a rakovina jejich přítelkkyně je pro ně důvod k rozchodu. Zatímco hlavní kladnej hrdina, co se neustále tváří jako čuráček, to samozřejmě profesorovi na hodině natře, ačkoliv jeho argumentace stojí za houby, aby pak mohla celá třída povstat a sborově se shodnout, že God's Not Dead . Už dlouho jsem neviděl tak hnusnou a odpornou manipulaci, která zcela nepokrytě používá ta nejhorší a nejcitlivější lidská témata, jako je rakovina a blížící se smrt, k tomu, aby propagovala svoje bludy. A abych nezapomněl, samozřejmě že se dočkáme klasický křesťanský mantry o tom, jak dal Bůh člověku svobodnou vůli a proto existuje zlo. Blá, blá, blá. Pokud kromě radikálního Islámu existuje nějaký nebezpečí pro tenhle svět, jsou to americký křesťani. Pokud propagujou Boha přes svoje béčkový scifáče a akčňáky, dá se to snést, ale tohle už je moc. Popravdě, už dlouho jsem neviděl film, ze kterýho bych měl takovou depresi a chtělo se mi zvracet. Zastavte to někdo, než bude pozdě! PS: Tenhle film je nicméně úplně stejně debilní jako levičácká LGBT RVHP NSDAP propaganda. ()

Arsenal83

Film má svoje predsudky, asi tak ako každý film orientovaný na nejakú skupinu. Je niekedy domýšľavý a možno niekedy zdanlivo nelogický. Na strane druhej cieľovku poteší, prinesie jej presne to posolstvo, ktoré má, za lacný peniaz zároveň podráždi presne tých, pre ktorých film určený nie je. Aj to je reklama. A tiež je pravda, že tí všetci, čo kričia Boh je mŕtvy, ako Nietsche, sami už mŕtvi sú, alebo ich to čoskoro čaká. Film má spracovanie možno nie najdrahšie, ale má v sebe aj silné scény, ktoré materialista v živote nepochopí a preto ho ani nemusí pozerať a rovno vrazí odpad. ()

• Scenár filmu bol inšpirovaný súdnymi procesmi týkajúcimi sa otázky toho, či kresťanská viera má miesto na univerzitách, a knihou "God's Not Dead: Evidence for God in a Age of Uncertainty", ktorú vydal Pastor Rice Broocks. (Arsenal83)
  • Keď sa všetci postavia a povedia: „Boh nie je mŕtvy,“ je tam iba jeden študent, ktorý sa nepostaví. Počas nakrúcania sa herec zasekol v sedadle a nedokázal sa z neho postaviť. (Pat.Ko)
  • Väčšina filmu bola točená v Louisiane, avšak scéna koncertu v Houstone sa nakrúcala v Texase. Celý film bol natočený v priebehu 20 dní. (Martyska)