Molly Maxwellová

• Kanada Molly Maxwell

V tomto něžném nadčasovém dramatu odhalí bystrá mladá dívka z prestižní soukromé školy v Torontu Molly Maxwellová svůj skrytý potenciál poté, co si začne s mladým a pohledným učitelem Benem. Molly Maxwellová je šestnáctiletá studentka experimentální školy ve Phoenixu, kde se každý snaží vyjádřit svou osobnost takovým způsobem, aby předčil toho druhého. Molly by však radši byla neviditelná, než aby riskovala, že se projeví jako úplně obyčejná dívka. Když však na scénu vstoupí její mladý, pohledný a rozčarovaný učitel angličtiny, který Molly umožní, aby byla sama sebou, dívka najednou začne vzkvétat. Ovšem jen co vztah učitele a studentky přeroste v intimní záležitost, Molly se ve snaze dosáhnout svého začne ohrožovat těmi nejneočekávanějšími způsoby. Ale s každým neobratným, dychtivým krokem k zapovězené romanci Molly riskuje, že ztratí všechny, které miluje. (HBO Europe)

Everyone

Hvězdu za sympatický herecký projev Loly Tash. Jinak, co mě irituje, je americká/kanadská filmová představa inteligentních teenagerů. Buď se ztrapní režisér nebo herec, že mluví rychle a hází termíny, které nezapadají do kontextu, nýbrž do nějaké stupidní reakce. Amen ()

dwbmb

Další ukázková Lolita (ve filmu dokonce Lolitu čte), pěkně natočená, ale proč vlastně? Nic nového, nic zajímavého, naopak je na problematiku trestnosti vztahu učitele s mladou žákyní pohlíženo s velmi klidným nadhledem a vlastně se ve výsledku jakože nic nestalo. Ale Lola Tash je vážně hustá. Nejen, že je to kočka, ale lolitku zahrála naprosto dokonale, přinejmenším sem v jejích výrazech, gestech a jiných drobnostech poznával poslední mně známou reálnou lolitku. Takže buď je Lola bezvadná herečka a máme se do budoucna na co těšit nebo je Lola bezvadná lolitka a máme se do budoucna na co MOC těšit :) Všechny mé tři hvězdy jdou dnes lolitce Lole. ()

Solverino odpad!

Otřesná pitchovina, na úrovni Bravíčka nebo jiného holčičího časopisu... plytký příběh o blbce, co se spustila s mladým učitelem - otřesné (ne)herecké výkony a dialogy na úrovni Sexu ve městě (pro náctileté) nebo jiného přiblblého US seriálu vhodného do ranního Studia kamarád. Nuda i při rychloposuvu :( ()

Pavlunka

??? Asi nejsem cílový divák, protože pro mě to bylo o ničem. Natočené na koleni se 100x opakovaným příběhem.. A ten konec. Více již nikdy ()

belinko

... keď ja si nemôžem pomôcť... proste, áno - vo svete je toto momentálne veľmi populárna téma, ale... tento snímok je sračka o zakázanom ovocí hrajúc strašne na city... "láska si nevyberá, zamilovať sa môžem do kohokoľvek, aj keď je o dve dekády mladší"... ale hovno! Pozri sa na seba, znieš ako zasraná školáčka! Takéto myšlienky sa hodia na fejsbúk ako statusy pre násťročné školáčky a nie ako námet na film... Lola Tash je zlatá herečka, chutná.. tak zato aspoň tie hviezdičky, inak... príde mi to ako film propagujúci "to iné"... aby ľudia videli, že nech sa zamilujú do kohokoľvek, môže to dopadnúť dobre... no hej, možno pre nich, no potom prídu zákony, pravidlá a zákazy... podľa mňa film, ktorý slúži na jedno pozretie a na zasmiatie sa, každopádne, kto si z toho bude brať príklad štýlom "to sa môže stať aj mňe" a bude v očakávaní nad touto možnosťou, ten by sa mal asi ukľudniť... solídna 2* za niektoré scény a nápady ()

kolodej1

na tento film jsem se po jistém váhání podíval a zjistil jsem, že vůbec není špatný. Kladem je jak neprvoplánová krása hlavní hrdinky, tak především pak výborná hudební stránka filmu. I peripetie ve vývoji vztahu mezi učitelem a dívkou byly zajímavé a líbilo se mi, že se příliš netlačilo na pilu. Stejně jako v závěrečné části filmu, která by v americké produkci jistě nebyla takto na pohodu, ale byla by plná hysterie. Mínusem pro mě byl jakýsi divný nekonec, film spíš dozníval, než že by gradoval a také prostředí té školy, které mi přišlo o dost toxičtější než vztah učitele a žákyně. Celkově ovšem musím film hodnotit vysoko, protože mě zkrátka bavil a zajímal. ()

Saxos

Tak trochu bravíčková červená knihovna. Šestnáctka se zabouchne do svého učitele. Ten tak trochu opětuje a dojde mezi nimi k nějakým spodněprádelním setkáním, určitě nějak přesahujícími vztah učitel a žákyňka. Vše se provalí, ale nikdo nic neřeší. Škola v pohodě, rodiče v pohodě, učitel ze školy odejde, prostě to vyšumí. Na to, že nesměla mít do 16 mobil, tak rodiče byli nějak podezřele happy. ()

Fajolo

Asi najvýstižnejšie sa dá môj dojem z filmu vyjadriť slovom "uveriteľný". I keď nevylučujem, že dnešný pubertiak môže mať iný názor. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

NagatoPein

Jemné emócie a napätie sú krásne vyhrotené ale chýba tomu ďalšia časť, akési niečo viac a teraz nemyslím sex. Jav zabezpečuje, že vrchol filmu sa nachádza v jeho strede a teda zvyšná polovica filmu iba doznieva a to sa filmu nesmie stať. Pre mňa 50%. ()

Coraxion

Ideální film ke svařáku. Pěkní mladí herci. Uvěřitelný příběh. Dost jsem jim tu romantiku věřil. V rámci žánru dávám 80 %. Stejně dobré jako Once. ()

DserCom

Čekala jsem něco víc, ono stylizovaný je to fajn, ale nějak jsem tomu příběhu nevěřila, nebylo to přesvědčivé. Místy dost trapné, až nepříjemně trapné. Je z toho hodně cítit, že je to nezávislý film, hlavně pojetí celkově kamery a scénáře. ()