Pyramida

Divy starověkého světa dlouhou dobu proklínaly své objevitele, kteří se odvážili odhalit jejich tajemství. Na skupinu amerických archeologů však čeká větší překvapení, než si kdy dovedli představit, když narazí na ztracenou pyramidu, které se žádná jiná v Egyptě nevyrovná. Jakmile odkryjí hrůzná tajemství pohřbená v jejích útrobách, uvědomí si, že jsou nejen v pasti, ale že je navíc cosi děsivého pronásleduje. (HBO Europe)

srncek odpad!

Bububu pozor, sme hnusné bezsrsté mačky a vydesíme ťa na smrť v tuneloch, kde sa ako kokot postupovaním hlbšie na dol budeš snažiť nájsť cestu "hore"..50 minút a z posledných síl som to vypol. STRATA ČASU. 0% ()

intro

Tak plusem The Pyramid je určitě to, že od začátku do konce se ve filmu pořád něco děje a krásně to uteče. Mínusem je místama přihloupější scénář a stejné jednání hlavních postav. Škoda, jinak by bylo hodnocení větší, promarněná šance. Mám totiž snímky z tohohle prostředí moc rád. No i tak dávám 55 % a nudný večer doporučuji . ()

carodejb

Ale len tak osobne. Inak film veľakrát šliapne vedľa, len kto by odolal takej jednoduchej adventúre? Dobrodružné B-čko (C-čko?) ako vyšité. ()

Romeroo

Horor který nepřekvapí tak to je přesně The Pyramid. Jako výplň používá fajn keci z egyptské dávné historie a občas dokáže vylekat. Atmosféra je celkem slušná, sice se dalo vytěžit ještě malinko víc, ale na druhou stránku to celkem rychle uteče. Vyslověně se mi nelíbil hudební doprovod. Hezké překvapení na konci zachránilo 3 slabounké hvězdičky. ()

XXXXXXXX

Jasný důkaz toho, že když dva dělají totéž, není výsledek vždy totožný. Režísér asi L. P. 2014 viděl úspěšný As Above, So Below a rozhodl se podle všeho natočit vlastní verzi. Patrně mu nedošlo, že když do filmu prdne místo luxusního jeskynního podsvětí, ošuntělou pyramidu, a místo skvělých kulis si vymyslí kočku, která bude chodit sem a tam v šachtě, která je ve výšce min 10 metrů na podlahou, výsledný divácký zážitek se bude diametrálně lišit. Dále mi cukaly koutky, když hlavní archeolog prohlásí, jakou že to mají stěny pyramidy tloušťku, aby odůvodnil proč tam nechytnou signál z mobilu, ale když o pár metrů dále uslyší lidský hlas, hned to přiřadí k vojákovi, který je hledá u pyramidy. Tato dedukce nedává více smyslu než následující tvrzení: ČLOVĚK SE VYVINUL ZE SLIVOVICE, PROTOŽE Z NÍ JE OPICE, A Z TÉ SE VYVINUL ČLOVĚK.... Samotný hřebíček do rakve pak představují krvavé stopy vedoucí do kolmého průlezu ve zdi. Že by se to individum, mající nohu přiskříplou pod kamenem dokázalo vyšplhat vertikální šachtou bez jedné nohy, nebo že by jej tam dokázala odtáhnout ta kočka, co číhala v průduchu nad ní, mi jaksi nejde na rozum. Nebo když hlavní expert prohlásí aby ostatní na nic nešahali, a sám svým neopatrným dotekem spustí past. REALLY?? Anubis pak vypadá spíš jako směšná karikatura a jako něco, co patří do hororoů z 80tek. Rozlišení daného patvaru je pak kapitolou samo za sebe, neboť i přesto, že jsem koukal na 720p, tma v kombinaci s interierem pyramidy a hnusný obraz, dávaly dojem jako bych snad koukal na nějaký 144p CAM. ()

vieriX

Tohle to bylo nadějné tak do půlky filmu kde jsem měl pocit jako bych viděl film V podzemí, ale jak se postupně odhalovali triky a nejrůznější potvory tak jsem se začal smát a všechno napětí bylo pryč. ()

Mamlas

Nuda, příliš mysteriózní, efekty velmi mizerné, postava asi faraona zkříženého s asi kojotem fakt na hovno, konec na hovno. 1☆ za neroztřepanou kameru a zřetelné (nečerné, netmavé) snímky z podzemí. Jinak film spíše na strašení malých dětí. ()

AlexUnited

Ešte že som sa nenechal odradiť tunajším nepochopiteľne nízkym hodnotením, s ktorým sa teda rozhodne nestotožňujem. Našťastie si vravím, že pokiaľ špičkoví recenzenti ako verbal a Livingdead sa zhodli na vysokom ohodnotení, tak to istotne bude dobrý horor, ktorý sa mi bude páčiť. A veru aj tak bolo. Sympatické postavy, plynulý dej, žiadna nuda, a i keď mám radšej horory odohrávajúce sa na otvorenejšom priestranstve, v tomto prípade mi neprekážalo ani klaustrofobické prostredie. Chvíľami som bol riadne napnutý jak struna v očakávaní že ktorá postava je najbližšie na rade aby si to odskákala. Jednej z nich som totiž dosť fandil a som rád že sa držala statočne a dotiahla to ďaleko. ()

Pitryx

Ono to kupodivu mělo spád. Strhávám dvacet za částečné FoundFo, ale celkově to nebylo zas tak moc znát. Dalších dvacet jde pryč za jiné, ale víceméně drobné nedostatky. Na snímek se dá jistě kouknout vícekrát, ale u mne asi ne. ()

soviczka

Překvapivě to nebylo vůbec blbý a kdyby si trochu víc vyhráli s tím Anubisem, dala bych klidně i 4 hvězdy. I když... Pyramida, kterou jsme si kdysi dávno vyměňovali na flash discích, mě bavila víc... ()

mnx

Nebylo to zase tak hrozné, jak tu mnozí píšou. Do opravdu dobrého horroru to mělo sice daleko, je to hodně klišovité, ale člověk se aspoň v průběhu filmu doví pár zajímavých informací o starém Egyptě. Když se po ponoření do hlubin pyramidy začala objevovat první strašidla, tak jsem se nejprv lek, že to bude něco ve stylu obživlých kamenů z Moonu, poté že to budou nějaké zmutované krysy. Všechno tam má jakés takés vysvětlení, i když to o těch strašidlech spíš připomínalo kočku z Červeného trpaslíka. Herectví spolu s motorikou boha smrti je spíš k smíchu, a jen utvrdí diváka, že to měla být i skrytá komedie :) I tak jsem se ale nenudil, a smrt některým účastníkům i vyloženě přál, po jejich předchozím vystupování. Škoda, že dálkově ovládanému vozítku nedali větší prostor, mohla s tím být docela bžunda. ()

Facerr

Takovej nenápadnej kousek a takový grády. Myslel jsem, že tyhle "podzemňáky" maj svojí největší slávu za sebou, ale když se někdo zamyslel nad tím, co všechno se z podzemí může vyhrabat, tak vymyslel docela masakroidního šakala, co hejhulákuje v jedný vychytaný pyramidě. K tomu přidal něco málo egyptský mytologie a horůrek byl na světě. Tohle můžu doporučit už i proto, že cukatůra, kterou to u mě vyvolalo na svoje epileptický projevy čekala docela dlouho. Takže konečně se zadařilo a konečně horor, co si čtyři hvězdy zaslouží. ()

sodomex

47% je podle me az moc dobry. Je to becko, krere se ale dobre rozjede. Pote uz dej pokulhava a celkove to neni vic jak 40% ()

jkpj22

Velmi efektní snímek, který vás strhne svou atmosférou. Za mě bezesporu tři hvězdy. "Záporák" se navíc povedl. ()

Aywes

Skvělý nápad a zasazení padá na hubu kvůli směšnému zpracování a wtf momentům. Přesto má Pyramida velký potenciál stát se slušivou guilty pleasure béčkovkou. ()

J.Mayen

Jak tu jiz pise vetsina, film je luxusni az do te doby dokud se neobjevi zdigitalizovane monstrum, jakoze fakt? really? 2014? tohle bych cekal spis ve filmech od Asyla, nebo v levnych klipech neuspesnych chlapeckych skupin,ale ve filmu kterej jde do hlavni distribuce Netflixu a HBO? No tvl. Ja se opravdu musel smat, neco tam smesnyho a lacinyho jsem po to tom najezdu vyborne, uzavrene, pyramidove atmosky fakt necekal, presto nebudu film potapet nebo schazovat, ale ten konec.... ()