Slow West

Šestnáctiletý Jay přicestoval ze Skotska do amerického Colorada 19. století, aby pátral po ženě, kterou miluje. Evropskému zelenáčovi dělá společnost nájemný zabiják Silas, který souhlasil, že ho za úplatu na cestě ochrání. Divoký západ však není místo, kde by věci vycházely přesně podle plánu, a tak Jay zažije během svého putování celou řadu zvratů v nekompromisním duchu tohoto vysoce autorského westernu. (AČFK)

Tina.T

Velmi malebné záběry, pomalé tempo, vizuální nádhera. No a do toho chameleon Fassbender jako zarostlý desperát v potrhaných dlouhých spodkách a holobradý mladíček Smit-McPhee. Je dobře, že hvězda jakou Michael už bezesporu je, dává zelenou začínajícím režisérům a pozvedne tak film na úroveň, kterou by bez něj neměl. U režiséra Johna Macleana je znát, že vystudoval výtvarné umění a malířství, má v oku cit pro malebnost a neotřelé záběry. Jo, mě se to líbilo. Není to film, ze kterého bych opakovaně padala na zadek, ale jako prvotina autora, který má slušně našlápnuto, docela dobrý. (Vary 2015) ()

Bertramm

Coenovsko-Andersonovsko-Tarantinoidní Maclean si nenašel vlastní formu a tak si ji obšleh od ostatních a já mu to sežral. ()

Ferguson

Pan Mclean si dal džojtíčka, napadla ho "zajímavá přestřelka", která by se hodila na konec nějakého filmu a teď jen vymyslet příběh, který by tou přestřelkou vyvrcholil. Scénáristická nuda, kdy je film evidentně psán od konce pouze zneužívá možností westernových road movie, kam vlastně můžete nacpat jakkoliv absurdní scény, protože jak kdysi psal Fellini ke svému Satyriconu, tvoříte science fiction minulosti (nikdo z té doby již nežije, tak Vám nedokáže, že to tak nemohlo být - lidé nemohli tak mluvit, tak se chovat a takové události by se nestali) a road movie (čili epizodistické nenavazující vyprávění) Vám k tomu dává milion jedna možností. ()

hujerita

Takmer western, ktorý má veľmi pomalé tempo a zdá sa byť skôr nezáživný, ale opak je pravdou. Vtiahlo ma to a pri prvej chatrči už nepustilo. Chcel som ísť spať, ale nemohol som. Prestrihy do minulosti vám začínali dávkovať napätie. Každé ďalšie stretnutie s niekým iným vo vás vzbudzoval zvedavosť čo bude ďalej. Ten záver som si úplne vychutnal a aj preto dám päť hviezd. Veľkým plusom je Fassbender a v konečnom dôsledku aj dĺžka filmu. ()

SHERLOCK5443

Slow West nebol až taký slow ako som si myslel. Príjemný film až na záver no. Michael Fassbener - na neho sa človek dokáže pozerať hodiny. Ben Mendelsohn začína byť mojím top 10 hercom. Stipka komedie neuškodila. ()

macekjoe

Komorní westernová road movie skoro až s hamletovským zakončením. (Pozn.: Jak byste si přáli to zakončit? Nějaké nečekané zvraty? Ty stojí většinou za prd.) Prostě jednoduchý děj o hledání a shledání. Ale ty epizodky mezi tím stojí určitě za podívanou. ()

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět