Slow West

Šestnáctiletý Jay přicestoval ze Skotska do amerického Colorada 19. století, aby pátral po ženě, kterou miluje. Evropskému zelenáčovi dělá společnost nájemný zabiják Silas, který souhlasil, že ho za úplatu na cestě ochrání. Divoký západ však není místo, kde by věci vycházely přesně podle plánu, a tak Jay zažije během svého putování celou řadu zvratů v nekompromisním duchu tohoto vysoce autorského westernu. (AČFK)

Ratemus

Jak mám rád Fassbendera, tak u tohoto mě absolutně neoslovil, stejně jako Kodi Smit. Film se neskutečně vleče a to už od samotného začátku. Věřím, že si s tím dal Maclean práci, ale jistě to mohlo dopadnout lépe. ()

silentname

Ďakujem Johnovi Macleanovi za to, že nám konečne priniesol niečo nové do westernového žánru a vznikla tu skvelá no miestami trošku drsná westernová komédia. A áno, píšem komédia. Ja som sa cez tento film nemohol prestať smiať na jednotlivých scénkach, ktoré boli skutočne radosť sledovať. Tempo je solídne, herecké obsadenie je dobré a aj príbeh sledovať je podľa mňa veľmi ľahučké a dokážete to zvládnuť. Rozhodne však z toho nerobia strieľaciu komédiu ako sme už vo westernoch videli, no jednotlivé scénky vedia byť skutočne trošku drsnejšie. Veľmi sa mi páčili jednotlivé scenérie vo filme a prináša to len príjemný filmový zážitok v kine. Myslím si, že filmu by prospelo, keby mohol byť trošku dlhší a lepšie by vysvetlil vzťah medzi Jayom a Silasom, ktorý tu je síce vidieteľný a postavy si nájdu niečo spoločné, no myslím, že by som rád vedel trošku viac. Celkovo je to však pre mňa veľmi dobrý film a som veľmi rád, že som ho videl. Možno by som sa nebránil k nemu niekedy aj vrátiť. ()

Yoshitsune

Hrdina vyrazí zachránil svoji milovanou a přitom zjistí že vůbec nepotřebuje zachránit. A hned musím vychválit, prostředí, krásné a děsivé zároveň, hory, lesy, pole, bouřka to všechno a další, to bylo tak úžasné. Jen dívat se na to prostředí bylo úchvatné, ale postavy byli........zajímavé. Kodiho postava mně ze začátku moc nebrala, ke konci se naštěstí vytáhne, ale Fassbender, ten tady pro mně byl tím hlavním tahounem. Ale celý film je netradičně pojat a vystilizovaný, film má mnoho bizardních postav a ještě bizardnějších situací. A to ani nemluvím o akci, akce je zde hlavně ke konci a to jak je pojata a ztvárněna, je lehce úsměvné. Humor zde, je sarkastický a jízlivý, a byť nemá cenu nijak výrazně útočit na bránice, tak nejeden úsměv asi vykouzlí. Western co neni westernem, takže pro ty co chtějí milion mrtvých, tak asi budou zklamáni, byť počet mrtvých má zde docela vysoké číslo. Ale asi díky tomu jak je tenhle film pojat, tak asi tím si mně získal a proto si zaslouží takové hodnocení, jaké má. ()

Slarque

Možná chvíli trvalo, než jsem se naladil na stejné tempo. Ale tahle westernová variace nakonec má výbornou atmosféru i skvělé herce (minimálně v obou hlavních rolích), takže ač samotný příběh nijak objevně nevypadá, výsledek je rozhodně výrazně nadprůměrný (70%). ()

Bachy

Velmi zkráceně je to nejlepší film, který jsem za poslední dobu viděl. Konec hajpu. Směrem k Sundance festivalu jsem střílel víceméně naslepo s tím, že je tam Fassbender a je to western, tak snad. Vyšlo to a budu směrem na Utah mířit častěji. Možná právě tenhle bezinformační slepý přístup mi zajistil takový zážitek a na někoho s očekáváním by to nefungovalo, jenže takovou větu můžu napsat ke všemu. Tady to prostě klaplo. Nenapadlo mě hledat v indie-prvotině náznaky Coenovské a Jarmuschovské poetiky. A když jsem je tam viděl, udělalo to "hůůůůůůů" a bylo to tam. Nicméně raději kvůli kletbě očekávání píší znovu - "náznaky". Tohle není Dead Man ani True Grit. Fassbenderův lov začínajících indierežisérů (Frank, Slow West) mě nadchnul a doufám, že bude mít dlouhého trvání. Žeru ho! Lov i Fassbendera. ()

eLeR

Ani neviem, čo si mám o tomto filme vôbec myslieť. Raz to bola dráma, inokedy tam zas boli také okamžiky, pri ktorých som ledva udržala smiech. Ale ... je to vizuálne veľmi pekné, príbeh je nevšedný, nenudí to ani chvíľku a hlavne to má skvelého Michaela. ()

classic

Strašne divný vizuálne vycibrený v kamere atypický western okorenený o bravúrny herecký výkon čoraz viac populárnejšieho Michaela Fassbendera v krátkom časovom intervale film ubehne ako voda v pekne brutálnom vyznení,ale po raňajšom vytriezvení si už človek ani nepomyslí na film,čo videl včera večer! PS: Najgeniálnejšia scéna je s indiánmi,ktorí sa chystajú ukradnúť kone hlavným hrdinom...Záverečná prestrelka u frajerky mladšieho z protagonistov je parádne zrežírovaná! Tak priaznivci nech si pokojne pridajú 20 %!!! ()

Chrustyn

Název je všeříkající, protože i přes krátkou délku se jedná o neskutečně pomalý film. Naštěstí Fassbender zachraňuje i nezajímavou režii. ()

Marze

Zápletka je založena na tom, že Jay ve své naivitě a nevinné nezkušenosti nevědomky vede tvrďáckého a nekompromisního Silase čím dál blíž ke snadnému přivýdělku, zatímco Silas ve společnosti optimistického a bezhlavě zamilovaného klučiny začne na té nekompromisnosti postupně ubírat a časem i trošku změkne. Po dobře schované dívce jde ale každopádně i jeden další zabiják a tlupa lovců odměn. Z letargie vyvolané převážně nudným putováním ústřední dvojice je tak divák probuzen až v závěru, který je výrazně akčnější a také velice slušně natočený, nicméně čím blíž konci, tím víc přepáleným a nesmyslným se stává, až dospěje k podivnému a nepřesvědčivému wft rozuzlení, které asi bude kdekomu nepříjemně ležet v žaludku. Je to škoda minimálně kvůli Fassbenderovi a také kvůli tomu, že zrovna dvakrát mnoho westernů už v dnešní době nevzniká. ()

evulienka3

Čo by už len na filme s Michaelom Fassbenderom mohlo byť zlé?? Takmer nič, ale aj takmer úplne všetko...v tomto prípade u mňa platí tá druhá možnosť. Pretože okrem jeho drobnosti, krásnych exteriérov a zábleskov akéhosi príbehu tam už toho veľa nie je. Celkovo mám s týmito novodobými westernami problém...asi. ()

rikitiki

Melancholický antiwestern rozjímavé nálady a dobře prokresleného vizuálna i charakterů. Zadumané tempo dává vyniknout krásným obrazům i úsporným hereckým výkonům, kdy hrdiny zdánlivě posunuje podle své vůle osud, aby pak v rozhodující chvíli ukázali, že jednají sami za sebe, podle vlastní přirozenosti. Motiv je velice jednoduchý, ale nabaluje na sebe rozporuplné charaktery, které v nečekaných kombinacích dává dohromady i staví proti sobě._____ I když se na první pohled jeví, že je jasně dané, kdo je padouch a kdo hrdina, není tomu tak. Každá z postav má v sobě něco z anděla a zároveň i něco z ďábla. Padouchové předvedou nečekaně lidské gesto a naopak naivní idealista se dopustí skutku, který ho definuje jako podlého zbabělce. Dialogy jsou občas kontrastně plné vznešené mluvy, zatímco řečníci se utápějí v mizérii a ubohosti. Snímek s dlouhým dozníváním. /20. 6. 16./ ()

Othello

Ze začátku je to svým způsobem poměrně iritující. A tím nemyslím jen, že Kodi Smith-McPhee se dá na obrazovce zvládnout tak maximálně jednou ročně, ale na nervy mi lezlo hlavně to nedůvěryhodné volání pod olckůlu. Hned v první scéně s Fassbenderem se dočkáme diktátu filmového rámu (postavy vidí jen to, co divák, jakkoli by to ve skutečnosti nebylo možné), slepený záběr z detailu a velkého celku (jakkoli je film natočený na digitál, které tomu umožňují předcházet) a akčních sekvencí, poskládaných z dlouhých střihů statických záběrů. To vše v ořezu 1,66 : 1. V kombinaci s vyčištěným digitálním obrazem to působí jak totální wannabe a já tak z první třetiny filmu moc neměl kvůli skřípání zubů. V tomto případě se ale vyčkat oplatí, protože v průběhu sympaticky snesitelné stopáže nás čeká dekonstrukce jak hrdinů tak amerického západu tak nezlomné síly lásky, která zdánlivě pohání celý film. Navzdory obvyklé konstrukci, stojící na mladém uchu v neznámém světě, skrze které je nám představováno, jak to chodí, je zde ono ucho ve výsledku poměrně iniciativní, ačkoli na to logicky doplácí a nakonec zjistíme, že příběh by byl i bez něj, protože o něm není a nikdy nebyl. A být hrdinou romantického příběhu, který není o vás je fakt strašně depresivní. ()

luka4615

I když se Slow West tváří jako western, v celkovém pojetí se drží celkem při zemi a působí mnohem komorněji než většina jiných představitelů tohoto žánru. Ale to ho nečiní nějak nevýrazným, právě naopak. Zde hraje prim atmosféra, vizuál, působivý soundtrack a dialogy. A já musím dodat, že až na pár zádrhelů to funguje výborně. PS: Michael Fassbender a western? Už jen tohle spojení slibuje skvělou filmovou podívanou! ()

Morholt

Western, který má všechno. Asi nejslabší je hlavní linka. Mladý skotský aristokrat hledá na Západě obyčejnou dívku, do které se v Kaledonii zamiloval. Ale Slow West ukazuje, že i ta nejkýčovitější šestáková story může fungovat, když se jí chopí zdatný režisér a přimíchá do ní vhodné propriety. A to se Macleanovi povedlo. Kromě vyvedené westernové atmosféry film nepostrádá jistou drsnou poetiku, krutost tehdejšího světa, nádherné exteriéry, přestřelky, Indiány i určitý tragický rozměr. A povedl se i casting. Konečně totiž někoho napadlo vysadit Fassbendera do sedla, což byla trefa. Nevím jestli to byl záměr, nebo náhoda, ale s tím cigárem v koutku mi víc než připomínal Eastwooda v nejlepších letech a pokud bude někdo v budoucnu tak hloupý a bude chtít natočit remake hodnozloošklivé trilogie, je Fassbender jediná šance na to, aby to nebyl absolutní propadák. 90% ()

ScarPoul

Nie také aké som očakával. Príbeh je všedný a v zásade ničím nezaujímavý. Stojí na hereckých výkonoch, ale vzťahy sa nerozoberajú. Je to len tradičná žánrovka s parádnym finálnym stretom. Nevadilo mi pomalé tempo - pretože Ryanová kamera si pekne užívala všetky tie panoramatické zábery na prírodu. Ale celá tá línia s chlapcom čo ľúbi dievča a vydáva sa ju zachrániť, hoci ona jeho neľúbi mi prišla pomerne nedotiahnutá. Ako jednohubka poživateľné, ale inak by som žil svoj život ďalej, aj bez toho, aby som Slow West vôbec dakedy videl. ()

Lacike

Co dostanete, ked skrížite western s artom? Peklo na zemi. Mozno ze to niekomu sadne, ale ja som sa k smti nudil a to trailer vyzeral celkom zaujimavo. Jednu hviezdicku davam za technicku stranku, ale inak je to proste pekelna nuda. ()

joehot

John Maclean jako scénárista - tři fajn dialogy, dvě dobře vypointované scény, dva vtipy, zbytek nic moc. John Maclean jako režisér - pár (povinných) záběrů na nádherné lokace, občas se vynořila skvělá atmosféra (trochu - s důrazem na to slovo - v duchu Mrtvého muže). Fassbender tradičně moc fajn. Suma sumárum - škoda, že to nepsal a netočil John McClane. ()

maddy

Slow West, Slow Movie. Spojenie Michaela Fassbendera a westernu sľubovali slušný filmový zážitok, no akurát sa mi potvrdilo to, že western patrí k mojim úplne najmenej obľúbeným filmovým žánrom. Aj keď v prípade Slow West to možno nebude tým žánrom, ale tým, že sa jedná o nešťastný pokus o kopírovanie Coenovcov, avšak bez trefného coenovského scenára a silnej réžie a tak to pomalé tempo, aj napriek veľmi skromnej 80-minútovej dĺžke, skôr otravuje, než by si ho divák užíval. Technicky síce nie je Slow West natočený nijako zle. Má krásne prírodné scenérie, dobrú kameru, slušné herecké výkony, akurát je to jeden tuctový nezaujímavý príbeh, ktorý takmer po celý čas nič vzrušivé neprinesie, tých pár postáv je nezaujímavých, nevyvolá ani jednu emóciu a v mojom prípade som nepostrehol ani kúsok atmosféry. Ono to tak celé nijako začalo, nič výrazné sa tam nedialo, na konci chvíľu postrieľalo a skončilo. Bez toho, aby som cítil akékoľvek zaangažovanie do deja alebo nejakú myšlienku. Za mňa teda nuda. CELKOVO: 2* (4/10) ()

MartinezZ

Roztahaná slátanina podtrhující pravidlo "Stejný scénárista a režisér = průser". Plusem je tu jen titntítko Kodi, Michael a to, že některé záběry a scény skutečně pěkně vypadají. Western natáčený na Novém Zélandu a se scénářem za starou zlámanou fusekli. ~~~ 1,5* ()

kaylin

Western je žánr, který mi hodně sedí, ale jeho moderní pojetí pro mě asi není. Ale musím uznat, že "Slow West" něco do sebe má. Jsou zde výborné momenty, které jsou humorné a ve filmu a jeho pojetí vyznívají celkem absurdně. Tohle se mi líbí. Herecké výkony jsou povedené a příběh má smysl. Takže dobré, ale ne výborné. ()

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět