Akční / Thriller / Western

Velká Británie / Nový Zéland, 2015, 84 min

Divný, ale dobrý! Marný kluk a sympatický pistolník spolu jedou prérií a potkávají nebo střílí náhodné lidi. Nejzábavnější na tomhle artovém westernu určitě je, že vůbec netušíte, co se stane v příští scéně. Kdokoli může mít pod kabátem pistoli, každý hodný pán může být střelec a každý střelec hodný pán - co je vlastně zábava na koukání.(12.10.2015)

Tuctový příběh, v netuctovém provedení. Jen pár ohlédnutí do minulosti a pak už jen předem daný, jasný děj, který směřuje k nezadržitelnému konci. V rámci žánru rozhodně nadprůměr, který mi spolu s kamerou a Michaelem, v možná nezvyklé roli stačí k mojí dnešní, čtyřkové spokojenosti. Ve srovnání s nedávno viděným Salvation, westernový vítěz po všech stránkách.(6.6.2015)

Fascinující revize westernového žánru očima Evropana (hrdina Jay přichází za oceán hledat lásku, režisér John přichází za oceán hledat vavříny), romaticko-realistická dvojice ústředních hrdinů, explozivní černý humor, beautiful scenérie (točeno na Novém Zélandu), nekontrolované výtrysky ultranásilí, grandiózní finále. Fassy dává, western žije a SW je práce čistá jak lilium. WANTED! a jedna z top žánrovek letošního roku...(4.6.2015)

Western, který má všechno. Asi nejslabší je hlavní linka. Mladý skotský aristokrat hledá na Západě obyčejnou dívku, do které se v Kaledonii zamiloval. Ale Slow West ukazuje, že i ta nejkýčovitější šestáková story může fungovat, když se jí chopí zdatný režisér a přimíchá do ní vhodné propriety. A to se Macleanovi povedlo. Kromě vyvedené westernové atmosféry film nepostrádá jistou drsnou poetiku, krutost tehdejšího světa, nádherné exteriéry, přestřelky, Indiány i určitý tragický rozměr. A povedl se i casting. Konečně totiž někoho napadlo vysadit Fassbendera do sedla, což byla trefa. Nevím jestli to byl záměr, nebo náhoda, ale s tím cigárem v koutku mi víc než připomínal Eastwooda v nejlepších letech a pokud bude někdo v budoucnu tak hloupý a bude chtít natočit remake hodnozloošklivé trilogie, je Fassbender jediná šance na to, aby to nebyl absolutní propadák. 90%(2.6.2015)

• Segrestor

Jo, přesně, když jste takový nejapný blbeček a dostanete chuť zkrotit všechny americké hory, prostě si jen tak nakráčíte na divoký západ a počkáte, až se o vás postará mladý Magneto, který je v sekvojových lesích nebo mezi sruby prakticky bez schopností. Spolu se pak téměř mlčky doplazíte až k nějakému baráku, kde se necháte postřílet přáteli táborových ohňů, co nejraději citují z Foglarovy Chaty v jezerní kotlině. Jupí, nejnudnější dobrodružství od Texasu po Utah máte naštěstí za sebou, teď ještě překousnout poslední minuty, jestli náhodou nepřijde nějaký hektický zvrat, kozy nebo tak něco... eh, ne, nepřijde a můžete opřekot pelášit z kina co nejdál to půjde a nikdy se už nevracet.(29.12.2015)

• - Natáčanie začalo 21. októbra 2013 na Novom Zélande. Pokračovalo v škótskych horách a v Colorade. (chesterko)

• - Film se natáčel na Novém Zélandu. (Stoka)

• - Rose vo filme Jayovi cituje Rómea a Júliu od Shakespeara: „These violent delights have violent ends.“ Týmito slovami brat Vavrinec žiadal Rómea, aby miernil svoju lásku k Júlii a varoval ho pred následkami. (denulik)