Akční / Thriller / Western

Velká Británie / Nový Zéland, 2015, 84 min

Tuctový příběh, v netuctovém provedení. Jen pár ohlédnutí do minulosti a pak už jen předem daný, jasný děj, který směřuje k nezadržitelnému konci. V rámci žánru rozhodně nadprůměr, který mi spolu s kamerou a Michaelem, v možná nezvyklé roli stačí k mojí dnešní, čtyřkové spokojenosti. Ve srovnání s nedávno viděným Salvation, westernový vítěz po všech stránkách.(6.6.2015)

Ako som už neraz spomínal, western ako filmový žáner, patrí k mojim veľmi obľúbeným. Ide o takú moju srdcovú záležitosť pre ktorú mám slabosť, takže keď vidím, že sa nejaký dnešný tvorca pokúsi znovuzrodiť tento dávno zabudnutý žáner, je isté, že mu musím dať šancu a film si pozrieť. Ešte predtým, než som si to pozrel, ma tento kúsok zaujal niekoľkými prvkami. Hlavnú postavu tu hrá Michael Fassbender, ktorý už hral v takom polowesterne 12 YEARS A SLAVE, ktorý sa stal mimochodom najlepším filmom za rok 2013 podľa filmovej ceny OSCAR. Tam sa mu postava krutého plantážnika nesmierne hodila a sadla mu. Ďalšia vec ktorú by som chcel spomenúť je tá, že časopis CINEMA, Slow West ospevoval ako Artový Western... Také spojenie sa nevidí každý deň. Vo svojom živote som mal zatiaľ iba raz takú česť vidieť artový western a aj to bol mindfuck od Alejandra Jodorowského EL TOPO ale zase to je kapitola sama o sebe. Ide o pekný western, výprava a produkcia si dali náramne záležať, hoci to bolo viacmenej v komornej atmosfére, v ktorom sa dej krútil iba okolo pár postáv. Musím pochváliť vizuálnu stránku a cit pre detail, bolo to niečo nádherné. Kamera mala srdiečko na tom správnom mieste. V nádherných umeleckých záberoch som sa priamo vyžíval. Je to všetko nádherné ale tieto faktory ešte nerobia s filmu čistý art. Prekážal mi jednoduchý príbeh v ktorom sa dokopy nič nedialo. Jeden 16 ročný fagan zo Škótska sa zaľúbil do dievčaťa, ktoré ušlo do USA a tak sa rozhodol, že ju pôjde nájsť. Ako trasu si zvolil Indiánske teritórium plné banditov. tu stretáva samotára (Michael Fassbender) ktorý mu za žold pomôže prejsť toto nebezpečné územie. Ono je to krátky film, takže sa to vlečie iba hodinu až sa nakoniec film dostane k nesmierne realisticky krutému koncu. Je to asi tak drsná prestrelka ako v DJANGO UNCHAINED. Ľudia padajú, strieka všade krv, kričia, chaos, proste bomba. Ako, páčilo sa mi to ale videl som aj lepšie modernejšie Westerny, dalo sa... taká jednohubka ktorá rozhodne neurazí.(19.7.2015)

Slow west svým názvem určitě neklame a přináší pomalé, zamyšlené a poetické putování divokým západem. Objevují se zde momenty vybroušené nejen vizuálně, ale i obsahově. Jako třešnička na dortu diváka potěší několik opravdu povedených vtipů, které jsou ale často na hranici černého humoru. Celkově 80 %.(26.7.2015)

Westernové, novodobé, úsměvné, napínavé, svižné, vcelku dobré. Tak úplně klasický western to nebyl, se zpívajícími afričany mluvící francouzsky, sůl v ve střelné ráně v srdci, to bylo hodně úsměvné. Děj měl myšlenku, nebyla hluchá místa, na konci nechyběla ani husťácká přestřelka o dvou přeživších. Sice si asi za měsíc úplně nevzpomenu o čem to bylo, ale na nedělní večer slušná oddychovka. ..ty dvě blonďatý děti vypadaly trochu hororově.. (28.9.2015)

• evulienka3

Čo by už len na filme s Michaelom Fassbenderom mohlo byť zlé?? Takmer nič, ale aj takmer úplne všetko...v tomto prípade u mňa platí tá druhá možnosť. Pretože okrem jeho drobnosti, krásnych exteriérov a zábleskov akéhosi príbehu tam už toho veľa nie je. Celkovo mám s týmito novodobými westernami problém...asi.(14.5.2016)

• - Film se natáčel na Novém Zélandu. (Stoka)

• - Rose vo filme Jayovi cituje Rómea a Júliu od Shakespeara: „These violent delights have violent ends.“ Týmito slovami brat Vavrinec žiadal Rómea, aby miernil svoju lásku k Júlii a varoval ho pred následkami. (denulik)

• - Natáčanie začalo 21. októbra 2013 na Novom Zélande. Pokračovalo v škótskych horách a v Colorade. (chesterko)