Akční / Thriller / Western

Velká Británie / Nový Zéland, 2015, 84 min

Westernová emma nejsem, takže nemohu moc porovnávat, ale šla jsem do toho asi s moc velkým očekáváním než se mně ve výsledku dostalo. Pomalu jsem se s tím klučinou Jayem a Silasem loudala za Rose přes hory a řeky, až jsem nakonec dorazila. Tam se párkrát zablejskalo z pušek a byl The end. Za sebe můžu napsat, že co záběr kamery, to umělecký skvost, takže mně brala vizuální stránka filmu dech daleko víc než celý příběh. Míša byl přímo trefou do černého, nejen, že je to velký fešák, ale ta role v sedle mu vysloveně sedla a Jay se vedle něj úplně ztrácel:-) Když k tomu přihodím bezvadný soundtrack, tak je to lepší trojka.(3.6.2015)

• Kaka

Staré dobré westerny z dřívějších dob, protože jestli tenhle inovativní a rádoby originální styl vyprávění a interpretace výrazových prostředků bude pokračovat, bude to opruz první kategorie. Moderní vizuál je fajn a finále filmu taky. Jinak je to ale k uzoufání slow.(22.8.2015)

Melancholický antiwestern rozjímavé nálady a dobře prokresleného vizuálna i charakterů. Zadumané tempo dává vyniknout krásným obrazům i úsporným hereckým výkonům, kdy hrdiny zdánlivě posunuje podle své vůle osud, aby pak v rozhodující chvíli ukázali, že jednají sami za sebe, podle vlastní přirozenosti. Motiv je velice jednoduchý, ale nabaluje na sebe rozporuplné charaktery, které v nečekaných kombinacích dává dohromady i staví proti sobě._____ I když se na první pohled jeví, že je jasně dané, kdo je padouch a kdo hrdina, není tomu tak. Každá z postav má v sobě něco z anděla a zároveň i něco z ďábla. Padouchové předvedou nečekaně lidské gesto a naopak naivní idealista se dopustí skutku, který ho definuje jako podlého zbabělce. Dialogy jsou občas kontrastně plné vznešené mluvy, zatímco řečníci se utápějí v mizérii a ubohosti. Snímek s dlouhým dozníváním. /20. 6. 16./(20.6.2016)

• maddy

Slow West, Slow Movie. Spojenie Michaela Fassbendera a westernu sľubovali slušný filmový zážitok, no akurát sa mi potvrdilo to, že western patrí k mojim úplne najmenej obľúbeným filmovým žánrom. Aj keď v prípade Slow West to možno nebude tým žánrom, ale tým, že sa jedná o nešťastný pokus o kopírovanie Coenovcov, avšak bez trefného coenovského scenára a silnej réžie a tak to pomalé tempo, aj napriek veľmi skromnej 80-minútovej dĺžke, skôr otravuje, než by si ho divák užíval. Technicky síce nie je Slow West natočený nijako zle. Má krásne prírodné scenérie, dobrú kameru, slušné herecké výkony, akurát je to jeden tuctový nezaujímavý príbeh, ktorý takmer po celý čas nič vzrušivé neprinesie, tých pár postáv je nezaujímavých, nevyvolá ani jednu emóciu a v mojom prípade som nepostrehol ani kúsok atmosféry. Ono to tak celé nijako začalo, nič výrazné sa tam nedialo, na konci chvíľu postrieľalo a skončilo. Bez toho, aby som cítil akékoľvek zaangažovanie do deja alebo nejakú myšlienku. Za mňa teda nuda. CELKOVO: 2* (4/10)(5.6.2015)

Ako som už neraz spomínal, western ako filmový žáner, patrí k mojim veľmi obľúbeným. Ide o takú moju srdcovú záležitosť pre ktorú mám slabosť, takže keď vidím, že sa nejaký dnešný tvorca pokúsi znovuzrodiť tento dávno zabudnutý žáner, je isté, že mu musím dať šancu a film si pozrieť. Ešte predtým, než som si to pozrel, ma tento kúsok zaujal niekoľkými prvkami. Hlavnú postavu tu hrá Michael Fassbender, ktorý už hral v takom polowesterne 12 YEARS A SLAVE, ktorý sa stal mimochodom najlepším filmom za rok 2013 podľa filmovej ceny OSCAR. Tam sa mu postava krutého plantážnika nesmierne hodila a sadla mu. Ďalšia vec ktorú by som chcel spomenúť je tá, že časopis CINEMA, Slow West ospevoval ako Artový Western... Také spojenie sa nevidí každý deň. Vo svojom živote som mal zatiaľ iba raz takú česť vidieť artový western a aj to bol mindfuck od Alejandra Jodorowského EL TOPO ale zase to je kapitola sama o sebe. Ide o pekný western, výprava a produkcia si dali náramne záležať, hoci to bolo viacmenej v komornej atmosfére, v ktorom sa dej krútil iba okolo pár postáv. Musím pochváliť vizuálnu stránku a cit pre detail, bolo to niečo nádherné. Kamera mala srdiečko na tom správnom mieste. V nádherných umeleckých záberoch som sa priamo vyžíval. Je to všetko nádherné ale tieto faktory ešte nerobia s filmu čistý art. Prekážal mi jednoduchý príbeh v ktorom sa dokopy nič nedialo. Jeden 16 ročný fagan zo Škótska sa zaľúbil do dievčaťa, ktoré ušlo do USA a tak sa rozhodol, že ju pôjde nájsť. Ako trasu si zvolil Indiánske teritórium plné banditov. tu stretáva samotára (Michael Fassbender) ktorý mu za žold pomôže prejsť toto nebezpečné územie. Ono je to krátky film, takže sa to vlečie iba hodinu až sa nakoniec film dostane k nesmierne realisticky krutému koncu. Je to asi tak drsná prestrelka ako v DJANGO UNCHAINED. Ľudia padajú, strieka všade krv, kričia, chaos, proste bomba. Ako, páčilo sa mi to ale videl som aj lepšie modernejšie Westerny, dalo sa... taká jednohubka ktorá rozhodne neurazí.(19.7.2015)

• - Rose vo filme Jayovi cituje Rómea a Júliu od Shakespeara: „These violent delights have violent ends.“ Týmito slovami brat Vavrinec žiadal Rómea, aby miernil svoju lásku k Júlii a varoval ho pred následkami. (denulik)

• - Film se natáčel na Novém Zélandu. (Stoka)

• - Natáčanie začalo 21. októbra 2013 na Novom Zélande. Pokračovalo v škótskych horách a v Colorade. (chesterko)