Akční / Thriller / Western

Velká Británie / Nový Zéland, 2015, 84 min

Slow west svým názvem určitě neklame a přináší pomalé, zamyšlené a poetické putování divokým západem. Objevují se zde momenty vybroušené nejen vizuálně, ale i obsahově. Jako třešnička na dortu diváka potěší několik opravdu povedených vtipů, které jsou ale často na hranici černého humoru. Celkově 80 %.(26.7.2015)

Název filmu mluví za všechno... Není to takovej ten klasickej western plnej soubojů, honiček a přestřelek. Tenhle pomaličku plyne... Výhodou je jeho poměrně krátká stopáž, díky který ani takle pozvolný film nenudí. A japaby taky jo, když v něm hraje M.Fassbender, kterýho z těch "novejch"herců můžu asi nejvíc. Jasný, víc než v roli osamělýho pistolníka mi sedí jako Magneto, ale i tady mě přesvědčil o tom, že je to herec toho nejvyššího formátu. Hezký obrázky sou tady k vidění, fakt moc pěkná příroda. Závěrečná přestřelka se taky povedla. Něco podobnýho jako v Nesmiřitelných, taky nic přehnanýho, ale celkem reálná přestřelka. Na plnej zásobník to sice není, ale hodně silný 4*.(3.8.2015)

Westernové, novodobé, úsměvné, napínavé, svižné, vcelku dobré. Tak úplně klasický western to nebyl, se zpívajícími afričany mluvící francouzsky, sůl v ve střelné ráně v srdci, to bylo hodně úsměvné. Děj měl myšlenku, nebyla hluchá místa, na konci nechyběla ani husťácká přestřelka o dvou přeživších. Sice si asi za měsíc úplně nevzpomenu o čem to bylo, ale na nedělní večer slušná oddychovka. ..ty dvě blonďatý děti vypadaly trochu hororově.. (28.9.2015)

Moje očakávania boli asi prehnané, ale som rád za každý kúsok z tohto žánru. V niektorých momentoch je film správne špinavý, drsný a atmosferický a v niektorých akoby sa hľadal a nevedel ako sa vlastne prezentovať. Po hereckej stránke niet čo vytknúť, príbeh však mohol byť o čosi komlikovanejší. Už keď sa režisér rozhodol netrápiť naše mozgy a príbeh nekomplikovať, tak pochválim aspoň stopáž 84 minút, ktorá je pre tento film tak akurát. Záver možno pre niekoho zbytočne krutý, ale i taký je život. Na film som sa fakt tešil, ale čakal som niečo silnejšie. 60%.(14.9.2016)

Melancholický antiwestern rozjímavé nálady a dobře prokresleného vizuálna i charakterů. Zadumané tempo dává vyniknout krásným obrazům i úsporným hereckým výkonům, kdy hrdiny zdánlivě posunuje podle své vůle osud, aby pak v rozhodující chvíli ukázali, že jednají sami za sebe, podle vlastní přirozenosti. Motiv je velice jednoduchý, ale nabaluje na sebe rozporuplné charaktery, které v nečekaných kombinacích dává dohromady i staví proti sobě._____ I když se na první pohled jeví, že je jasně dané, kdo je padouch a kdo hrdina, není tomu tak. Každá z postav má v sobě něco z anděla a zároveň i něco z ďábla. Padouchové předvedou nečekaně lidské gesto a naopak naivní idealista se dopustí skutku, který ho definuje jako podlého zbabělce. Dialogy jsou občas kontrastně plné vznešené mluvy, zatímco řečníci se utápějí v mizérii a ubohosti. Snímek s dlouhým dozníváním. /20. 6. 16./(20.6.2016)

• - Natáčanie začalo 21. októbra 2013 na Novom Zélande. Pokračovalo v škótskych horách a v Colorade. (chesterko)

• - Film se natáčel na Novém Zélandu. (Stoka)

• - Rose vo filme Jayovi cituje Rómea a Júliu od Shakespeara: „These violent delights have violent ends.“ Týmito slovami brat Vavrinec žiadal Rómea, aby miernil svoju lásku k Júlii a varoval ho pred následkami. (denulik)