• Kanada

Akční / Thriller / Western

Velká Británie / Nový Zéland, 2015, 84 min

Macleanova snaha vetřít se svým pokusem o bizarní western někam mezi Mrtvého muže a Opravdovou kuráž mi už od začátku šla proti srsti (stejně tak jako hl.postava) a často se mi zdála celá ta coenovská stylizace lehce za hranicí nevinné inspirace. Poctivou přímočarou zábavu od prvních záběrů přerušuje a kazí tvůrčí koktání autorů, v podobě naprosto zbytečného overvoicu a nelineárního stylu vyprávění, se kterým se zřejmě autoři pokouší prodrat někam na artový festival. Přitom to mohla být docela pohodová westernovka se špetkou černého humoru. Přemýšlel jsem mezi 2-3*, ale dvě hvězdy by byly nejspíš nespravedlivý, pár napínavých momentů ve filmu bylo a akce v závěru byla celkem zábavná, navíc bylo sympatické, že byla zpracovaná s určitou špetkou elegance, bez zbytečných litrů krve a otevřených hlav.(1.6.2015)

Moje očakávania boli asi prehnané, ale som rád za každý kúsok z tohto žánru. V niektorých momentoch je film správne špinavý, drsný a atmosferický a v niektorých akoby sa hľadal a nevedel ako sa vlastne prezentovať. Po hereckej stránke niet čo vytknúť, príbeh však mohol byť o čosi komlikovanejší. Už keď sa režisér rozhodol netrápiť naše mozgy a príbeh nekomplikovať, tak pochválim aspoň stopáž 84 minút, ktorá je pre tento film tak akurát. Záver možno pre niekoho zbytočne krutý, ale i taký je život. Na film som sa fakt tešil, ale čakal som niečo silnejšie. 60%.(14.9.2016)

Tuctový příběh, v netuctovém provedení. Jen pár ohlédnutí do minulosti a pak už jen předem daný, jasný děj, který směřuje k nezadržitelnému konci. V rámci žánru rozhodně nadprůměr, který mi spolu s kamerou a Michaelem, v možná nezvyklé roli stačí k mojí dnešní, čtyřkové spokojenosti. Ve srovnání s nedávno viděným Salvation, westernový vítěz po všech stránkách.(6.6.2015)

Míša Fassbender jako cowboy se stylovým statsonem? Festivalový hit? Mohl jsem čekat, že kromě této vycházející hvězdy a závěrečné přestřelky film může nabídnout pouze sterilní a poměrně nezáživný příběh o putování na nebezpečný Západ. Jednohubka, která žádný extra dojem nezanechá, snad až na ty fantastické scenérie, na kterých se natáčelo...50%(30.6.2015)

Spočiatku ma to nebavilo a mix kvázi komédie a westernu mi pripadal silený. Potom som sa samovoľne začal zabávať a pri záverečnej prestrelke skoro ani nedýchal. Dnes ťažko natočiť pravoverný western, ten by nikoho nezaujal a Maclean prišiel na spôsob, ako tento problém rozlúsknuť. Samozrejme si to nevystačí bez brutálneho a politicky nekorektného násilia, postmoderný charakter filmu však nie je nijak extra vyzdvihovaný (ako to trochu nešťastne urobil QT). Slow west je western, kde sa budete medzi sebou hádať, ktorá scénka bola najvtipnejšia, alebo napríklad či jedna vražda už nebola za čiarou. Podľa mňa bola a najvtipnejšia scénka je eliminácia indiánov pomocou prádla, ono sa sem totiž zaplietla aj nemá groteska...(23.6.2015)

• - Rose vo filme Jayovi cituje Rómea a Júliu od Shakespeara: „These violent delights have violent ends.“ Týmito slovami brat Vavrinec žiadal Rómea, aby miernil svoju lásku k Júlii a varoval ho pred následkami. (denulik)

• - Natáčanie začalo 21. októbra 2013 na Novom Zélande. Pokračovalo v škótskych horách a v Colorade. (chesterko)

• - Film se natáčel na Novém Zélandu. (Stoka)