Akční / Thriller / Western

Velká Británie / Nový Zéland, 2015, 84 min

Mladý kluk, vyrazí zachránil svoji milovanou a přitom zjistí že vůbec nepotřebuje zachránit. A hned musím vychválit, prostředí, krásné a děsivé zároveň, hory, lesy, pole, bouřka to všechno a další, to bylo tak úžasné. Jen dívat se na to prostředí bylo úchvatné, ale postavy byli........zajímavé. Kodiho postava mně ze začátku moc nebrala, ke konci se naštěstí vytáhne, ale Fassbender, ten tady pro mně byl tím hlavním tahounem. Ale celý film je netradičně pojat a vystilizovaný, film má mnoho bizardních postav a ještě bizardnějších situací. A to ani nemluvím o akci, akce je zde hlavně ke konci a to jak je pojata a ztvárněna, je lehce úsměvné. Humor zde, je sarkastický a jízlivý, a byť nemá cenu nijak výrazně útočit na bránice, tak nejeden úsměv asi vykouzlí. Western co neni westernem, takže pro ty co chtějí milion mrtvých, tak asi budou zklamáni, byť počet mrtvých má zde docela vysoké číslo. Ale asi díky tomu jak je tenhle film pojat, tak asi tím si mně získal a proto si zaslouží takové hodnocení, jaké má.(26.12.2016)

Netradiční až intelektuální pohled na western. Fassbender v bezvadné variaci na Clintova bezejmenného je podporován mile naivním Smithem-McPheem. Příběhově nejde o nic nového, ale to podání má neuvěřitelný tah. Nádherná krajina Nového Zélandu přidává "pomalému západu" neskutečné barvy. Radost pohledět. Finálové zúčtování je rázně krvavé, plné vhodných úmrtí. Znovu zde platí, že v chaosu se skrývá řád.(16.9.2017)

Slow West bych zařadila do těch hodně zvláštně natočených westernů. Nejsem zrovna jejich fanoušek, ale tenhle jsem chtěla vidět víceméně kvůli Fassbenderovi, který mě dokáže okouzlit v každé roli. Slow West má hodně hodně jednoduchý příběh, krátká stopáž mu hodně napomáhá, protože se tam většinu času nic moc neděje. A když se děje, není to bůhvíjak převratné. Nejdůležitější je na tomto snímku jeho finálová scéna, kdy se vše rozuzlí. Naneštěstí ale ani ta finálová sekvence nemá moc velký spád ani ambice. Po celou dobu ale film doprovází hlavně výborná hudba a oku lahodící exteriéry. Když vyzdvihnu mínusové body, určitě bych zaměnila Kodiho Smithe-McPhee za někoho jiného a přidala bych trochu víc akce, protože to má opravdu takové to uspávací tempo. Jinak považuji Macleanovu druhou Fassbenderovku za průměrnou povedenou westernovou oddychovku.(17.7.2015)

Ako som už neraz spomínal, western ako filmový žáner, patrí k mojim veľmi obľúbeným. Ide o takú moju srdcovú záležitosť pre ktorú mám slabosť, takže keď vidím, že sa nejaký dnešný tvorca pokúsi znovuzrodiť tento dávno zabudnutý žáner, je isté, že mu musím dať šancu a film si pozrieť. Ešte predtým, než som si to pozrel, ma tento kúsok zaujal niekoľkými prvkami. Hlavnú postavu tu hrá Michael Fassbender, ktorý už hral v takom polowesterne 12 YEARS A SLAVE, ktorý sa stal mimochodom najlepším filmom za rok 2013 podľa filmovej ceny OSCAR. Tam sa mu postava krutého plantážnika nesmierne hodila a sadla mu. Ďalšia vec ktorú by som chcel spomenúť je tá, že časopis CINEMA, Slow West ospevoval ako Artový Western... Také spojenie sa nevidí každý deň. Vo svojom živote som mal zatiaľ iba raz takú česť vidieť artový western a aj to bol mindfuck od Alejandra Jodorowského EL TOPO ale zase to je kapitola sama o sebe. Ide o pekný western, výprava a produkcia si dali náramne záležať, hoci to bolo viacmenej v komornej atmosfére, v ktorom sa dej krútil iba okolo pár postáv. Musím pochváliť vizuálnu stránku a cit pre detail, bolo to niečo nádherné. Kamera mala srdiečko na tom správnom mieste. V nádherných umeleckých záberoch som sa priamo vyžíval. Je to všetko nádherné ale tieto faktory ešte nerobia s filmu čistý art. Prekážal mi jednoduchý príbeh v ktorom sa dokopy nič nedialo. Jeden 16 ročný fagan zo Škótska sa zaľúbil do dievčaťa, ktoré ušlo do USA a tak sa rozhodol, že ju pôjde nájsť. Ako trasu si zvolil Indiánske teritórium plné banditov. tu stretáva samotára (Michael Fassbender) ktorý mu za žold pomôže prejsť toto nebezpečné územie. Ono je to krátky film, takže sa to vlečie iba hodinu až sa nakoniec film dostane k nesmierne realisticky krutému koncu. Je to asi tak drsná prestrelka ako v DJANGO UNCHAINED. Ľudia padajú, strieka všade krv, kričia, chaos, proste bomba. Ako, páčilo sa mi to ale videl som aj lepšie modernejšie Westerny, dalo sa... taká jednohubka ktorá rozhodne neurazí.(19.7.2015)

Melancholický antiwestern rozjímavé nálady a dobře prokresleného vizuálna i charakterů. Zadumané tempo dává vyniknout krásným obrazům i úsporným hereckým výkonům, kdy hrdiny zdánlivě posunuje podle své vůle osud, aby pak v rozhodující chvíli ukázali, že jednají sami za sebe, podle vlastní přirozenosti. Motiv je velice jednoduchý, ale nabaluje na sebe rozporuplné charaktery, které v nečekaných kombinacích dává dohromady i staví proti sobě._____ I když se na první pohled jeví, že je jasně dané, kdo je padouch a kdo hrdina, není tomu tak. Každá z postav má v sobě něco z anděla a zároveň i něco z ďábla. Padouchové předvedou nečekaně lidské gesto a naopak naivní idealista se dopustí skutku, který ho definuje jako podlého zbabělce. Dialogy jsou občas kontrastně plné vznešené mluvy, zatímco řečníci se utápějí v mizérii a ubohosti. Snímek s dlouhým dozníváním. /20. 6. 16./(20.6.2016)

• - Film se natáčel na Novém Zélandu. (Stoka)

• - Natáčanie začalo 21. októbra 2013 na Novom Zélande. Pokračovalo v škótskych horách a v Colorade. (chesterko)

• - Rose vo filme Jayovi cituje Rómea a Júliu od Shakespeara: „These violent delights have violent ends.“ Týmito slovami brat Vavrinec žiadal Rómea, aby miernil svoju lásku k Júlii a varoval ho pred následkami. (denulik)