Akční / Thriller / Western

Velká Británie / Nový Zéland, 2015, 84 min

Macleanova snaha vetřít se svým pokusem o bizarní western někam mezi Mrtvého muže a Opravdovou kuráž mi už od začátku šla proti srsti (stejně tak jako hl.postava) a často se mi zdála celá ta coenovská stylizace lehce za hranicí nevinné inspirace. Poctivou přímočarou zábavu od prvních záběrů přerušuje a kazí tvůrčí koktání autorů, v podobě naprosto zbytečného overvoicu a nelineárního stylu vyprávění, se kterým se zřejmě autoři pokouší prodrat někam na artový festival. Přitom to mohla být docela pohodová westernovka se špetkou černého humoru. Přemýšlel jsem mezi 2-3*, ale dvě hvězdy by byly nejspíš nespravedlivý, pár napínavých momentů ve filmu bylo a akce v závěru byla celkem zábavná, navíc bylo sympatické, že byla zpracovaná s určitou špetkou elegance, bez zbytečných litrů krve a otevřených hlav.(1.6.2015)

Vcelku odlišný styl westernu je postaven na krásných skotských a novozélandských reáliích, na víceméně mlčenlivých dialozích a na snůšce různorodého humoru. Častokráte se mi vybavil snímek "Wild Life" (Animovaný / Krátkometrážní / Western) kdysi nominovaný na Oskara za krátkometrážní animovaný film. http://www.youtube.com/watch?v=WtbkNCc0tj4(25.5.2015)

Mladý kluk, vyrazí zachránil svoji milovanou a přitom zjistí že vůbec nepotřebuje zachránit. A hned musím vychválit, prostředí, krásné a děsivé zároveň, hory, lesy, pole, bouřka to všechno a další, to bylo tak úžasné. Jen dívat se na to prostředí bylo úchvatné, ale postavy byli........zajímavé. Kodiho postava mně ze začátku moc nebrala, ke konci se naštěstí vytáhne, ale Fassbender, ten tady pro mně byl tím hlavním tahounem. Ale celý film je netradičně pojat a vystilizovaný, film má mnoho bizardních postav a ještě bizardnějších situací. A to ani nemluvím o akci, akce je zde hlavně ke konci a to jak je pojata a ztvárněna, je lehce úsměvné. Humor zde, je sarkastický a jízlivý, a byť nemá cenu nijak výrazně útočit na bránice, tak nejeden úsměv asi vykouzlí. Western co neni westernem, takže pro ty co chtějí milion mrtvých, tak asi budou zklamáni, byť počet mrtvých má zde docela vysoké číslo. Ale asi díky tomu jak je tenhle film pojat, tak asi tím si mně získal a proto si zaslouží takové hodnocení, jaké má.(26.12.2016)

Slow West bych zařadila do těch hodně zvláštně natočených westernů. Nejsem zrovna jejich fanoušek, ale tenhle jsem chtěla vidět víceméně kvůli Fassbenderovi, který mě dokáže okouzlit v každé roli. Slow West má hodně hodně jednoduchý příběh, krátká stopáž mu hodně napomáhá, protože se tam většinu času nic moc neděje. A když se děje, není to bůhvíjak převratné. Nejdůležitější je na tomto snímku jeho finálová scéna, kdy se vše rozuzlí. Naneštěstí ale ani ta finálová sekvence nemá moc velký spád ani ambice. Po celou dobu ale film doprovází hlavně výborná hudba a oku lahodící exteriéry. Když vyzdvihnu mínusové body, určitě bych zaměnila Kodiho Smithe-McPhee za někoho jiného a přidala bych trochu víc akce, protože to má opravdu takové to uspávací tempo. Jinak považuji Macleanovu druhou Fassbenderovku za průměrnou povedenou westernovou oddychovku.(17.7.2015)

• Segrestor

Jo, přesně, když jste takový nejapný blbeček a dostanete chuť zkrotit všechny americké hory, prostě si jen tak nakráčíte na divoký západ a počkáte, až se o vás postará mladý Magneto, který je v sekvojových lesích nebo mezi sruby prakticky bez schopností. Spolu se pak téměř mlčky doplazíte až k nějakému baráku, kde se necháte postřílet přáteli táborových ohňů, co nejraději citují z Foglarovy Chaty v jezerní kotlině. Jupí, nejnudnější dobrodružství od Texasu po Utah máte naštěstí za sebou, teď ještě překousnout poslední minuty, jestli náhodou nepřijde nějaký hektický zvrat, kozy nebo tak něco... eh, ne, nepřijde a můžete opřekot pelášit z kina co nejdál to půjde a nikdy se už nevracet.(29.12.2015)

• - Natáčanie začalo 21. októbra 2013 na Novom Zélande. Pokračovalo v škótskych horách a v Colorade. (chesterko)

• - Rose vo filme Jayovi cituje Rómea a Júliu od Shakespeara: „These violent delights have violent ends.“ Týmito slovami brat Vavrinec žiadal Rómea, aby miernil svoju lásku k Júlii a varoval ho pred následkami. (denulik)

• - Film se natáčel na Novém Zélandu. (Stoka)