Slow West

Šestnáctiletý Jay přicestoval ze Skotska do amerického Colorada 19. století, aby pátral po ženě, kterou miluje. Evropskému zelenáčovi dělá společnost nájemný zabiják Silas, který souhlasil, že ho za úplatu na cestě ochrání. Divoký západ však není místo, kde by věci vycházely přesně podle plánu, a tak Jay zažije během svého putování celou řadu zvratů v nekompromisním duchu tohoto vysoce autorského westernu. (AČFK)

alldo.raine

Už jen představa, že Kodi hraje ve westernu ve mně budila jistou nedůvěru. Bohužel se mi to v průběhu filmu i potvrdilo, že tento mladý herec nemá v tomto žánru co dělat. Jinak výběr postav kvituji, Fassbender dobrý, zápletka průměrná. V tomto žánru není už moc co vymýšlet a jak je vidět, remaky zase tak špatnou volbou nejsou viz True grit například. ()

Brooks

Priamočiara jednohubka s letmo načrtnutými postavami a tradične podanou zápletkou. Atmosférou a všadeprítomným cynizmom je dosť podobná coenovskému True Grit. Krásna kamera Robbieho Ryana a podarená hudba talentovaného nováčika Jeda Kurzela. Naozaj dobré finále. P.S.: Fassbender má fantastický čuch na úlohy a talentovaných režisérov. ()

elimS

10% - komentář 20ti slovy: Jede, beng, jedou, kecají, beng, beng, jedou, kecají, kecají, jedou, beng, beng, velké beng a konec. Opravdu nevím o čem to bylo. Fakt. ()

RoninNiro

Zlatanina, ktora sa chce podobat Coenovskej a Andersovovej tvorbe, ale nepriblizuje sa im ani na mile. Beztvare bludenie vo vlasnych myslienkach, neschopnost vyvolat emocie, jednoducho tupa lovestory s este tupsim koncom. "84 minut splachnutych do hajzla" tak by sa mala volat tato sracka. ()

FrediaK

50. MFF KV: Prakticky ihned po shlédnutí mi bylo jasné, že tenhle western musím vidět ještě jednou. Ne proto, že by se jednalo o kdoví jakou perlu, ale proto, že jsem, po celodenním filmovém maratonu byl již dost kaput, chvílemi vůbec nevnímal a film se mi scvrknul do několika vtipných scén. A tak mi to ve výsledku přišlo spíš jako drsná komedie, s pár dobrými nápady a bez zbytečných klišé. Určitě podívat, zázraky nečekat ... ()

cress

Chalan by mal ísť po ceste na ďaleký západ zopár krát na Drive Thru s tým koňom, lebo mu vidno pečienku cez to sako. ()

XXXXXXXX odpad!

To je nějakej novej westernovej trend, 3/4 filmu se nudit jak kráva, aby to následně uzavřela menší přestřelka a šmitec? ()

Sidarius

Sedmá pečeť ve westernovém podání. Pokud Sedmá pečeť není váš šálek kávy a nemáte rádi westerny, nekoukejte na to. Pokud ano, tak budete nadšeni. ()

IZFNP

Filmu extrémne pomáha krátka stopáž a obsadenie do westernu ako stvorené. Fassbendera sledujem poctivo, takže tento film bol nutnosťou, a rozhodne neľutujem. Atmosféra Divokého západu spolu s príjemným soundtrackom, pokojným voiceoverom, krásnymi zábermi prírody, šikovnou kamerou, pohodovým tempom, poctivou réžiou a jednoduchým, no v podstate absolútne postačujúcim príbehom bez akýchkoľvek zbytočných scén či príkras vytvorili fungujúci westernový road trip. Trochu bizarné, trochu uletené, ale správne drsňácke a hlavne veľmi dobré. ()

tonton78

Je smutné sledovat jakým směrem se dnes ubírá tento žánr.Proč pro Boha ze všeho udělají užvaněnou psychosračku.Tohle veledílko nezachrání ani Fassbender.Clinte, prosím pěkně,vrať se a nakopej jim prdel přes koule. ()

jfaba

Nevím proč to nazýváte westernem, ale asi proto, že se tam jezdí na koni, mají klobouky a střílí. Ale to myslím bylo i v Dallasu... a taky western? Ano byl to netradiční western, trochu zdlouhavý a pomalý. Možná to tam tak vypadalo v té době, což chlapci a děvčátka, nemůžete vědět. Tak se s tím jednoduše smiřte a nebrblejte :-) Jediný co je na westernech zvláštní, ty čisté oděvy po tolika dnech, týdnech, měsících, co hrdinové nosí. Jak říká Acitburns. A má pravdu! A mě to tak hloupé nepřipadalo, ale to jen můj ubohý názor... Souhlas: CheGuevara ()

blondboss

Moderná verzia western žánru. Je pravdou, že v súčasnosti je podobných filmov už naozaj málo a preto poteší každý westernový kúsok. Tento nie je ničím výnimočný, ale je zaujímavé sledovať prepojenie divokého Západu so Škótskom na základe romantického motívu. Fassbender klasicky dobrý a atmosféra bola uveriteľná. Stále je to ale len jemne nadpriemerný film, ktorému chýba čaro napr. Siedmich statočných, ktoré sa už dosahuje len veľmi ťažko. 60 % ()

solisoli

Tento western odkukal čo sa dalo z histórie klasiky, dávno neprekonateľných westernových lahôdok. Slabo odkukal, pretože snaha pripomenúť starú čarovnú westernovú klasiku sa akosi nezadarilo. Zato bolo tu niečo, čo zabralo. Pôsobivý moment, na ktorom sa dalo pobaviť, bola na záver osratá riť zabijaka, ktorý sa snažil otvoriť dvere, až sa z toho posral a v tomto duchu a v pokoji duše odcestoval do večných lovíšť. ()

wick

Tak trochu netradiční a skvělý western....pro ty, co mají rádi poctivý inteligentní film s dobrou režií, kamerou a výborným hereckým obsazením. ()

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět