Pelé: Zrození legendy

• USA Pelé (více)

Pelé. Jméno známé po celém světě, sportovní legenda, která změnila fotbal jednou provždy, národní hrdina, na jehož bedrech spočívaly sny i naděje celé země. Dříve než se však stal ikonou, byl dítětem pocházejícím ze slumů brazilského Sao Paula, tak chudým, že si nemohl dovolit ani opravdový fotbalový míč. Film zachycuje jeho raketový vzestup – od drhnutí podlah ve snaze zaopatřit rodinu přes zdokonalování úchvatného stylu hry v ulicích až po účast na mistrovství světa ve Švédsku, kde v pouhých sedmnácti letech střelil vítězný gól a Brazílie díky němu poprvé vyhrála – a oživuje největší sportovní příběh dvacátého století. Za pomoci Vincenta D'Onofrioa a brazilské hudební hvězdy jménem Seu Jorge. (HBO Europe)

rigby

Velmi dobře natočený sportovní film, ale takový zázrak, abych se na to musel podívat ještě jednou, to zase není. Zpomalené záběry začnou jít po čase trochu na nervy, neustále se opakuje vlastně to samé. Zrod zázračného fotbalisty. Ale mezi jednotlivými zápasy se toho moc neděje a divák ztrácí zájem. Možná by to chtělo ještě několik zážitků z dětství. A nesedl mi klasický dovyprávěný závěr. Ale proč ne. ()

Sharlis

Film je miestami trochu prehnany a presladeny. Ale to ocividne robil niekto s velkou laskou k futbalu a preto tomu tak je :-) ()

zigy

První půlka dětství a chudoba - nuda......Záživné a pro znalce fotbalové historie skvělé až od půlky - když se dostaneme do Santosu a hlavně na MS 1958 - dobře zpracováno, i slza může ukápnout, i sám reálný Pelé se dojemně mihne. Celá povídačka o ginga stylu je však hodně přehnaná. ()

Franki69

Pár pěkných filmů s ústředním motivem vztaženým k fotbalu už natočeno bylo a Pelé:Zrození legendy jim rozhodně ostudu nedělá. Tvůrci teda tohoto legendárního brazilského soccera asi doslova zbožňovali, protože film vyznívá až pateticky a chvílemi ignoruje i vlastní dějové zápletky. A že jich je docela málo, vlastně jenom tři. Brazilský národní bojový styl promítnutý do fotbalu, maminka a její strach o talentovaného synka a Pelého poraněné koleno v boji s vysokými gringy ve fotbalových týmech Ruska a Švédska na MS ve Švédsku v roce 1958 (Pelého hvězdný debut v národním týmu). Ale nevadí to, je to pěkný film, českým divákům ho ale docela může znepříjemnit dabing. Ovšem je v něm několik opravdu silných momentů, včetně jedné epizodky, v které si skutečný Pelé ve filmu sám zahrál.. Dávám zasloužených 75 %. ()

Saxos

Pro fotbal neznalého diváka koukatelně zpracováno. Bohužel skutečnosti odpovídají pouze tak výsledky zápasů a potitulkové autentické záběry. Odchylky životopisného filmu jsou však zásadní. ()

Teachman

Námět a zápletka: 9/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 9/10. ()

PTuranyi

Dobrý životopisný film, ktorý je hlavne oslavou futbalu a hlavne štýlu ginga. Pelého alebo vlastne Edsona Arantesa do Nascimento sledujeme od hrania futbalu s kamarátmi na dvore v Bauru. Prvý zápas, vyrastanie, trénovanie s otcom, prestup do futbalového klubu až po víťazstvo na majstrovstvách sveta, ku ktorým celý film smeruje ako ku vyvrcholeniu. Film je plný skratiek a pátosu ale hlavne futbalu, žonglovania loptou a priateľstva. Napriek všetkým nedostatkom je výborne produkovaný s dobrými hereckými výkonmi. 75% ()

jenspifa

Nejhezci sportovni film za poslednich nekolik let, od Mexicke vlny. At si kazdy mluvi co chce, me se to libilo, a to nejsem fanousek Fotbalu. Chytne za srdce. 80% ()

Tumbik

Sice je celý film až moc pohádkový, všechno v něm vychází a je to až neuvěřitelné, ale přesto je to vynikající film. Fotbalové zápasy nemají chybu... Ačkoli neznám přesně Pelého vzestup od nuly po národního hrdinu, myslím si, že to určitě nebylo tak jednoduché, jak se ukazuje ve filmu a s realitou to asi nemá taky mnoho společného.... Přesto jsem si film, i díky tomu, že jsem velký fotbalový fanoušek, nesmírně užil. Jsem rád, že se ve filmu objevil i skutečný Pelé (i když jen na pár sekund)... :) Skvělý sportovní film :). ()

kodwin

No nevím. Má to momenty, a proto tři hvězdy, ale jinak nic moc. Když už si to hraje na příběh o Pelém, tak by se měly respektovat historické souvislosti. Jinak hodně sladké v tom špatném slova smyslu. ()

Moredogs

Ked to človek berie ako oslavu Brazilskeho futbalu ktoreho hlavnou postavou bol Pele tak je to vynikajuci film. Ako životopisny film o Legende je to sice malo ale aj tak je to dost. Film prekypuje krasnou atmosferou a myslim si že Pele može byt rad že takito film o nom vznikol. 80% ()

petrce

Velmi pekny a emotivni film o jednom z nejlepsich fotbalistu vsech dob a o tom, jak je nejdulezitejsi zustat sam sebou za kazdou cenu. ()

Bogrant

Pekne spracovaná látka, ktorá má emócie a dobrý príbeh (občas samozrejme dosť ''prikrášlený''), na ktorej mi paradoxne asi prvýkrát v živote vadila tá angličtina, najmä aj u malých detí (v tej dobe v Brazílii? pochybujem) a celé to trochu horlivé americké spracovanie. Pelé je legenda, niet pochýb, takže by si zaslúžil o niečo dôstojnejšie vyobrazenie svojho života. ()