Rick a Morty - Série 5 (2021) (série)

Mortyplicity (S05E02)

(epizoda)

Oralfabet

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Skvělá epizoda, u níž nikterak nevadí, že je od začátku jasné, že nic z toho, co se v ní stane, nemá na hlavní storyline absolutně žádný vliv. Tvůrci prostě vzali jednoduchý, celkem klasický sci fi koncept a vymačkali z něj všechno, co šlo... Výsledkem je jedna z těch epizod, kde je do dvaceti minut nacpáno tolik gagů a absurdností, kolik jiné animované seriály obvykle nabídnou za celou sérii. ()

cyphercz

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Humor byl sice na dobré úrovni, ale celou dobu jsem čekal, že přijde nějaká pointa, nějaké vyústění toho vyvražďování klonů, což se však nestalo a tak tu máme pouze 20 minutovou rubačku s dobrýma hláškama, nic víc... Navíc paradoxně celá post-titulková scéna má větší hloubku, než děj samotné epizody. ()

leo430

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nebyl jsem bláhový a tak trochu jsem očekával, že druhá epizoda nebude dosahovat kvalit té první. A měl jsem pravdu. Ačkoliv se tvůrci snaží a postupně strkají laťku výš a výš pomocí skvělých gagů - Westworld atd.. Tak téma klonů není vůbec originální. Sice tady byly později i dost originální koncepty klonů, tak ani poté to na 5* nestačilo. Co bylo ale naprostá dokonalost, tak to byla potitulková scéna, která strčila celou epizodu do kapsy. ()

Henry007

První epizoda páté série působila po rozpačité čtvrté řadě jako závan čerstvého větru. Tvůrci přinesli zábavný koncept s portálem do jiného světa, který skvěle napojili na druhou hlavní linku s "Aquamanem" a plně využili potenciál postav nešťastníka Mortyho a bohorovného Ricka. Dvacetiminutovku skvěle naplnili svými nápady, absurdními vtipy a také emocemi. Druhý díl je ale zklamáním a zavání tvůrčí vyčpělostí předešlé série. Sled zabíjení klonů ústřední rodiny mohl být zábavný a současně emocionální, ale rozhodně ne tímto způsobem. V epizodě vlastně nic není v sázce a nic jiného se neděje, než že se hlavní postavy navzájem zabijí. Jako by díl neměl přinést žádnou myšlenku, jen diváka oslnit kreslenou samoúčelnou brutalitou. Přitom otázky existencionalismu a morálních dilemat se tvůrcům s tímto tématem samy nabízely, ale zřejmě je nechtěli uchopit. Chybí emoce, chybí vývoj postav a hlavně vše působí již viděným a ohraným dojmem. Po tom, co se po třetí série stalo z Community, mám trochu obavu, zda se Harmon zkrátka nevyčerpal v prvních třech sériích i u tohoto seriálu. Snad mě uvede v dalších dílech v omyl. ()

Milano33

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pomerne šialená epizóda, ktorá však kvôli celkovej nezáživnosti po chvíli omrzí. Námet ohľadom syntetického života bol zaujímavý iba v momentoch, kedy sa sústredil na existenčnú krízu a otázky. Celkovo tejto epizóde chýbala nejaká duchaplnejšia pointa, toto jednotvárne zabíjanie klonov zakrátko prestane baviť, čím sa stane zvyšok deja dosť fádnym a bez hlbšieho zmyslu. ()