Z/X: Ignition (TV seriál)

• japonský

ゼクス イグニッション

Z/X: Ignition

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

Japonsko, 2014, 12x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

• Jeoffrey

Další anime vytvořené na základě karetní hry, které však nijak neprezentuje samotnou hru jako třeba Yu-gi-oh, ale spíš přináší jakýsi příběh v němž vystupují i některé postavy / karty z původní hry. Příběh se odehrává v nepříliš vzdálené budoucnosti, kdy se na území Japonska náhle objevilo pět černých děr a z nich začala proudit ven různá monstra, protože tyto díry jsou vlastně portály do různých dimenzí. Cílem jednotlivých dimenzí se stalo zničení těch ostatních čtyř a k tomuto účelu jim pomáhá místní obyvatelstvo a přístroj připomínající hrací kartu... No a jak už to tak bývá, tak nevýrazný hrdina, který ale má jen ty nejlepší úmysly se stane majitelem jedné takové karty a získá jako svojí partnerku (chytí si do karty) pěknou okřídlenou slečnu a s její pomocí se snaží zasahovat do boje kolem něj a dělá si přátele z nepřátel... Je to dost slušná splácanina všeho možného, andělé, roboti, různá mýtická stvoření a mytologické postavy, no prostě karetní hra se vším co se dá, navíc jak už naznačuji i plná všech možných klišé a dosti předvídatelných zvratů. Koukat se na to dalo, ale nebylo to nijak záživné, přesto mě to ale ani nijak neurazilo, což se třeba o zde zmíněném rektálním vyšetření říct nedá. Zkrátka za mě to odpad není a tím že jsem to dokoukal bez nějaké újmy, či utrpení tak dám trošku slabší 2.(1.12.2014)

• JackStrange

Nevydržel jsem ani jeden díl. Nebudu hodnotit hvězdičkami, ale radši jděte na rektální vyšetření.(3.4.2014)