Spare Parts

La Vida Robot

(neoficiální název)

USA, 2015, 114 min

Film plný lidskosti, vřelého citu, láskyplného a kamarádského vztahu mezi "učitelem" a žáky, týmové spolupráce ... a závěr vás prostě dostane. Po dlouhé době skvělý film, prý dokonce podle skutečné události, vzdáleně připomínající kultovní Kokosy na sněhu(11.6.2015)

Zaujímavý príbeh o partičke chlapcov, ktorá sa nenechá odradiť prekážkami, a smelo sa rúti do cieľa. Príbeh, na konci ktorého sa dozviete, že to všetko malo zmysel a zmenilo im to životy. Neopozerané, neznáme tváre hercov, ktorí boli veľmi uveriteľní ... trochu tých technických parametrov, kúsok romantiky, rodinné problémy, problémy s imigračným, dobré hlášky, muzika tiež nie zlá ... a všetko to bolo zabalené do výborného tempa a toto bol jeden príjemný film.(22.7.2015)

Úsměvný příběh o kamarádství a touze prosadit se navzdory všem. Je úžasné, že se podobný příběh stal. Skupince elektro-strojírenských nadšenců jsem držel palce prakticky od začátku a všechno vyvrcholilo během soutěže. Nikdy by mě nenapadlo, že budu koukat se zatajeným dechem na to, jak mezi sebou soutěží vodní roboti. V samotném závěru pak přišel prvoplánový doják, který na mě spolehlivě zafungoval. Není co vytknout ani obsazení. Vesměs neznámé a sympatické tváře doplnily Jamie Lee Curtis a Marisa Tomei a podtrhly tak celkový velmi dobrý dojem. 85%(17.6.2015)

Komedie o mladých imigrantech, kteří se nějak chtějí prosadit a proto se pustí do zdánlivě neuskutečnitelného úkolu - postavit vodního robota a s ním se co nejlíp umístit v prestižní soutěži několika středních popř. vysokých škol. Herci jsou vybraní dobře, je to zábava a podívaná pro celou rodinu. Pro mě ale jedno ALE. Na začátku je uvedeno, že film je natočený podle skutečné události. Během sledování jsem na to úplně zapomněl, a kdyby to na konci nepřipomněli znovu, žiju v iluzi, že se jedná o typicky prvoplánový americký výtvor o neuznaných s těžkým osudem bojujících klucích. Všichni herci brutálně tlačí na pilu, a to hlavně Jamie Lee Curtis, která to pojala jako bláznivou komedii a šaškuje i tam, kde nemá. Vtip za každou cenu, patos na entou, zápletky předvídatelné od začátku do konce. Malé bezvýznamné plus za dvojníka George Clonneyho v roli otce jednoho z hlavních hrdinů.(12.2.2016)

Hispánci letos frčí jak vytahaný kalhoty před pěti lety, a tak se s nima doslova roztrhnul uprchlickej pytel. V člověku by to uplně probudilo touhu jít za taťkou, zatahat ho za rukáv a jako každý správný batole mu přiložit kuchyňský nůž k hrdlu s roztomile pronesenou prosbou:" Když mi nekoupíš taky takovýho uprchlíčka, proříznu ti krkavici." Každý správný otec by jistě takové úpěnlivé dětské prosbě neodolal a jednoho by vám sehnal. Mohli byste si ho pak malovat a česat, občas mu vyměnit podestýlku a hlavně nezapomenout doplňovat napáječku jako u toho posledně. Jenže pak si uvědomíte, že tohle jsou Hispánci a né ta pakáž, co se teď lifruje do Evropy a máte hned po prdeli, protože by si sousedi určitě stěžovali, jakou to provozujete po večerech třeskutou zábavu, nehledě na to, že pokud byste adoptovali nějakého výbušného, mohl by se rafnout s mopsem starý Novákový. Spare parts je takové to příjemné, úsměvné drámo, u kterého se dostavuje pocit tepla u šulínka a vy jenom tak sedíte, dloubete se v nose a přiblble se usmíváte, se všemi sympatizujete až do posledního střihu, jenže oni vám tam hoděj fotky, jak ti lidi vypadali v reálu a vám nezbývá nic jiného, než mít aspoň týden na matraci igelit.(21.12.2015)

• - Nakrúcanie filmu prebiehalo v americkom meste Albuquerque v štáte Nové Mexico. (Hudakfilms)

• - Pracovný názov filmu bol La Vida Robot. (Hudakfilms)