poster

Spare Parts

 • USA

  La Vida Robot

  (neoficiální název)

Drama

USA, 2015, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rockerman
  ***

  Celkem milý film, natočený podle známého schématu, kdy chudý outsider porazí v nějaké soutěži či sportu toho bohatého a favorizovaného. Tentokrát podle skutečné události, prý. Jen taková poznámka. Kdyby byli všichni ilegální imigranti, jak ti čtyři kluci, tak bychom je v Evropě přivítali s otevřenou náručí.(7.3.2017)

 • Pulper
  ***

  Komedie o mladých imigrantech, kteří se nějak chtějí prosadit a proto se pustí do zdánlivě neuskutečnitelného úkolu - postavit vodního robota a s ním se co nejlíp umístit v prestižní soutěži několika středních popř. vysokých škol. Herci jsou vybraní dobře, je to zábava a podívaná pro celou rodinu. Pro mě ale jedno ALE. Na začátku je uvedeno, že film je natočený podle skutečné události. Během sledování jsem na to úplně zapomněl, a kdyby to na konci nepřipomněli znovu, žiju v iluzi, že se jedná o typicky prvoplánový americký výtvor o neuznaných s těžkým osudem bojujících klucích. Všichni herci brutálně tlačí na pilu, a to hlavně Jamie Lee Curtis, která to pojala jako bláznivou komedii a šaškuje i tam, kde nemá. Vtip za každou cenu, patos na entou, zápletky předvídatelné od začátku do konce. Malé bezvýznamné plus za dvojníka George Clonneyho v roli otce jednoho z hlavních hrdinů.(12.2.2016)

 • eLeR
  ****

  Zaujímavý príbeh o partičke chlapcov, ktorá sa nenechá odradiť prekážkami, a smelo sa rúti do cieľa. Príbeh, na konci ktorého sa dozviete, že to všetko malo zmysel a zmenilo im to životy. Neopozerané, neznáme tváre hercov, ktorí boli veľmi uveriteľní ... trochu tých technických parametrov, kúsok romantiky, rodinné problémy, problémy s imigračným, dobré hlášky, muzika tiež nie zlá ... a všetko to bolo zabalené do výborného tempa a toto bol jeden príjemný film.(22.7.2015)

 • KNTRFKT
  ****

  Hispánci letos frčí jak vytahaný kalhoty před pěti lety, a tak se s nima doslova roztrhnul uprchlickej pytel. V člověku by to uplně probudilo touhu jít za taťkou, zatahat ho za rukáv a jako každý správný batole mu přiložit kuchyňský nůž k hrdlu s roztomile pronesenou prosbou:" Když mi nekoupíš taky takovýho uprchlíčka, proříznu ti krkavici." Každý správný otec by jistě takové úpěnlivé dětské prosbě neodolal a jednoho by vám sehnal. Mohli byste si ho pak malovat a česat, občas mu vyměnit podestýlku a hlavně nezapomenout doplňovat napáječku jako u toho posledně. Jenže pak si uvědomíte, že tohle jsou Hispánci a né ta pakáž, co se teď lifruje do Evropy a máte hned po prdeli, protože by si sousedi určitě stěžovali, jakou to provozujete po večerech třeskutou zábavu, nehledě na to, že pokud byste adoptovali nějakého výbušného, mohl by se rafnout s mopsem starý Novákový. Spare parts je takové to příjemné, úsměvné drámo, u kterého se dostavuje pocit tepla u šulínka a vy jenom tak sedíte, dloubete se v nose a přiblble se usmíváte, se všemi sympatizujete až do posledního střihu, jenže oni vám tam hoděj fotky, jak ti lidi vypadali v reálu a vám nezbývá nic jiného, než mít aspoň týden na matraci igelit.(21.12.2015)

 • Fr
  ****

  „…A PAK SE OBJEVÍM TADY. A NARAZÍM NA TYHLE DĚCKA. A ČÍM VÍC MĚ POTŘEBUJÍ, TÍM VÍC SE ZAČÍNÁM PTÁT, MÁM NA TO? NEZKLAMU JE?“… /// Konečně film, kterej se hodí do týhle uprchlický doby. Můžete u něj zjistit, že všichni přistěhovalci nejsou špatní, a že ti co jsou, se můžou změnit. Stačí s nima zaplnit školu a vobjevovat talenty. (Hrdost na armádu bych u nás radši vynechal.) Třeba se najdou šikulové, co vyroběj perpetum mobile za pár kaček… Film ani tak neukazuje, jak kluci vynalízaj. (Stejně bych tomu nerozuměl.) Vtip má bejt v tom, jak si uměj poradit. Taky to musí bejt kapku osobní, takže tu máme přiměřenou dávku soukromých a životních nástrah či útrap. Přistěhovalec hold těžkej život má! Hodně prostoru dostal učitel Cameron. (To je ten co přišel jen na záskok a získal si důvěru.) Celý se to nese v duchu „Jak chudej chlapec ke štěstí přišel“. A ten tady není jeden, ale dva. Vlastně tři. (čtyři.) Nechyběj ani slova vo morálce atd, atd. Pak na mě navalej tolik štěstí, že si ho snad ani tolik nezasloužím (na rozdíl vod těch kluků Mexickejch). Fajn příběh – možná až moc přeslazenej, ale i taková (naštěstí) může bejt skutečnost. 3a½!, ale jdu vejš, páč je to silně optimistický... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Zajímám se o DREAM Act. 3.) Nemám do čeho píchnout a prej ve Vyšních Lhotách a v Balkový sháněj učitele. 4.) Thx za titule „num71“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(21.7.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace