Já jsem ani obsah nahoře nečetla, tudíž mně na konci spadla brada, ono to bylo podle skutečnosti !!! Nádherně pohodový film, kde se vůbec nebudu zabývat nějakým klišé, patosem a pod., protože mně bylo s těma klukama strašně moc fajn a skoro celou dobu jsem se tlemila jak sluníčko v pravé poledne, na konci obzvlášť. Fandila jsem jim od úplného začátku, bylo to místy vážně až neuvěřitelný, jak dávali do kupy toho svého smraďocha. Kluci byli zapálený pro věc i když každý měl nějaké to trápení, jak v podobě imigrantských problémů a nebo rodinných. Ale sálala na mě člověčina z každého záběru a to já na těhle filmech miluju a k tomu úsměvné momenty, například Lorenzo, jeho koupě tampónů a s tím spojené hlášky. A mohla bych pokračovat dál a dál.....prostě moc milý film, kterému odpouštím téměř každou vadu na kráse:-)(15.6.2015)

Zaujímavý príbeh o partičke chlapcov, ktorá sa nenechá odradiť prekážkami, a smelo sa rúti do cieľa. Príbeh, na konci ktorého sa dozviete, že to všetko malo zmysel a zmenilo im to životy. Neopozerané, neznáme tváre hercov, ktorí boli veľmi uveriteľní ... trochu tých technických parametrov, kúsok romantiky, rodinné problémy, problémy s imigračným, dobré hlášky, muzika tiež nie zlá ... a všetko to bolo zabalené do výborného tempa a toto bol jeden príjemný film.(22.7.2015)

„…A PAK SE OBJEVÍM TADY. A NARAZÍM NA TYHLE DĚCKA. A ČÍM VÍC MĚ POTŘEBUJÍ, TÍM VÍC SE ZAČÍNÁM PTÁT, MÁM NA TO? NEZKLAMU JE?“… /// Konečně film, kterej se hodí do týhle uprchlický doby. Můžete u něj zjistit, že všichni přistěhovalci nejsou špatní, a že ti co jsou, se můžou změnit. Stačí s nima zaplnit školu a vobjevovat talenty. (Hrdost na armádu bych u nás radši vynechal.) Třeba se najdou šikulové, co vyroběj perpetum mobile za pár kaček… Film ani tak neukazuje, jak kluci vynalízaj. (Stejně bych tomu nerozuměl.) Vtip má bejt v tom, jak si uměj poradit. Taky to musí bejt kapku osobní, takže tu máme přiměřenou dávku soukromých a životních nástrah či útrap. Přistěhovalec hold těžkej život má! Hodně prostoru dostal učitel Cameron. (To je ten co přišel jen na záskok a získal si důvěru.) Celý se to nese v duchu „Jak chudej chlapec ke štěstí přišel“. A ten tady není jeden, ale dva. Vlastně tři. (čtyři.) Nechyběj ani slova vo morálce atd, atd. Pak na mě navalej tolik štěstí, že si ho snad ani tolik nezasloužím (na rozdíl vod těch kluků Mexickejch). Fajn příběh – možná až moc přeslazenej, ale i taková (naštěstí) může bejt skutečnost. 3a½!, ale jdu vejš, páč je to silně optimistický... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Zajímám se o DREAM Act. 3.) Nemám do čeho píchnout a prej ve Vyšních Lhotách a v Balkový sháněj učitele. 4.) Thx za titule „num71“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(21.7.2015)

Úsměvný příběh o kamarádství a touze prosadit se navzdory všem. Je úžasné, že se podobný příběh stal. Skupince elektro-strojírenských nadšenců jsem držel palce prakticky od začátku a všechno vyvrcholilo během soutěže. Nikdy by mě nenapadlo, že budu koukat se zatajeným dechem na to, jak mezi sebou soutěží vodní roboti. V samotném závěru pak přišel prvoplánový doják, který na mě spolehlivě zafungoval. Není co vytknout ani obsazení. Vesměs neznámé a sympatické tváře doplnily Jamie Lee Curtis a Marisa Tomei a podtrhly tak celkový velmi dobrý dojem. 85%(17.6.2015)

Pekný film, miestami dramatický, sem-tam sa človek zasmeje a celkovo taká pohoda. Hneď od začiatku bolo jasné ako to skončí, ale to vôbec nevadí. Budete im držať palce od začiatku do konca. A hromotĺk dobrák bol na konci úplne úžasný. Najviac ma aj tak potešila Jamie Lee Curtis, tá tam bola úplne fantastická!!! Síce málo , ale fantastická!!!(4.8.2015)