Učitelem z nouze

(neoficiální název)

The Rewrite

Komedie / Romantický

USA, 2014, 106 min

Pozitívne ladený príbeh o tom, že niekedy sa dá nájsť šťastie aj tam, kde by ho človek nikdy nečakal. Z tohto pohľadu príjemne optimistické, no nič hlbšie by som tu už nehľadal, pričom sa tu vrší klišé na klišé. Ale pozeralo sa na to dobre, dokonca občas sa tu vyskytlo aj niečo zábavné (hlavne na báze cynizmu učiteľa v podaní H. Granta). Skrátka i napriek dlhšej stopáži snímok utiekol ako voda, preto čistý priemer. 60/100(2.11.2017)

Takže Marc Lawrence to u mě má jako režisér jako na houpačce. No a tenhle film se mu zase povedl. Hugh Grant je zřejmě jeho oblíbený herec a tady jim to zase jednou sedlo. Scénář je taky dost povedený a film pěkně odsýpá. Jestliže chce někdo strávit příjemný čas u dobré komedie, nechť si pustí tento film.(27.8.2017)

• zdeny99

Hodně nudný film o scénáristovi, který napsal scénář pro film, jenž každá ženská strašně moc žere. Samozřejmě je jím líbezný miláček Hugh Grant, ačkoliv už značně zestárlý a vrásčitý oproti jeho slavnějším filmům. Začne učit na vysoké kurzy scénáristiky a jak se má psát. A tak je to stále dokola, stejně jako je to dokola s omíláním Jane Austen. Typický film pro ženy s velkou koncentrací feminismu. [1186. hodnocení, 65. komentář, 61%](9.10.2019)

Dá se v klidu napsat, že Marc Lawrence spojil svůj profesní život se Sandrou Bullock a Hugh Grantem. „Pro ni“ napsal vesměs vždy nějakou nestravitelnou romanci s provařenými scénami hned čtyřikrát, Grant se v jeho látkách objevil také čtyřikrát. A rovněž to nebylo žádné terno. Tedy dosud. Naposledy to totiž vyšlo podle mých představ. Rewrite je překvapivě velmi milá záležitost, která ač se topí ve vodách zvaných klišé, pořád to dokáže dělat s hlavou nahoře. Všichni zúčastnění (a překvapivě hlavně Lawrence coby scénárista) dokazují, že inteligentní zábava ještě pořád tak nějak existuje, že se dá ještě beze studu zasnít, zasmát i dojmout. Hugh Grant se lehce přibližuje svému skvělému bezstarostnému Willovi z Jak na věc: roli, která mu vedle únavných partů pomatených a nesmělých mladíků nabídla cynické hovado z opravdu reálného světa. Sebestředný scénárista, který těží z jediného úspěchu, mu sedl. Marisa Tomei rovněž příjemně uvolněná, J.K. Simmons je pak v poslední době jistota. Lehce nadhodnocené čtyři hvězdy!! Ale dám je rád..(23.9.2015)

Skvělá komedie v níž exceluje Hugh Grant a Star Wars- ty spoilery na Hvězdné války jsou skvělé. Jediným mínusem filmu je jasná předvídatelnost a Hugh, i když původně nechce samozřejmě učitelem zůstane...Výběr studentů mě vyloženě pobavil (řekl bych, že praxe na mnoha školách taková bude doopravdy)...hodně příjemné překvapení...90%(27.12.2018)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku v lokalitách Brookville, Binghamton a v brooklynském parku Ditmas. (Terva)

• - Postava Billyho (Andrew Keenan-Bolger), velkého fanouška Star Wars, nosí stejnou tašku, kterou nosil Chewbacca (Žvejkal) ve Star Wars. (SLOTH)

• - Jedná se o čtvrtou spolupráci režiséra Marca Lawrence s Hughem Grantem. (Terva)