Reklama

Reklama

Učitelem z nouze

  • USA The Rewrite (více)
Trailer 1

Scenárista Keith Michaels sice před lety získal ocenění, ale jeho dalším filmům se už tolik nedaří. Protože nemá peníze, přistoupí na nabídku vyučovat kurz scenáristiky na univerzitě v malém městě. Učení zpočátku nebere vážně, ale po čase si uvědomí, že ho práce naplňuje a nehodlá se jí vzdát. Zvlášť když potká sympatickou svobodnou matku... Keith Michaels získal roku 1999 ocenění za nejlepší scénář k filmu Zatoulaný ráj. Po několika neúspěšných filmech zájem o jeho scénáře opadl a dnes nemůže sehnat práci. Jeho agentka mu navrhne, aby vyučoval kurz scenáristiky na univerzitě. Keith učit nechce, nesnáší učitele, ale když mu odpojí elektřinu kvůli neplacení, souhlasí. Keith se přestěhuje do městečka Binghamton a zabydlí se v novém domě. Jeho soused Jim také učí na škole, je rozvedený, má psa Henryho a Keitha obdivuje. Ještě před nástupem do školy se Keith vyspí se studentkou Karen, která chce do jeho kurzu. Na kurz se přihlásilo 70 studentů, Keith musí přečíst jejich scénáře a vybrat deset z nich. Na uvítacím večírku učitelů si znepřátelí profesorku literatury Weldonovou. Večer pak vybere do kurzu dívky podle jejich profilů na internetu a náhodně dva chlapce. Další den si ho odchytí studentka Holly a chce vědět, co zlepšit na svém scénáři, když ji nevybral do kurzu. Po sérii otázek přijde na to, že ho Keith vůbec nečetl. Hned při první hodině zadá studentům úkol a další hodinu naplánuje až za měsíc, protože netuší, co by měl v kurzu učit. Podle Keitha se psaní naučit nedá, protože to musí mít člověk v sobě. Keith si přečte scénář od Holly a přijme ji do kurzu. Keith se stále vídá se studentkou Karen. Když jdou spolu na večeři, servírka Holly ji nebere jako plnoletou, a dívka se naštve a odejde. Holly pak Keithovi ukáže proslulý místní kolotoč a vysvětlí mu, proč má městečko tak ráda. Keith postupem času začíná brát vyučování vážně, a dokonce ho to baví, čte scénáře studentů a společně je rozebírají v hodinách či při konzultacích. Studenti si začínají Keithovy hodiny chválit. Nejvíc si rozumí s Holly, matkou dvou dcer... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (91)

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Skvělá komedie v níž exceluje Hugh Grant a Star Wars- ty spoilery na Hvězdné války jsou skvělé. Jediným mínusem filmu je jasná předvídatelnost a Hugh, i když původně nechce samozřejmě učitelem zůstane...Výběr studentů mě vyloženě pobavil (řekl bych, že praxe na mnoha školách taková bude doopravdy)...hodně příjemné překvapení...90% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Dá se v klidu napsat, že Marc Lawrence spojil svůj profesní život se Sandrou Bullock a Hugh Grantem. „Pro ni“ napsal vesměs vždy nějakou nestravitelnou romanci s provařenými scénami hned čtyřikrát, Grant se v jeho látkách objevil také čtyřikrát. A rovněž to nebylo žádné terno. Tedy dosud. Naposledy to totiž vyšlo podle mých představ. Rewrite je překvapivě velmi milá záležitost, která ač se topí ve vodách zvaných klišé, pořád to dokáže dělat s hlavou nahoře. Všichni zúčastnění (a překvapivě hlavně Lawrence coby scénárista) dokazují, že inteligentní zábava ještě pořád tak nějak existuje, že se dá ještě beze studu zasnít, zasmát i dojmout. Hugh Grant se lehce přibližuje svému skvělému bezstarostnému Willovi z Jak na věc: roli, která mu vedle únavných partů pomatených a nesmělých mladíků nabídla cynické hovado z opravdu reálného světa. Sebestředný scénárista, který těží z jediného úspěchu, mu sedl. Marisa Tomei rovněž příjemně uvolněná, J.K. Simmons je pak v poslední době jistota. Lehce nadhodnocené čtyři hvězdy!! Ale dám je rád.. ()

Reklama

fafejt001 

všechny recenze uživatele

Lehce podprůměr Hughových filmů . Měl již lepší období . Moc umluvené a celkem jednoduché schéma. ŠKODA . Je to zřejmě film pro holky studijního typu. Ty se tam najdou. My starší kluci jsme v tom lehce tápali a čekali na solidní biják . No nic . Snad později . . . . . . ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Teď bych Vám rád sdělil pár svých hloupých poznámek, které, pokud jste viděl mé poslední filmy, máte ignorovat." Nafoukanejch kabrňáků z města, který Osud zahnal na zaostalej venkov, jsem už ve filmu viděl zástupy. Přesto mě pořád docela baví. Je to patrně proto že jsem jako nafoukanej kabrňák z města taky jednou zavítal na venkov a už jsem tam zůstal. Ale vraťme se k oscarovýmu scénáristovi Keithovi Michaelsovi, protože to je fajn týpek, se kterým bych si s chutí pokecal o filmu. Jeho postřehy jsou totiž skvěle sarkastický a navíc mě dostával svou naivní upřímností. Přesto jsem čekal, že se budu bavit o dost víc a fanatický obdivovatelky Jane Austenový přitom někdo s rozumem a citem píchne přímo do předsudku. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Režisérsko-scenáristické schopnosti Marca Lawrenca zostali v tomto prípade dosť v priemere, teda aspoň v porovnaní s jeho predchádzajúcimi počinmi. Nehovorím, že to bolo zlé, ale tešil som sa, že to bude trochu menej šablonovité. Kedysi úspešný hollywoodsky scenárista prežíva kariérny útlm, a tak siahne po jedinej šanci, ktorá sa mu naskytne - byť scenáristickým učiteľom kdesi na opačnej strane USA. Prvá polovica, ktorá bola podaná s tým svojským humorom ma fakt bavila, no potom sa do toho primiešalo príliš veľa sentimentu a z toho egocentrického Keitha sa razom stal charizmatický a empatický učiteľ. Na môj vkus až príliš rýchla premena - a práve to mi na tom prišlo také absurdné. Ale inak fajn postavy, na ktorých sa dal postaviť určite lepší príbeh, kde by sa dalo lepšie vyhnúť tej hlúpej idealistickej šablóne. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (4)

  • Natáčení probíhalo v New Yorku v lokalitách Brookville, Binghamton a v brooklynském parku Ditmas. (Terva)
  • Postava Billyho (Andrew Keenan-Bolger), velkého fanouška Star Wars, nosí stejnou tašku, kterou nosil Chewbacca (Žvejkal) ve Star Wars. (SLOTH)
  • Během závěrečných titulků běží další scény. (SONY_)

Reklama

Reklama