Učitelem z nouze

The Reluctant Professor

(neoficiální název)

Komedie / Romantický

USA, 2014, 106 min

Režisérsko-scenáristické schopnosti Marca Lawrenca zostali v tomto prípade dosť v priemere, teda aspoň v porovnaní s jeho predchádzajúcimi počinmi. Nehovorím, že to bolo zlé, ale tešil som sa, že to bude trochu menej šablonovité. Kedysi úspešný hollywoodsky scenárista prežíva kariérny útlm, a tak siahne po jedinej šanci, ktorá sa mu naskytne - byť scenáristickým učiteľom kdesi na opačnej strane USA. Prvá polovica, ktorá bola podaná s tým svojským humorom ma fakt bavila, no potom sa do toho primiešalo príliš veľa sentimentu a z toho egocentrického Keitha sa razom stal charizmatický a empatický učiteľ. Na môj vkus až príliš rýchla premena - a práve to mi na tom prišlo také absurdné. Ale inak fajn postavy, na ktorých sa dal postaviť určite lepší príbeh, kde by sa dalo lepšie vyhnúť tej hlúpej idealistickej šablóne.(23.3.2015)

Pro mě nečekaně velmi příjemná podívaná na téma životní restart v každém věku, nesoucí se v odlehčeném humorném stylu a vnášející do života kapku toho optimismu. Grant je v roli vyhořelého scénáristy parádní a nevim, co udělali s Marisou Tomei, ale tady je i přes svůj věk neskutečně hot. Samozřejmě je třeba počítat s šablonovitým scénářem a trochou toho klišé, mě však skvěle sedl humor a film se mi přesně trefil do nálady, takže s chutí přimhouřím oko.(17.4.2016)

Tento film si zaslouží větší pozornost. Je velmi pěkně udělaný a Hugh Grant sice stárne, ale jenom tík dokazuje, že nepatří ještě do starého železa. Krásně Hugha doplňuje oscarová Marisa Tomei. Zároveň ale Bella Heathcote, kterou mám víceměné rád, mě tady nesmírně štvala a dá se říc, že to je její první role, ve které mi byla nesympatická. Film ještě doplňují vedlejší herci v podání oscarového J.K. Simmonse a Allison Janney. Na tento film je idealní si udělat tu 1 a 45 minut čas, myslím, že vás film neurazí, ba právě naopak. Určitě stojí za shlédnutí.(13.4.2015)

Blábolení o životě, ztráty a nálezy, polepšené zlobivé kluky i holky mám tak ráda ... asi karma nebo co. Hugh Grant už není postava k podpírání ve fraku, naopak si utahuje z Jane Austenové jakoby chtěl vzkázat "nekamenujte mě, každej nějak začínal", a role sebestředného scénáristy na suchu, co dostal infuzi do žil a ožil, mu sedla jak ulitá . A já byla překvapená, jak fajn to proti 59% bylo.(5.4.2015)

Takže Marc Lawrence to u mě má jako režisér jako na houpačce. No a tenhle film se mu zase povedl. Hugh Grant je zřejmě jeho oblíbený herec a tady jim to zase jednou sedlo. Scénář je taky dost povedený a film pěkně odsýpá. Jestliže chce někdo strávit příjemný čas u dobré komedie, nechť si pustí tento film.(27.8.2017)

• - Natáčení probíhalo v New Yorku v lokalitách Brookville, Binghamton a v brooklynském parku Ditmas. (Terva)

• - Jedná se o čtvrtou spolupráci režiséra Marca Lawrence s Hughem Grantem. (Terva)

• - Postava Billyho (Andrew Keenan-Bolger), velkého fanouška Star Wars, nosí stejnou tašku, kterou nosil Chewbacca (Žvejkal) ve Star Wars. (SLOTH)