Reklama

Reklama

Učitelem z nouze

  • USA The Rewrite (více)
Trailer 1

Scenárista Keith Michaels sice před lety získal ocenění, ale jeho dalším filmům se už tolik nedaří. Protože nemá peníze, přistoupí na nabídku vyučovat kurz scenáristiky na univerzitě v malém městě. Učení zpočátku nebere vážně, ale po čase si uvědomí, že ho práce naplňuje a nehodlá se jí vzdát. Zvlášť když potká sympatickou svobodnou matku... Keith Michaels získal roku 1999 ocenění za nejlepší scénář k filmu Zatoulaný ráj. Po několika neúspěšných filmech zájem o jeho scénáře opadl a dnes nemůže sehnat práci. Jeho agentka mu navrhne, aby vyučoval kurz scenáristiky na univerzitě. Keith učit nechce, nesnáší učitele, ale když mu odpojí elektřinu kvůli neplacení, souhlasí. Keith se přestěhuje do městečka Binghamton a zabydlí se v novém domě. Jeho soused Jim také učí na škole, je rozvedený, má psa Henryho a Keitha obdivuje. Ještě před nástupem do školy se Keith vyspí se studentkou Karen, která chce do jeho kurzu. Na kurz se přihlásilo 70 studentů, Keith musí přečíst jejich scénáře a vybrat deset z nich. Na uvítacím večírku učitelů si znepřátelí profesorku literatury Weldonovou. Večer pak vybere do kurzu dívky podle jejich profilů na internetu a náhodně dva chlapce. Další den si ho odchytí studentka Holly a chce vědět, co zlepšit na svém scénáři, když ji nevybral do kurzu. Po sérii otázek přijde na to, že ho Keith vůbec nečetl. Hned při první hodině zadá studentům úkol a další hodinu naplánuje až za měsíc, protože netuší, co by měl v kurzu učit. Podle Keitha se psaní naučit nedá, protože to musí mít člověk v sobě. Keith si přečte scénář od Holly a přijme ji do kurzu. Keith se stále vídá se studentkou Karen. Když jdou spolu na večeři, servírka Holly ji nebere jako plnoletou, a dívka se naštve a odejde. Holly pak Keithovi ukáže proslulý místní kolotoč a vysvětlí mu, proč má městečko tak ráda. Keith postupem času začíná brát vyučování vážně, a dokonce ho to baví, čte scénáře studentů a společně je rozebírají v hodinách či při konzultacích. Studenti si začínají Keithovy hodiny chválit. Nejvíc si rozumí s Holly, matkou dvou dcer... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (90)

misterz 

všechny recenze uživatele

Pozitívne ladený príbeh o tom, že niekedy sa dá nájsť šťastie aj tam, kde by ho človek nikdy nečakal. Z tohto pohľadu príjemne optimistické, no nič hlbšie by som tu už nehľadal, pričom sa tu vrší klišé na klišé. Ale pozeralo sa na to dobre, dokonca občas sa tu vyskytlo aj niečo zábavné (hlavne na báze cynizmu učiteľa v podaní H. Granta). Skrátka i napriek dlhšej stopáži snímok utiekol ako voda, preto čistý priemer. 60/100 ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Tedy musím říct, že vzhledem k procentuálnímu hodnocení jsem očekával spíše průměrnou záležitost, ale příjemným překvapením se pak pro mě stal celý snímek. Chytl mě prakticky od začátku a bavil mě díky hereckému představení Hugh Granta. Námět sám o sobě zaujal a neměl jsem s ním sebemenší problém. Již teď mohu konstatovat, že si tento počin s chutí někdy zopakuji. ()

Reklama

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Blábolení o životě, ztráty a nálezy, polepšené zlobivé kluky i holky mám tak ráda ... asi karma nebo co. Hugh Grant už není postava k podpírání ve fraku, naopak si utahuje z Jane Austenové jakoby chtěl vzkázat "nekamenujte mě, každej nějak začínal", a role sebestředného scénáristy na suchu, co dostal infuzi do žil a ožil, mu sedla jak ulitá . A já byla překvapená, jak fajn to proti 59% bylo. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Teď bych Vám rád sdělil pár svých hloupých poznámek, které, pokud jste viděl mé poslední filmy, máte ignorovat." Nafoukanejch kabrňáků z města, který Osud zahnal na zaostalej venkov, jsem už ve filmu viděl zástupy. Přesto mě pořád docela baví. Je to patrně proto že jsem jako nafoukanej kabrňák z města taky jednou zavítal na venkov a už jsem tam zůstal. Ale vraťme se k oscarovýmu scénáristovi Keithovi Michaelsovi, protože to je fajn týpek, se kterým bych si s chutí pokecal o filmu. Jeho postřehy jsou totiž skvěle sarkastický a navíc mě dostával svou naivní upřímností. Přesto jsem čekal, že se budu bavit o dost víc a fanatický obdivovatelky Jane Austenový přitom někdo s rozumem a citem píchne přímo do předsudku. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Dá se v klidu napsat, že Marc Lawrence spojil svůj profesní život se Sandrou Bullock a Hugh Grantem. „Pro ni“ napsal vesměs vždy nějakou nestravitelnou romanci s provařenými scénami hned čtyřikrát, Grant se v jeho látkách objevil také čtyřikrát. A rovněž to nebylo žádné terno. Tedy dosud. Naposledy to totiž vyšlo podle mých představ. Rewrite je překvapivě velmi milá záležitost, která ač se topí ve vodách zvaných klišé, pořád to dokáže dělat s hlavou nahoře. Všichni zúčastnění (a překvapivě hlavně Lawrence coby scénárista) dokazují, že inteligentní zábava ještě pořád tak nějak existuje, že se dá ještě beze studu zasnít, zasmát i dojmout. Hugh Grant se lehce přibližuje svému skvělému bezstarostnému Willovi z Jak na věc: roli, která mu vedle únavných partů pomatených a nesmělých mladíků nabídla cynické hovado z opravdu reálného světa. Sebestředný scénárista, který těží z jediného úspěchu, mu sedl. Marisa Tomei rovněž příjemně uvolněná, J.K. Simmons je pak v poslední době jistota. Lehce nadhodnocené čtyři hvězdy!! Ale dám je rád.. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (4)

  • Natáčení probíhalo v New Yorku v lokalitách Brookville, Binghamton a v brooklynském parku Ditmas. (Terva)
  • Postava Billyho (Andrew Keenan-Bolger), velkého fanouška Star Wars, nosí stejnou tašku, kterou nosil Chewbacca (Žvejkal) ve Star Wars. (SLOTH)
  • Během závěrečných titulků běží další scény. (SONY_)

Reklama

Reklama