Finn je devítiletý chlapec, který žije spolu se svým tátou v malé vesnici. Jednoho dne spatří Finn podivného muže na sousední farmě. Když uslyší, jak stařec hraje na housle, je okouzlen a přeje si umět hrát na tento okouzlující hudební nástroj. Finnův otec mu však zakáže jak navštěvovat tohoto cizince, tak i hrát na housle... (Filmbox)

Jezinka.Jezinka

Lehce sentimentální, poetický a citlivý film o ztrátě, touze, lásce a hledání. Ústřední melodie mi bude v hlavě znít dlouho. Hlavní hrdina je přesně ten typ dítěte, u kterého si člověk řekne: "Bože, to je krásnej kluk." Brečela jsem u toho jako želva. ()

Snorlax

Nádherný poetický film s pohádkovým laděním o neobvyklém dětském snu se velice hodí k adventnímu rozjímání pro všechny, kdo vnímají hudbu srdcem. ()

jirkahorn

Viděno zcela náhodou a musím říct, že se jedná o překvapivě dobrý film, ať už z pohledu hereckých výkonů, tak i celkem propracovaného děje. Člověk si musí na dějové posuny přicházet průběžně s malým hrdinou a co více, tak vlastně velmi dobře pracuje (jiný komentující to kritizoval, ale je to zjevně věc názoru) s tím, jak dokáže pracovat dětská fantazie. Nebo je to tím, že klučík dostal na začátku kopačákem do hlavy? Nebo je to vážně kouzlo? Tak přesně tyto otázky mě celý film až do konce držely u obrazovky jak přibitého. A budou i vás ostatní. Vidět to v době Vánoc, pak bych se neubránil sentimentální plné palbě 5*, ale v únoru aspoň můžu zůstat u objektivnějšího hodnocení. Rozhodně však větší nadprůměr, jako celek. ()

hygienik

Je to smutný, ale pekný počin. Akurát krkolomne nevydarené spojenie reálnej a fantazijnej linky, robí film prakticky úplne nevierohodným. ()