Epizody(11)

Studentka Mishima Lisa je velmi plachá a tichá dívka. A snad právě proto je tak snadným a lákavým terčem pro své spolužačky, které ji tak rády trápí a ztěžují její už tak těžký život s pološílenou matkou. Proto se také Lisa neustále zaobírá myšlenkami na útěk či smrt, ze stresu nemůže jíst a nechce chodit domů. Jednoho dne však do jejího života doslova vpadne neznámý ztřeštěný a velmi hlučný chlapec Touji a jeho dobrý, i když poněkud chladný a odměřený přítel Arata. Nikdo neví odkud přišli, nikdo neviděl jejich rodiče. Kdo vlastně jsou? Na tuto otázku Lisa již brzy nalezne odpověď. Během bombového útoku dvou mladých teroristů ji totiž postaví před zcela zásadní volbu – má jim pomoci v útoku a stát se tak spolupachatelkou, nebo raději sama zemřít? (EMIA)

Teelus

Jeden z nejlepších počinů léta 2014. V prvé řadě dosti netradiční námět, kdy hlavní hrdinové jsou "teroristi", 2 kluci z nějakého speciálního ústavu pro nadané děti jménem Twelve a Nine, kteří to umí s bombami. a na youtube vysílají videa s hádankami pro policisty navázané na řeckou mytologii, tudíž něco jako Smrtonosná past 3. Do toho se nám (bohužel) ještě zamíchá mladá nanicovatá a utlačovaná studentka Lisa, která se stane svědkem jejich útoku a následně s nimi začne spolupracovat. Princip však tkví v tom, že cílem chlapců ani tak není někoho zabít, neboť i sami většinou vyvíjejí snahu, aby buď k výbuchu nedošlo, nebo aby při tom nebyl nikdo zraněn, ale chtějí patrně vyvolat řetězovou reakci, která má dovést policii na stopu něčeho jiného. Do toho se začne míchat FBI, které má v týmu slečnu Five, evidentně bývalou spolužačku, která je zrovna tak vychytralá, jako hlavní hrdinové a šachová partie může začít. Krom zmíněné Smrtonosné pasti anime zatím nejvíc připomíná Death Note, neboť také jde o hru na kočku a na myš, a to v rámci trojúhelníku mezi teroristy, zkorumpovanou FBI a japonskou policií, resp. vybranými detektivy, kteří jdou na vlastní pěst a hodlají přijít na kloub tomu, o co jde našim klukům, a jak je do toho zapojená FBI, která je chce zřejmě umlčet. Prostě a jednoduše, je to bomba. Krásně animované, s perfektním hudebním doprovodem, zajímavými postavami i příběhem. ()

Harroc

Po příběhové stránce celkem slušné. Dva "kamarádi" od dětství se chtějí spravedlivě pomstít svým tríznitelům. Problém mi přišel u postav, které byli poněkud ploché. Převážně hlavní ženská postava Lisa mi přišla jako kdyby tam byla do počtu. Lisa byla prakticky od začátku odkopnuta na druhou kolej a fungovala spíše jako pozorovatel než jako důležitá postava. Závěr nebyl žádné překvapení, ale přišel mi poněkud odfláknutý. Žádné pořádné rozuzlení prostě to skončilo a dál se s tím nikdo nezabýval. Ale celkově beru seriál jako povedené a rád jsem se na něj díval, jenom škoda těch charakterů. ()

TruthPreveal

No viděl jsem 7 epizod a prostě to nešlo se na to koukat dál. Po shlédnutí prvních 4 nudných epizod jsem tomu dal ještě 3x šanci, ale prostě ikdyž tam ta akce byla, tak to bylo nudné a nezajímavé. Prostě v tom anime se prakticky nic nedělo. Charakteři byli nudní a nebyla u nich (za těch 7 epizod alespoň) žádná backstory nebo nějaké vysvětlení proč dělají to co dělají (možná je to v těch zbylých 4 epizodách, nevím ale pochybuji). Zkrátka anime kde trvá epizoda cca 25 minut, z toho 3 minuty OP a ED, 20 minut nudy a zbylé cca 2 minuty na konci byly dobré. Jediné co se dá pochválit tak je art style a animace jinak asi nic. Tohle anime není vlastně ani tak špatné, ale spíš je to tak strašně průměrné, až je to špatné/nudné a vůbec mě nemrzí že jsem to droppnul, protože mě ani jaksi nezajímá jak to skončí nebo jak to bude pokračovat. 2 hvězdy (4/10) a to hlavně proto že jsem to ani nebyl schopný dokoukat a já nedokoukávám anime jenom málokdy. ()

Shaya

Souhlasím s Anacha, zatím jsem zhlédla první dva díly a už teď se nemůžu dočkat dalšího. Naši dva neexistující teroristé jsou celkem praštěná dvojice a to se mi líbí. ()

Herrydos

Opět jedna kvalitní anime příběh je poutaví a velice mě bavilo pozorovat vývoj děje a rolí postav v něm za chvíli sem měl v kebuli pořádný maglajz a vyvstávali tu otázky kdo je lovec kdo kořist a kdo oběť. 11epizot je tak akorát ale musím se přidat do tábora těch kdo volají že konec je moc násilně ustřihnut tady se ještě dalo zapracovat ale jinak skvělá podívaná doporučuji 5* ()

rexon

Seriál se ze začátku tváří že by mohl být dobrý ale konec mě sklamal, čekal jsem od toho hodně ale dostal jsem málo, takže začátek 5* ale konec 2* vůbec se mi nechtělo koukat na konec, ale myslel jsem že na konci jse to nějak vyhrotí ale nic takže tomuto seriálu dávám průměr 3* ()