Epizody(12)

rashaverak

Zcela chybi policejni slozka, lidsky povl a spodina si tu vyrizuji ucty a vrazdi se mezi sebou naprosto bezstarostne. Scenar je velice jednoduchy a jeste pri tom casto selhava s vysvetlenim pohnutek nekterych postav a pusobi v techto chvilich naprosto zmatene. ()

hony23

Nekompromisní seriál z prostředí italské mafie, kde všichni jsou děsní křiváci a zmrdi a jakmile začnete náhodou některé postavě trochu fandit, vyklube se z ní ještě větší bezskrupulózní zmrd. Několik dílů mi to trvalo, než jsem se do zažral, ale vysoké hodnocení zde mě naštěstí udrželo v napětí, jak se to bude vyvíjet. No a pak se to rozjelo v neskutečnou jízdu, posledních 5 dílů jsem dal na jeden zátah a zvědavost mě před usnutím donutila pustit si i úvodní minuty 2.série. Něco mi říká, že toto mé léto bude ve znamení gomoraviru. ()

motyka52

Syrové, nekompromisní, uvěřitelné. V rámci žánru televizní špička. Sice jsem měl v prvních dílech dojem trochu pomalejšího rozjezdu a byl jsem někde na čtyřech hvězdách, ale to se rychle změnilo. Poslední dva díly jsou jasná desítková záležitost. Těším se na druhou sérii. Jdu si ji pustit hned, jak dopíšu tenhle komentář. ()

izmi

Ano, takhle má vypadat moderní filmařina. Do posledního detailu precizně vymyšlené, zaranžované a podané s takovou autenticitou a přirozeností, že se tají dech. Mafiánské role perfektní, mafiánský kýč dokonalý, mafiánské praktiky nechutné. Ve svižném ději není chluchých míst, po skončení dílu vzniká nutkavá potřeba vidět další. ()

BR23

Zo začiatku ma to celkom bavilo, no po čase som si začal všímať kopiace sa 1) zbytočnosti - donna Imma, lesbička a panenka maria- to bola o čom časť, akože?, alebo 2) nelogickostí- donna Imma a jej advokátska poistka skrze kamarátku, na ktorú ani nepočkala a už flexila :D, alebo záverečné 3) klišé- "zastrelenie" silného záporáka, z ktorého sa obratom vykľuje zázračné prežitie. Možno že to je pre mnohých dobrý seriál, autentický, ale ja vtom skrátka vidím plno hlúpostí a scenáristických barličiek. Sorry ale za mna len 3/5 čo sa 1. série týka. ()

Norrek

Nemám výhrad. Kdysi jsem viděl první polovinu prvního dílu a pak se k tomu dloouho nepropracoval. Nyní jsem však sjel sérii na jeden zátah a opět říkám, nemám výhrad.  Mnohokrát jsem se přistihl jak přemýšlím, kdyby se tak podobné věci děly na našem sídláku. Gangsteři si tu vyřizovali účty přímo na ulici, neustále tu chodili maníci s kvérama a na švestky by tu jeden nenarazil, jak je rok dlouhej. Velmi syrová a realistická podívaná, skvěle propracované postavy, které se tu prostě nešetří. Člověk pochopí motivaci skoro všech, ale nedokáže fandit skoro nikomu. Velmi se těším na další sezóny. P.S Tohle se musí vidět v originále, jinak je polovina zážitku ta tam! P.P.S Neapoli se příště širokým obloukem vyhnu :-) ()