Film Nejdelší jízda vznikl na motivy světového bestselleru proslulého autora Nicholase Sparkse a po jeho zhlédnutí uvěříte na opravdovou lásku. Když Luke (Scott Eastwood), bývalý jezdec rodea, který se snaží o návrat, potká vysokoškolačku Sophii (Britt Robertson), jež se připravuje na vysněnou práci v New Yorku, oba se spolu vydají na neobyčejnou — i když nejistou — romantickou cestu. Zatímco jejich odlišné životní cíle prověřují odolnost vznikajícího vztahu, čeká je osudové setkání s Irou (Alan Alda), jehož dojemné vzpomínky na vlastní manželství se stanou mladému páru inspirací a jednou provždy změní jejich životy. (Bontonfilm)

chrustie

Na romantické filmy se dívám jenom pod hrozbou střelné zbraně ze strany mé drahé polovičky. Musím uznat, že některé se mi i docela líbily, ať už svým vkusným podáním, vtipem, nebo nějakou jinou "vlastností", které ještě nerozumím. Tohle ale byla naprosto vynucená blbost s naprosto trapnou blbkou v hlavní roli. Luka je taky pacient sám o sobě. Hawkeye Pierce se na staré kolena kdovíjak nepředvedl a nezbývá než žasnout nad vysokým hodnocením takové zbytečně natahované slátaniny triviálních keců. ()

eMeMko

Velmi povedený romatický snímek, který zabodoval i u mě, ačkoliv podobné "slaďárny" moc nemusím. Neobvyklost tohoto filmu tkví v tom, že se v něm odehrávají dva romantické příběhy ve dvou různých časových rovinách provázené jednou nešťastnou náhodou. Herecké výkony jsou celkem povedené, nejlépe na tom je Alan Alda, který zde odvedl velmi dobrou práci. Technické aspekty a vizuální stránka taktéž potěší, zejména pak zpomalovačky při býčím rodeu či GoPro záběry z jedcova i býkova pohledu. Ve finále se tedy jedná o celkem kvalitní snímek, za jehož výběr Vám bude Vaše drahá polovička vděčná. Ale nebojte, užijete si ho taky. ()

vodkasesemte

Jsem k tomudle nic nenapsal? Sledoval jsem to na pozadí, poslední třetinu jen audio. Nakonec to nabralo spád. Ty jejich dialogy nejsou tak špatný a celkem oduševnělý. Líbí se mi i jejich přístup. Nejde jen o to, že jeden vymýšlí a hledá překážky ve vztahu, místo toho, aby se je pokusil odstranit - You have to quit - I cant be with someone if every time they walk out the door I dont know if Im gonna see them again - Then thats your choice - Yeah, I chose you over NY! - I didnt ask you to change your life - Myslíte, že todle vymejšlí někdo, kdo si chce vytvořit alternativní realitu svého ne zrovna idelického života? - You cant expect me to change mine - This is what I do (zezačátku to rodeo dělal proto, aby upoutal holky) - Its all I know (to je duvod) - I thought it was your life. I cant watch you to ruin it - Its a scary thing. How the ppl you are closest to can so quickly become strangers. Fuck you - Si adoptuj nějakýho zmetka - Pyčus, jak se na tu štětku upnul. Tolik srdíšek a energie na ni vyplejtval - Kam jde s těma kuframa? Rozbij jí držku, nic neříkej! - Rychle pochopí kurva, kde má místo - And somehow you chose me - I love you with everything inside (potřebuju kapesníček) - I love you so much I just want you to be happy (to bude asi nějaký žrádlo pro psy) - Even if this happiness no longer not include me (chlap, kterej nedokáže udělat ženu štastnou, si ji nezaslouží) - Love requires sacrifices - Ted by se ti hodil malej pejsek, vid? Zkus množírnu! Uleví se ti, uvidíš - Tvl, mrcha je zpátky, došly jí prachy - We focused on celebrating all the wonderful things we had, rather than regretting the things we didnt - Tha paintingsonly served as a reminder of what I had lost (or had) - Čurák pořád hledá happiness, jako ta čuračka - You are going to face Bushwacker! Congratulation! - Luke, your fate is in that cup - Its time to pull out your bull - No to byla blbost ()

Djmacik

Druhá línia deja zo 40. rokov bola omnoho lepšia a zaujmavejšia, navyše film bol zbytočne taký dlhý, a miestami som už mal na mále, že to vypnem, lebo ma to unavovalo, Ale skončilo to trošku lepšie, ako som čakal :) ()

KaterinaN

Hodnotit film jako celek je složitější z důvodu toho, že dva příběhy, které jsou ve filmu obsažené, jsou svoji kvalitou zcela někde jinde. Příběh Ruth a Iry by mohl být samostatný film. Krásný příběh, skvělí herci. Oproti tomu příběh mladého páru je nejen pouze romantikou pro náctileté, ale navíc herci, jež tyto dva milence ztvárňují, jsou nezajímaví, tuctoví (Britt si umím představit spíše v nějaké béčkové komedii). Pokud ale budu brát navíc v potaz Alana Aldu, tak musím hodnotit vysoko. ()

zuzzz.man

Film Nejdelší jízda byl pro mě víc než jen příjemným překvapením. Ano, občas se přidalo nějak to klišé, ale komu by to vadilo při tak milém kousku? Příběh Iry a Ruth mě totálně odrovnal. A co se hereckého obsazení týče, ženy byly průměrné (Britt se svým sladkým výrazem mám bohužel stále zaškatulkovanou jako ufňukanou seriálovku z Under the Dome a Oona Chaplin zaujala snad jen svýma obrovskýma očima), muži naopak zářili. Alan Alda skvělý, od Eastwooda jsem tolik nečekala, ale přeci jen od taťky něco pochytil. :) ()

rigby

Romantika v balení 2 v 1. Za cenu jednoho filmu dostal divák jako bonus ještě starý vyprávěný příběh, kdy se nakonec oba příběhy protnuly v blízké budoucnosti. Na film se moc dobře dívá, obrázky jsou hezké, představitelé hlavních rolí také, příběh je v mezích snesitelnosti a v závěru se nejspíš neubráníte slzám. Je to klasická romance, ale ještě únosná. Nic víc od toho rozhodně nečekejte. ()

zigy

Zápisník jedné lásky po kovbojsku....zde se míchají dvě romance dohromady (jedna retro) a je to osvěžující - kdyby byla jenom jedna, tak je to trochu nuda...Aldu jsem poznal až na druhý pokus - to je dědek! Hlavní herci skvělí - to je hlavní výhra tohodle sladkého mámení... ()

bonovox

Vydarený snímok, hlavne kvôli tomu, že dej je rozdelený na dve romantické línie (minulosť a súčasnosť), ktoré sa nenásilne spoja v peknom závere. ()

mstychov

Úžasně dojemnej film! Nebudu lhát, měla jsem slzy v očích. Jedná se o obrovskou romantiku a lidskost. Určitě nezůstanu u jednoho shlédnutí. Navíc se to vše prolíná s tak tvrdým ,,sportem" jako je ježdění na býku. Klobouk dolů, tento romantický film se vážně povedl a nejednalo se o jedno veliké klišé. ()

lacerta

Až moc přeslazený a ten brutální happy end už byl fakt moc. V podstatě Zápisník jedné lásky z prostředí rodea. Jediné pozitivum tam byl Alda. ()

hrdygay

jebacka britt robertson ukazala kozy, vyhonil som si na nej, co sa tyka filmu, ta linka z minulosti bola zbytocna, mali sa viac venovat trnistej cesty na vrchol a vztahu medzi sophiou (britt robertson) a lukeom (scott eastwood), britt robertson je skvela herecka v prejavovani emocii, dokonale jej idu interakcie medzi postavami 6/10 ()

LencaN

Příběh vypráví o tom, jak se potká kovboj rajtující na divocích býcích a studentka umění. Do toho tu máme ještě ale druhou linku, kdy se do milovnice umění zamiluje jeden obyčejný kluk ze severní Karolíny. Kdybychom je ale od sebe oddělili, ani jedna by sama o sobě nevydala na film. Bohužel ani obě dohromady netvoří nějakou zářnou kombinaci, která by vás posadila na zadek. Taková chudá přemostění už jsem dlouho neviděla. Ano, herecké obsazení je strašně sympatické. Nádherná Britt Robertson, sexy mladý Eastwood (sakra, kde vzali takové geny :D ) a i mladý pár, o kterém mluví stařík po autonehodě - kde vidíme vnučku Charlieho Chaplina... je šikovná. Scénář je však kámenem úrazu a zajímalo by mě, jak za tenhle film lobovali u sponzorů. Protože tohle se až moc blíží ke stylu Rosamunde Pilcher. ()

david666

Ačkoliv se částečně opakuje Zápisník jedné lásky pěkně se na film dívá. Oba děje jsou fakt pěkně napsané a herci jsou velmi sympatičtí. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()