Akvária na míru (TV pořad)

• Česko

Akvária

Tanked

Reality-TV

USA, 2011, 44 min

Dave Elphick

Tanked není hobby seriál, určený pro akvaristické nadšence. Je to TV reality. Takže zapomeňte na to, že se dozvíte jak podobné akvárium udělat, nebo jak se starat o ryby. Tihle dva sympaťáci, kteří jsou nejspíš jedni z nejlepších v oboru, vám ale ukážou, že co se týká designu akvárií, tak jediné meze určuje vaše fantazie...a nejspíš finance. Moc rád sleduji ten proces od nápadu, do realizace a zatím jsem se vždycky dodíval do konce. Jsou vtipní, umí a i když se často vkus jejich zákazníků blíží kýči...nic to nemění na tom, že maníci z ATM jsou opravdoví machři. Asi by bylo zajímavé, kdyby se po dvou letech kamera vrátila zpět k zákazníkům, abychom viděli, jakou životnost taková akvária mají a jestli ryby přežily.(11.10.2015)

• rasistik

Pár bohatých ľudí si zmyslelo, že chcú nejaké cool akvárko, tak si ho dajú postaviť. Výsledkom sú väčšinou gýčové kusy s nejakými náhodne vybranými rybami, ktorých druhy nám ani nie sú všetky vymenované. Kam sa stratila tá najúžasnejšia časť akvarijného hobby: dizajnovanie vlastného akvária a výber druhov? No nič, som dlhoročný nadšenec do akvaristiky a pre takých táto šou rozhodne nie je. To je skôr pre takých, ktorí by kľudne dali do akvária africké cichlidy, neónky, karasa a ešte aj klauna očkatého - veď prečo nie? Takých, čo nepoužívajú karanténu a akvárium čistia tak, že ho pravidelne vydrhnú a dajú doň úplne novú vodu, priamo z vodovodu. Takých... Ja už radšej končím, lebo som sa moc rozohnil.(5.9.2020)

• mikehoblog

Byl by to velmi zajímavý pořad, pokud by to bylo něco ve stylu "Báječných dortů" a podobných. Jenže v takových pořadech se o daném řemeslu zpravidla něco dozvíte a sledujete, jak vznikají zajímavá umělecká díla. Tady ale máte jen přednesený nápad, pak je tam tisícovka natahovaných přehrávaných nahraných "vtipných" vložek...a pak je tam finální produkt. Aniž bych se o jeho vzniku cokoli dozvěděl. Toť vše. Bohužel...(27.12.2015)

Nejsem žádný vášnivý akvarista, proto nejdu s hodnocením nijak vysoko. Rozhodně se mi líbí nápady a koncepty jednotlivých akvárií, i když si nejsem zrovna stoprocentně jistý, jestli ta různá ujetá akvária na ujetých místech jsou zrovna přirozeným prostředím pro dané ryby. Také by mě zajímala alespoň přibližná cena daných výtvorů.(20.8.2015)

Tady se nabízí srovnání s podobnými pořady jako třeba Americký Chopper. Rozdíl je snad jen v tom, že tihle chlapíci jsou zábavnější, páč pobrali více sociální inteligence a nejsou to takoví burani. Jejich války jsou vpravdě žabo-myší a úsměvné. Nádherný svět barevných rybiček, obřích nádrží a neskutečných projektů, jenž podtrhují význam slova kýč, činí tuhle reality show velmi koukatelnou. O to víc, pokud i vy máte doma nějaké to akvárko. Od televize odcházíte s pocitem, že nic není nemožné a že se snad i váš život otočí k lepšímu.(20.9.2014)