poster

Akvária na míru (TV pořad)

 • Česko

  Akvária

 • USA

  Tanked

Reality-TV

USA, 2011, 44 min

Střih:

Dave Elphick
(další profese)
 • Martrix
  ****

  Tanked není hobby seriál, určený pro akvaristické nadšence. Je to TV reality. Takže zapomeňte na to, že se dozvíte jak podobné akvárium udělat, nebo jak se starat o ryby. Tihle dva sympaťáci, kteří jsou nejspíš jedni z nejlepších v oboru, vám ale ukážou, že co se týká designu akvárií, tak jediné meze určuje vaše fantazie...a nejspíš finance. Moc rád sleduji ten proces od nápadu, do realizace a zatím jsem se vždycky dodíval do konce. Jsou vtipní, umí a i když se často vkus jejich zákazníků blíží kýči...nic to nemění na tom, že maníci z ATM jsou opravdoví machři. Asi by bylo zajímavé, kdyby se po dvou letech kamera vrátila zpět k zákazníkům, abychom viděli, jakou životnost taková akvária mají a jestli ryby přežily.(11.10.2015)

 • rasistik
  **

  Pár bohatých ľudí si zmyslelo, že chcú nejaké cool akvárko, tak si ho dajú postaviť. Výsledkom sú väčšinou gýčové kusy s nejakými náhodne vybranými rybami, ktorých druhy nám ani nie sú všetky vymenované. Kam sa stratila tá najúžasnejšia časť akvarijného hobby: dizajnovanie vlastného akvária a výber druhov? No nič, som dlhoročný nadšenec do akvaristiky a pre takých táto šou rozhodne nie je. To je skôr pre takých, ktorí by kľudne dali do akvária africké cichlidy, neónky, karasa a ešte aj klauna očkatého - veď prečo nie? Takých, čo nepoužívajú karanténu a akvárium čistia tak, že ho pravidelne vydrhnú a dajú doň úplne novú vodu, priamo z vodovodu. Takých... Ja už radšej končím, lebo som sa moc rozohnil.(5.9.2020)

 • mikehoblog
  odpad!

  Byl by to velmi zajímavý pořad, pokud by to bylo něco ve stylu "Báječných dortů" a podobných. Jenže v takových pořadech se o daném řemeslu zpravidla něco dozvíte a sledujete, jak vznikají zajímavá umělecká díla. Tady ale máte jen přednesený nápad, pak je tam tisícovka natahovaných přehrávaných nahraných "vtipných" vložek...a pak je tam finální produkt. Aniž bych se o jeho vzniku cokoli dozvěděl. Toť vše. Bohužel...(27.12.2015)

 • FFilipCZ
  ***

  Nejsem žádný vášnivý akvarista, proto nejdu s hodnocením nijak vysoko. Rozhodně se mi líbí nápady a koncepty jednotlivých akvárií, i když si nejsem zrovna stoprocentně jistý, jestli ta různá ujetá akvária na ujetých místech jsou zrovna přirozeným prostředím pro dané ryby. Také by mě zajímala alespoň přibližná cena daných výtvorů.(20.8.2015)

 • ing.man
  ****

  Tady se nabízí srovnání s podobnými pořady jako třeba Americký Chopper. Rozdíl je snad jen v tom, že tihle chlapíci jsou zábavnější, páč pobrali více sociální inteligence a nejsou to takoví burani. Jejich války jsou vpravdě žabo-myší a úsměvné. Nádherný svět barevných rybiček, obřích nádrží a neskutečných projektů, jenž podtrhují význam slova kýč, činí tuhle reality show velmi koukatelnou. O to víc, pokud i vy máte doma nějaké to akvárko. Od televize odcházíte s pocitem, že nic není nemožné a že se snad i váš život otočí k lepšímu.(20.9.2014)