Režisér slavné Gomorry (2008) tentokrát opustil současnou realitu a vydal se do světa pohádek, jak je na počátku 17. století zapsal neapolský básník Giambattista Basile, z jehož díla Lo cunto de li cunti později čerpali všichni slavní pohádkáři. V jeho filmu, natočeném v angličtině, panují ve třech sousedících říších v nádherných hradech a zámcích králové a královny, kteří mají různé slabosti, touhy a trápení. Vedle princů a princezen se tu vyskytují divní živočichové a obludy, obři a draci, ale také kejklíři a pradleny, protože všední si tu podává ruku s nadpřirozeným, vznešené s vulgárním, surovost s něhou, dramatické s komickým. Imaginace režiséra a jeho spolupracovníků vytvořila až barokně opulentní dílo s výraznými odkazy na dějiny umění a hudby, ale také s potutelnými postřehy o neměnných vlastnostech a chování lidí... (MFF Karlovy Vary)

mikehoblog

Well, asi jsem zase jednou čekal o dost víc, než jsem měl...jako dobře, řekněme, že ty jednotlivé příběhy měly něco do sebe, ale KDE BYL KURVA KONEC? Jediný, kdo svůj příběh nějak dokončil, byla Violet, která obstarala docela slušný happyend, ale co zbytek? Jak dopadly skinheadské sestry? Proč se mlaďoška nakonec změnila zpátky? A jak se vlastně všichni v závěru dostali na stejný hrad? Když už propojení povídek, tak kurva pořádně... Takhle akorát vypadly scény, které mohly udržet alespoň iluzi vysokého potenciálu filmu. Možná se měli autoři zaměřit jenom na jeden příběh a pořádně ho promyslet, než nastínit 3 potenciálně dobré historky a pak jednu po druhé postupně zazdít. Dvojčata byla úplně jalová, příběh si zřejmě odskočil někam na kafe. Jediná zajímavá postava byl ten přemoudřelej slenderman. (Mimochodem byla tam někde vysvětlená převtělená Batgirl? Docela by mě zajímal její příběh...) Ségry měly po nemastném neslaném začátku nádhernou scénu s chodícím zombíkem, který přímo prosil o nějaké dovysvětlení, jakože co bylo dál...a ono jaksi hovno... O princezně dýkomilce jsem už psal. Ta docela ušla, akorát jí na konci chyběly koule (překvapivě...). Měla toho svýho liliputího tatíka taky podrbat po podbradku čepelí, a byl bych aspoň s jednou "povídkou" ve finále spokojenej........................................Ach jo......................................... ()

vilis_11

Atmosferické, výpravné, věrné. Příběhy, ve kterých mnohdy ani není potřeba slov. Prostě pohádka pohádek. Syrová, bez příkras, vykreslující přesně to, o čem dětem jen tak beze všeho vyprávíme. Ještě že scénář minul Ježibabu a tu o Červené karkulce řadím na seznam zakázané literatury. Vhodné pro každého, kdo ještě aspoň trošičku věří, že dobro zvítězí nad zlem. Kromě dětí. ()

StaryMech

Když už z prstu vycucanou postmoderní únikovku, pak alespoň evropskou, opřenou o tradici a natočenou někým tak šikovným, jako je Garrone. Jak se dalo očekávat, režisér vyměnil kypivý jazyk předlohy za neméně barokní obrazy - ale také její cynický vypravěčský nadhled za prohloubení psychologie a citovosti. Dějiště jako by ani nepocházela z tohoto světa : kdo na vlastní oči neviděl Ďáblův most, ve skále tesané silnice k etruským městům mrtvých nebo hrady Castel del Monte a Roccascalegna, snadno by mohl nabýt dojmu, že jde o společné dílo výtvarníka a počítače. Na některé výjevy (mým oblíbeným je vražda říční obludy) nelze hned tak zapomenout. Nicméně celek, upletený z tří příběhů o čisté touze s neblahými následky, mi připadal jako součet částí bez zmíněníhodné přidané hodnoty. ()

Necrophobic

Tak tuhle pohádku si s dětmi rozhodně nepouštějte ,pokud jim teda není osmnáct.Rozhodně zajímavý film na který jen tak nezapomenu. Jenže mu pro mě chybělo něco ,co by mě přikovalo k televizi a nějak překvapilo. ()

zmirix

Asi jsem čekal moc podle zdejších komentů a tak jsem byl trochu zklamán. Nebyl to špatný nápad ale nějak to na mě nefungovalo , čekal jsem horor a sice se tam trochu vraždilo ale napětí nebo strach? ()

onamona

Na obhajobu tohoto díla musím napsat, že jsem četla český překlad knihy Lo cunto de li cunti, u nás vydané pod názvem Pentameron. Film ani nešlo natočit jinak a myslím, že nás páni tvůrci ještě hodně šetřili. Kdo má odvahu a dobrý žaludek, tomu knihu doporučuji přečíst. Budete ohromeni. ()

sobol1

byl jsem mile překvapený a takovouto pohádku jsem opravdu nečekal nad kterou když skončila jsem se trochem zamyslel ()

hujerita

Fakt dosť dobrá skoro akože rozprávka pre dospelých. Dlho som ju odkladal a nakoniec ma veľmi milo prekvapila. Natočené parádne a scenérie a kamera super. No nebránil by som sa ani ďalšej várke a akosi my to rýchlo ubehlo pri tomto filme, teda rozprávke :-) ()

yozka odpad!

Velké zklamání. Většinou mi u filmu stačí dobrý vizuál, ale tady ne. Příběhy opravdu pro pětileté, pokud by byl každý příběh v kuse, bude vidět jak nudný a slabý je. Na konci jsem čekal nějakou pointu, uzavření, ponaučení. ()