Režisér slavné Gomorry (2008) tentokrát opustil současnou realitu a vydal se do světa pohádek, jak je na počátku 17. století zapsal neapolský básník Giambattista Basile, z jehož díla Lo cunto de li cunti později čerpali všichni slavní pohádkáři. V jeho filmu, natočeném v angličtině, panují ve třech sousedících říších v nádherných hradech a zámcích králové a královny, kteří mají různé slabosti, touhy a trápení. Vedle princů a princezen se tu vyskytují divní živočichové a obludy, obři a draci, ale také kejklíři a pradleny, protože všední si tu podává ruku s nadpřirozeným, vznešené s vulgárním, surovost s něhou, dramatické s komickým. Imaginace režiséra a jeho spolupracovníků vytvořila až barokně opulentní dílo s výraznými odkazy na dějiny umění a hudby, ale také s potutelnými postřehy o neměnných vlastnostech a chování lidí... (MFF Karlovy Vary)

Carodej_pes

Ohromná bída; pod rouškou pohádkové renesance se skrývá odpudivý gore. Uhrančivé obrazy? Fascinující barevnost? Ale kdepak! Na plátně našedlý průjem, který se před opravdovými mistry filmové imaginace může jít zahrabat. Tvůrcům navíc uniklo, že s pohádkově dementními hrdiny nemohou tvořit doslovné dílo. ()

Brylin

Nádherná kamera, překrásná výprava a kouzelné lokace jsou mimo samotného příběhu založeného na třech starých italských pohádkách hlavními taháky nového filmu Mattea Garroneho. Na tradiční české poměry jsou tyto příběhy někdy až příliš akční a naturalistické, ale trend i v pohádkách směřuje tímto směrem. Každopádně na film berte až děti od druhého stupně ZŠ. Pěkné čtyři hvězdičky. ()

husokachna

Pointa? Pooojííínta? Pohádky 3x jinak než je máme zažité, špinavé a nelítostné, jak by asi pohádky byly, kdyby opravdu byly. Ale čekal jsem i něco navíc, čekal jsem nějaké propojení příběhů, poselství, pointu... Příběhově mi to přišlo nedotažené, někdy doslovné, jindy zase překotné. Nicméně, výprava je úchvatná, nedostatek financí tomu nějak nevadí, některé scény jsou vyloženě paráda, hudba je moc fajn a casting taky....takže určitě nelituju, že jsem to viděl a pokud chcete vidět něco trochu jinýho, tak tomu šanci dejte. ()

PhillM.

Dosti Němcové! Ano, po tisících letech vyprávění krvavých příběhů plných násilí, nenávisti, krutosti, sexu a lačné touze po bohatství zhruba před dvěma sty lety začali lidé měknout a mimo jiné přišli na to, že existují nějaké děti a mají duši. Tak se jim ty příběhy upravily na tzv. "pohádky". Jediný, kdo to kritizoval byl snad Cimrman (zatímco na člověku si smlsne kdejaká havěť, jeleni se klidně pasou). Zde konečně vidíme osvěžující návrat ke kořenům - tak takové to tedy bylo! Pekelně brutální, ale poctivě doslovná trojpohádka, která má trochu uřízlý konec (což snad ani moc nepřekvapí s ohledem na to, že je v ní hlavní rekvizitou nůž). ()

nonick1

Vizuálně doslova uhrančivá záležitost. Garroneova "pohádka" je po všech stránkách vycizelovanou filmovou lahůdkou, která navzdory svému názvu rozhodně není určena dětskému publiku. Pro mě osobně je velkým překvapením skvělý výkon Bebe Cave ve vermeerovské podobě dcery „blešího“ krále. ()

Matli

Hodně silné 4 hvězdičky. Parádně zprzněné klasické pohádky s originálníma a hodně dobrejma efektama. Určitě to ale není pro děti nebo přeškoláky. Režisér má docela odvahu. Dvě hoďky uběhly jako nic, škoda, že to bylo tak krátký. Možná bych vytknul ten závěr, ale ono to asi jinak ukončit nejde :) 83% ()

Bozvav

Hloupé, nechutné a navíc dlouhé.Jednu * za výpravu a za nádhernou hudbu. Nečekala jsem pohádku, ale patlaninu bez posunu, dialogů taky ne. ()

ink flo

Tři neapolský pohádky ze 17. století. Skvělej vizuál, mocnej casting (Hayek, Cassel, Reilly, Jones) a na pohádkovej žánr dost bizarní wtf dějové linky. Italové se s tím moc nesrali, kdyby mi někdo tyhle pohádky předčítal v dětství, tak z toho mám asi spíš trauma.... ()

agassi68

Akoby to boli natočili pre mňa! Ako malý som hltal Dobšinského a báje o obroch a rôznych prapodivných postavičkách. Teraz som sa dočkal..Pravdaže, už to je je rozprávka pre dosť otrlých harantov, no spracovaná úchvatne. Zmysel pre detail, kruté pointy, degenerované postavy kráľovského dvora na čele s deviantným Casselom a domáci miláčik z nenávideného hmyzu. Desplatov muzika ako čerešnička na torte. Toto sa bude ťažko prekonávať.. ()

Hapretor

Vlastně se musím přiznat, že na film jsem se kouknul jen kvůli Šelmě Hájek. Představoval jsem si ji v roli sexy královny vil. A ono nic. Spíš nuda. Jen super výprava a kostýmy. ()

kkarx

Tři pohádkové hororové příběhy, které rozhodně nejsou pro děti. Všechny tři pohádky sledujeme souběžně v prostřizích, ačkoliv nemají žádnou spojitost, což je možná i škoda. Povídka první: "Dítě / Dvojčata". Královský pár si přeje dítě, nedaří se, ale nakonec pomocí dračího srdce porodí královna albína (holy shit!) a její služka, která srdce vařila porodí jeho dvojče. Druhá polovina rozsáhlé povídky se podobá naší pohádce Třetí princ. Začátek zaujme, druhá část nudí. Povídka druhá: "Blecha". Král si ochočí blechu, která vyroste do obřích rozměrů, taky chystá provdat svou dceru. Všechno se zamotá a dcera odejde s nápadníkem, který jí není zrovna sympatický. Nejzábavnější povídka, která se trochu zbortila návratem jedné postavy. Povídka třetí: "Sestry v nesnázích" :D. Promiskuitní princ se zamiluje do zpívající dívky, aniž by tušil, že ona dívka je ve skutečnosti stařenou. Stařena ho obelstí a princ se s ní pořád v domění, že se jedná o mladou dívku, vyspí. Ráno ho čeká nemilé vystřízlivění. Nechutná záležitost a brutální rozuzlení. Bohužel žádná z povídek nijak negraduje, všechny působí chladně a odosobněně a nemají žádný vrchol ani emocionální dopad. To je asi tak největší chyba této kompilace. ()

Heroine

Jednu hvězdičku dávám za zajímavé vizuální zpracování, všeho kromě herců. Obsazení mi přišlo podivné, obzvlášť princezna. A i když chápu, že to má být divné a temné, nemusí to být kvůli tomu i rozvleklé a nudné. ()

Rathalos odpad!

Ja casto-krat nechapem hodnotenia niektorych filmov a tento je jeden z nich,taka sracka viac ako 60 percent,to je sila,rezisera tohto filmu by som poslal na psychiatricke vysetrenie,pre mna jasny odpad...:-) ()