Režisér slavné Gomorry (2008) tentokrát opustil současnou realitu a vydal se do světa pohádek, jak je na počátku 17. století zapsal neapolský básník Giambattista Basile, z jehož díla Lo cunto de li cunti později čerpali všichni slavní pohádkáři. V jeho filmu, natočeném v angličtině, panují ve třech sousedících říších v nádherných hradech a zámcích králové a královny, kteří mají různé slabosti, touhy a trápení. Vedle princů a princezen se tu vyskytují divní živočichové a obludy, obři a draci, ale také kejklíři a pradleny, protože všední si tu podává ruku s nadpřirozeným, vznešené s vulgárním, surovost s něhou, dramatické s komickým. Imaginace režiséra a jeho spolupracovníků vytvořila až barokně opulentní dílo s výraznými odkazy na dějiny umění a hudby, ale také s potutelnými postřehy o neměnných vlastnostech a chování lidí... (MFF Karlovy Vary)

moriero

A žili šťastně až do smrti. Podle osudu většiny postav to jistě dlouho netrvalo. Ze základního počtu 5***** strhávám tři za blechu a jednu za nudného albína. A přidávám hvězdičku za Violettin triumfální návrat. Mačkám "odeslat komentář" a okamžitě sahám po Diazepamu. ()

Desmi

Drsnější pohádku těžko hledat. Dá se říct, že každá postava nakonec doplatí na svou slabost. Musím přiznat, že ještě teď je mi na zvracení z toho, jak chtěl ten nadrženej idiot přepálit tu plesnivou sedmdesátku. Mrzí mě, že pohádka pohádek nemá trochu smysluplnější a uchopitelnější konec. To je velká škoda. ()

Sharlis

Začína perfektne! So Salmou Hayek a C.Reillym. Po pár minútach zistíme, že obe slávne mená nehrajú vo filme rolu, len sa ukážu na pár minút. Po tomto prvom sklamaní sa začnú odvíjať 3 príbehy, ktoré spolu (prekvapivo) nijako nesúvisia. Všetky začnú rovnako perfektne, ale stopáž i keď je 125min. proste nestačí na tento námet. Všetko je skracované do extrémov a zo samotných veľmi dobrých námetov sa stanú orezané, skrátené verzie len do akýchsi "skečov", ktoré uberajú čaro rozprávky i samotného príbehu, miznu ciele postáv aj ich akýkoľvek ďalší rozbor, aby sme pochopili ich konanie - to potom vyzerá až priam nevysvetlitelne. Bohužial rovnaký ostáva i koniec, ktorý vlastne nie je koncom, pretože je očividné, že snímok chce mať pokračovanie. Škoda, že nevybrali len jeden z príbehov a nespracovali ho plnohodnotne. Tiež NEPOZERAJTE OBRÁZKY! v tomto prípade sú veľmi spoilerové... ()

Scaevola

Je až podivuhodné, kolik obrazově uchvacujících scén je možné navěsit na příběh, který je pouze velkoústým zpracováním ničeho. Ať jsem přemýšlel, jak jsem jen dokázal (aniž bych nadinterpretoval nebo se dopouštěl jinčích prohřešků, však to znáte...), nepřišel jsem na žádné interpretační řešení motivů, záplatek a moralit, které byly spleteny do jediného příběhu tří království. Tudíž mi jako voda mezi prsty proteklo zbyvší zpracování nesouvisejících pohádek, jež sice bylo pohledné a místy překvapivě naturalistické, leč poněkud nicneříkající a zcela určitě plynoucí do ztracena. ()

Baldrick

Jedním slovem prázdné. Vizuální vytříbenost, nápaditá výprava a vypravěčská invence nezakryjí myšlenkovou prázdnotu. Jako netradiční ilustrace možná. Není divu, když jedním z přiznaných inspiračních zdrojů byl známý seriálový emo popcorn Hra o trůny. ()

hufnagel

Výber rozprávok pre dospelých s príznačným talianskym prehnaným nadhľadom a humorom.V pamäti mi ostáva snímok Salma a srdce. ()

brasek

Snímku vlastne nerozumiem... filmári nám ponúkajú tri príbehy, ktoré sú ako celok nekompatibilné, hrozne nudné, nezáživné a plne rozvrátené. Totálne premrhaný potenciál. ()

Radek273

Podivné, strašidelné a dějově nepředvídatelné. Rozhodně se však nejedná o pohádku! Vezmeme-li v úvahu všechny 3 dějové linky, ve všech případech se divák nemůže odtrhnout, neboť ona nepředvídatelnost a originalita příběhů láká fantazii a vzbouzí zvědavost, co bude dál. Obrovská škoda, že ani jeden z nich není plnohodnotně ukončený! Navíc snahy o jejich propojení jsou skoro komické! Co ale ohromí a na čem si film zakládá, to je jeho vizuální stránka. Pohrávání si s protikladnými barvami zde dosahuje té nejvyšší úrovně. ()

ButterflyEl

KVIFF 2015 Nejsem ten typ filmového fanouška v Karlových Varech, který stojí od rána do večera fronty u pokladen a snaží se vidět pokud možno co nejvíc filmů všech sekcí a žánrů. Jelikož se mi letos povedlo i tak vybrat si filmy hodně těžké a pro mě mnohdy až deprimující, chtěla jsem prostě oddych. A dostala jsem přesně to, co jsem chtěla. Tahle "pohádka" mě nalákala už svým velmi slušným hereckým obsazením a také námětem, který vychází ze starých neapolských pohádek. Je to trochu jiné kafe, než jsme u pohádek zvyklý. Člověk může mít ze začátku pocit, že děj ubíhá strašně rychle a že to pak bude nuda. Nicméně opak je pravdou. 125 minut uběhlo jako voda a film v zásadě neměl slabou chvilku, což je hlavně díky tomu, že se zde prolínají tři různé příběhy o třech rozdílných královstvích se třemi různými zápletkami (ano, klasická pohádková číslice). Tento film nabízí snad vše, co se od pohádky očekává - kouzla, draky, obry, lásku, touhu, zlo, dobro... I přesto ale nečekejte pohádku v pravém slova smyslu. Název filmu chápu po zhlédnutí víc ironicky a velmi se divím, že nemá v žánrech uvedeno i "horor". Jinak řečeno, kdybych měla děti, na tohle bych je určitě neposlala do kina. Ano, stává se, že v pohádkách zemře nějaká ta záporná postava nebo rytíř v boji, ovšem tolik krve a zlomených vazů, jako nám naservírovali v The Tales of Tales, jsem opravdu nečekala (Spoiler: především scéna se zhrzenou sestrou, která chtěla být krásná a tak se nechala stáhnout z kůže, mi dokonce připomínalo závěr filmů o Carrie, a to přece patří mezi horory, ne?). Takže shrnuto podtrženo, pro mě největší překvapení letošních Varů a zřejmě i nejlepší ze zhlédnutých filmů. Perfektní Vincent Cassel, u jehož scén jsem se prakticky pořád smála, moc hezké provedení, zpracování a vizuální stránka taktéž moc povedená a nakonec plus za princeznu Violet (kdo viděl, pochopí). 85% ()

Methew

A to som si myslel, do dnes, že som videl už všetko. Mýlil som sa. Takto psychopatický film som ešte nevidel, a navyše podaný vo forme rozprávky. Fuh, no čo dodať. Plynie z toho každopádne veľa ponaučenia. Ako z každej rozprávky. Problémom je len to, že ľudia akosi zabudli hľadať vo filmoch a aj rozprávkach ponaučenie, pri tom všetko je len o tom v daný moment pochopiť to ponaučenie. Je to skrátka film len pre silné povahy plný neočakávaných zvratov, proste niečo dosť nepredvídateľné, i keď iste, našli sa aj predvídateľné momenty, no momentov prekvapenia tu bolo viac. A práve to je hlavným znakom originality niečoho, že je to neočakávané, prekvapujúce a toto je presne také. Preto si ma to získalo, je to v skutku rozprávka rozprávok, ale len pre dospelých jedincov so silným žalúdkom a schopnosťou povzniesť sa. 101% ;) ()

Mistr119

Film mě velmi zaujal - je to takové Game of Thrones ve filmu. Když člověk čeká "happyend" jako v pohádce, tak to skončí přesně naopak a hrdina je zabit atd. atd. Jediné, co jsem nějak nepochopil, proč to skončilo právě v místě, ve kterém to končí. Příjde mi to takové rozdělané a nedodělané... Proto nakonce jenom 3 hvězdičky. ()

phantom1987

Film je rozdelený na viac dejových línií a musím povedať že ani jedna ma nejako nezaujala. .... Úprimne, nechápem tých čo ten film chvália. Jedna hviezdička za Salmu Hayek. ()

Bonasera

Perverzně fascinující...vě mně Pohádka Pohádek nechala hlubokou stopu, jak zvláštní sen nad kterým neustále přemýšlím. V minulosti se takto opravdu pohádky prezentovaly dětem- měly je vyděsit a poučit, a to má, přiznejme si, dost do sebe. ()

Primus tesla

Pohádky v té pravé, ryzí podobě. Podobenství o tom, že všichni jsme jen provazochodci na laně a lehce můžeme sklouznout do propasti. Skvělá vizuální stránka, úžasná hudba a ve finále nádherná pointa. ()