Sleepy Hollow: Behind the Legend

Dokumentární / Krátkometrážní / Horor

USA, 2000, 29 min

Nemám filmy o filmech příliš v lásce a díky tomuhle dokumentu jsem pochopil proč. Úplně zbytečně se zaobírají detaily, které jsou ve filmu magické. A když vám do posledního šroubečku dokumentarista ukáže, jak "se to dělá", kousek kouzla zmizí. A u Burtonovy Ospalé díry je to prostě hodně markantní. Takže: několik rozhovorů je zajímavých, ale pitvy speciálních efektů mi prozrazují něco, co vlastně vědět nechci...(13.4.2004)

Koukal jsem jen tak po očku, nechtěl jsem si kazit film samotný.(18.5.2011)

Vzhledem k tomu, že Ospalou díru jsem viděl už několikrát, tento dokument (film o filmu) mi nedělal žádné problémy a o nic mně nepřipravil. Bylo pěkné se podívat na natáčení některých scén, nakouknout do maskérny, nebo jak se dělali některé triky/masky, potažmo i rozhovory s jednotlivými herci – nicméně samotný film mi přinesl samozřejmě mnohem větší prožitek, než toto. Jako takové ani ne půlhodinové zpestření to však beru.(7.7.2018)

Ako Making Off pocta, zrejme najlepšej modernej pocte starým hororom, je to dokonalé, nie síce vyčerpávajúce, ale obohacujúce momentum.(5.2.2018)

https://www.youtube.com/watch?v=asW1hvCcspo Já vám nevím ale děsivé mi přišlo už tohle. Do filmu nevím zda se vrhnu..(18.8.2015)