Jmenuji se Emily

Scénografie:

John Hand

Kostýmy:

Judith Williams

Krásná irská road movie, od které dostanete přesně to, co od ní čekáte. Samozřejmě průjezd překrásnou krajinou plnou melancholicky zamyšlených lidí, kteří nad životem hodně přemýšlí. K tomu se jedná o první větší film Lenky Střelenky a i to mě na výsledném hodnocení hodně ovlivnilo. Samozřejmě pozitivně, jak jinak.(3.10.2016)

Byla jsem chvílemi jak Adrian, když říkal Emily : "Už zase ničemu nerozumím", ale přesto všechno z toho příběhu čišelo takové zvláštní fluidum, že jsem nasákla tu atmosféru a musela jsem to dokouknout celé. A soundtrack byl super, přesně podle mého gusta. Neodsuzuji scénář, jen byl opravdu jiný, něčím vyjimečný a rozhodně ne pro každého stravitelný.(23.8.2016)

Lidská, bolestná a zároveň hřejivá Irská road movie s vynikající Evannou Lynch v hlavní roli. Postava Emily připomíná svým outsiderstvím a "podivností" její nezapomenutelný charakter, Lenku Láskorádovou. Evanna se svou jemnou a čistou tváří panenky působí tak, jako by roli ani nemusela hrát. Skvělý je rovněž Michael Smiley v roli tatínka a George Webster coby kamarád Arden. My Name Is Emily je snímek o zranitelnosti lidské duše, druhých šancích a možnostech napravit to, o co přicházíme, dokud je ještě čas a síla. Film nabízí nádhernou, panenskou přírodu s úžasnými scenériemi a silné scény. Mně se líbila ta, kdy Emily ve třídě přednáší svůj názor na rozbor literárního díla. Emilyn pohled na dané dílo je mimořádný. Její proslov bolí, protože má v sobě pravdivé myšlenky a ukazuje její citlivost. Ve scéně, kdy si Emily přičichne ke knize, jako bych viděla sebe. Dělám přesně to stejné s knihami i časopisy :) Moc se mi líbilo to staré, malé autíčko, ve kterém se hrály "goldies oldies" a které si to "uhánělo" napříč "country."(18.11.2017)

Jsem z tohohle filmu trošku rozpačitá. Hodně se mi líbí jednotlivé postavy a kostra příběhu také není špatná. To, jak je to ale všechno poskládané dohromady na mě působí malinko kostrbatě a neohrabaně. Co je skvělé je soundtrack a některá filozofická zamyšlení. Rozhodně by mi nevadilo, kdyby byl scénář malinko pestřejší a kdyby se divák dozvěděl trošku víc o jednotlivých postavách, o tom co se vlastně dělo. Nepochopte mě špatně, vůbec mi nevadí "zádumčivá" atmosféra a pomalu plynoucí filmy, ale musí tam potom být něco, co těmhle místům ve filmu dává smysl v celkovém kontextu. Určitě to není špatný snímek, jen jsem asi čekala trošku víc. Slabší tři hvězdičky. ?----"Facts are only point of view and point of view can change."----(14.10.2018)

Zaujímavá írska "tínidžerská" dráma o Emily milujúcej svojho otca a mamu . Bola pekná, na svoj vek primerane inteligentná a múdra. To ako "zotrela profesorku literatúry hneď na prvej hodine v cudzej škole bolo výborné (ono je to vďaka scénaru samozrejme ale sadlo to) Rád som sledoval jej tiché mudrovanie a vnútorný hlas o vode smrti "faktoch" živote. Piaty bod má film za vynikajúce pesničky ved si len vypočujte aspoň túto, alebo hoc aj túto(8.5.2017)