poster

Nekromantik (festivalový název)

 • Západní Německo

  Nekromantik

 • anglický

  Nekromantik

Horor / Komedie / Drama / Romantický

Západní Německo, 1987, 74 min

Scénář:

Jörg Buttgereit
(další profese)
 • Koryntos
  **

  Jestli se tu na databázi najdou nějací skuteční nekromantikové, tak mi to prosím nemějte za zlé, nejsem v tomto oboru zrovna fajnšmekr, ale tak nějak kdybych si měla vybírat já, tak si vyberu mrtvolku, které vypadá šukézně a ne takového roztékajícího se bezpřirozeňáka. Prostě mi tak u toho přišlo na mysl, že mám hrozně ráda povídku od Bukowského, jak tam ukradnou mtrvolu a ošustí jí jen z toho principu, že se ukáže, že je to nádherná slečna, které by jim za živa nikdy nedala,takže to jsou podle mě parametry výběru, vybrat si někoho, kdo by před váma za živa utekl na strom, ale nechci vám do toho kecat. Druhá mrtvolka zas pro změnu byla moc ,, živá" s neztuhnutou mrtvolkou to podle mě už vůbec nemá cenu, to je snad i lepší živý jedinec. No navíc jak se jim na tom náhrobním kameni kouřilo od zadků, tak jsem si nejdříve myslela, že jsou tak rozpálení vášní, že se jim až zadky zapalujou. Jinak mi to moc kontroverzní nepřišlo, viděla jsem jeden daleko kontroverznější film na toto téma, musím dohledat jak se jmenoval.(22.5.2016)

 • Viperine
  *****

  Že se budu usmívat po skoro celou dobu sledování Nekromantiku, jsem teda vážně nečekala :). Nekromantik je.. jako když se podivný hnus snoubí s podivnou krásou. Kdo však podlehne jeho extraordinární expresi hnusu, tenhle odvážný experiment si neužije - tedy Nadhled, prosím. ;) Přiznávám, že jedna scéna mi slušně pobouřila žaludek (očičko), ale doprovodný soundtrack plný všeprostupující lásky a něžné vášně mě zase rychle vyhoupnul na obláček. Je to úlet, je to velice Jiný film. A ten klavír! Smekám autorům; v jiném balení bych tohle téma asi vážně nedala.(1.2.2012)

 • darkrobyk
  ****

  Někdo má rád holky, někdo mrtvolky. Nějak jsem čekal větší bizarnost, což způsobily nejen komentáře. Ve své době jistě diskutabilní a provokativní snímek, dnes leda pro toho, kdo neholduje obskurní filmografii. Každopádně se nejedná o horror. Asi lze vykládat různě - od podobenství o neschopnosti navázat vztah až po lacinou slátaninu od úchyláka. Část filmu je poněkud nezáživná, avšak milostné scény s chytlavou hudbou (připomenutí italských filmů s Kanibaly v čele) a sběratelská vášeň hlavního hrdiny stojí za pozornost. Do grotesknosti sklouzne jediná hororová scéna - sex s prostitutkou na hřbitově uprostřed noci. Hrob, mlha a neschopnost hlavního hrdiny. ,,Nechce se ti postavit?" ,,Něco je špatně..." ,,Chichi...umghhhhh!" Už je to vpořádku. Povedená je i scéna závěrečného ukájení se korunovaná posledním záběrem na hřbitově. To vše si k průměru připočetlo hvězdu navíc. Osobně bych asi udělal snímek šťavnatější, odvázanější, morbidnější. Nakonec jsem vcelku spokojen... ,, Vemte pytle na mrtvoly!" p.s.nejděsivější scéna je pro mne ta s chlupatou housenkou. Chloupky těhle housenek se totiž zapichují do kůže, ulamují se a kromě zánětů mohou způsobit rakovinné bujení...což asi hlavní hrdina netušil...(23.5.2013)

 • Raven0

  Bez mučení se přiznávám, že jsem film nedokoukal. Protože samotný film je mučením! Sled více či méně nechutných scén, násilně naroubovaných na jakousi parodii na příběh. Smysl mi uniká. Jako studie lidských úchylek to selhává na plné čáře, jako horor to selhává též, postrádá totiž jakoukoli strašidelnost, jako umění... Umění mě nemusí šokovat, aby mě zaujalo. Spíše naopak.(21.2.2011)

 • Othello
  **

  Nekromantik má rozhodně potenciál a točit ho někdo svéprávnější, mohlo by se z něj stát unikátní zvrácené filozofické dílo. Bohužel Buttgereit nemá nejen úplně věrohodné herecké osazenstvo, ale hlavně filmařský cit. Neumí totiž ve správný čas ukončit scénu, aby získala požadovaného efektu. Ve výsledku tedy nadšení z toho, že konečně nějaký film ve mě vyvolal zárodky fyzické nevolnosti (což se nepovedlo ani Slaughtered Vomit Dolls) bylo vystřídáno nudou a odpočítáváním scén do konce. Buttgereit je prostě stále amatérský režisér, jehož dílo se dostalo do podvědomí akorát díky hnusu. Druhý díl, který jsem kdysi ohodnotil třemi hvězdami, mi teď v myšlenkách září o mnoho více a jsem si téměř jistý, že po druhém shlédnutí půjdu s hodnocením nahoru.(2.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace