Nekromantik (festivalový název)

Horor / Komedie / Drama / Romantický

Západní Německo, 1987, 74 min

Jörg Buttgereit
  • Dadel

Céčková amatérská německá nekrofilní komedie aneb Nekrofilové to chtěj taky... a pořád. Tedy, aspoň si myslím, že je to komedie, smál jsem se totiž docela často. Ale tvůrci si mohli odpustit snuff spáchaný na nebohém králíkovi, ten za nic nemůže. Snuff na Jorgovi Buttgereitovi by mě bavil víc. Ta hvězdička je za docela dobrou hudbu.(9.3.2005)

Vkládám stejnou recenzi pro oba filmy : Nekromantik i Nekromantik 2 jsou prakticky nehodnotitelná dílka - nekrofilní zhovadilosti, ztopořené pyje chrlící krev a pomazávání se vnitřnostmi se zde mísí s decentním klavírkem a humornými okamžiky, přes špatné herce a viditelně mikroskopický rozpočet lze vysledovat, že to vlastně nejsou špatně natočené filmy. K dobru bych také přičetl fakt, že právě díky své nevázané zvrhlosti a střelenosti jsou oba filmy velice originální, něco takového skutečně každý druhý den nevidíte. Nějak zvlášť náramně jsem se ale nebavil, proto hodnotím klasickými třemi vyhřezlými řitními otvory. P.S. Toho králíka si fakt mohli odpustit.(31.8.2009)

Dost husta uchylovina pri ktorej niektore sceny vazne stoja za to aby ste tie ostatne pretrpeli. Originalitu, vynimocnost alebo nieco podobne si v tom zrejme niekto najde ale ja k nim patrit nebudem. Na druhej strane uznavam ze podobnych veci je naozaj iba velmi poskromne. Za seba hovorim ze vidiet sa to oplatilo aj ked iba raz. Zabudnut sa na to bude dat uplne jednoducho.(3.8.2008)

Neuvěřitelný západoněmecký bizzzar, který dokrmuje pošahaný klavírní recitál. Něco takového se opravdu jen tak nevidí. Ještě že se tohle nemohlo dostat do Československa, to by měl Lubomír Štrougal zase keců o kapitalistické zvrhlosti a jak můžeme být rádi za naší krásnou vlast, kde místo šukání s mrtvolama budujeme pětiletky.(12.5.2011)

Nežná romantická citlivá óda na vnútornosti aneb uspávanka pre nekrofilov. Silne amatérske vyzurovanie si úchyliek na plátno, nulová výpovedná hodnota, nulové herecké výkony... Napriek tomu všetkému musím ale dávam 3, kvôli zaujímavej vizuálnej stránke filmu, pôsobivým urban legendám k akým sa snímok viaže, ale najmä... Pretože to bola nehorázna prdel. :D No jó, slabšie povahy... Serte na to...(13.5.2013)