Nekromantik (festivalový název)

Nekromantik

Horor / Komedie / Drama / Romantický

Západní Německo, 1987, 74 min

Jörg Buttgereit

Někdo má rád vdolky, jiný zas mrtvolky. Velmi dobrá parodie na romantické komedie ve formě amatérského pseudonekrofilního porna s jakýmsi příběhem o tom, že, jak to výstižně pojmenoval Dadel, nekrofilové to chtěj taky. Milující mladý pár, čirou náhodou nekrofilní, sbírá části těl - koupou se v krvi, společně souloží s mrtvolami a tak dále. Ona ale po krátkém váhání dá před svým partnerem přednost jedné obzvlášť krásné mrtvole, což vede k nádherně dojemnému a velmi stylovému konci. Tuším v tom nějakou hlubokou filosofickou myšlenku, ale je tak skvěle skryta, že ji nenacházím :)) Ale má to úžasnou atmosféru, hudbu (ta je vážně nádherná) a scénář. Na amatérský film docela slušné, ovšem není to zdaleka tak úchylné, jak se říká - nedělní rodinný oběd to klidně přežilo, i kvůli některým méně věrohodným gore efektům. Navíc má film výbornou symboliku, která ... ale pseudointelektuální rozbor za mne napsal Pomo. Proč takhle nevypadají všechny romantické komedie?(2.8.2009)

Nežná romantická citlivá óda na vnútornosti aneb uspávanka pre nekrofilov. Silne amatérske vyzurovanie si úchyliek na plátno, nulová výpovedná hodnota, nulové herecké výkony... Napriek tomu všetkému musím ale dávam 3, kvôli zaujímavej vizuálnej stránke filmu, pôsobivým urban legendám k akým sa snímok viaže, ale najmä... Pretože to bola nehorázna prdel. :D No jó, slabšie povahy... Serte na to...(13.5.2013)

Vkládám stejnou recenzi pro oba filmy : Nekromantik i Nekromantik 2 jsou prakticky nehodnotitelná dílka - nekrofilní zhovadilosti, ztopořené pyje chrlící krev a pomazávání se vnitřnostmi se zde mísí s decentním klavírkem a humornými okamžiky, přes špatné herce a viditelně mikroskopický rozpočet lze vysledovat, že to vlastně nejsou špatně natočené filmy. K dobru bych také přičetl fakt, že právě díky své nevázané zvrhlosti a střelenosti jsou oba filmy velice originální, něco takového skutečně každý druhý den nevidíte. Nějak zvlášť náramně jsem se ale nebavil, proto hodnotím klasickými třemi vyhřezlými řitními otvory. P.S. Toho králíka si fakt mohli odpustit.(31.8.2009)

Veľká nemecká šialenosť a romantická nekro-úchylnosť, ktorej podivnosť a emocionálny zážitok výrazne umocňuje hudba trojice Kopp-Lorenz-Walton, dokresľujúca film idúci vlastnou cestou s netradičným spôsobom vyprávania, neskĺzavajúci do zabehnutých a tradičných vôd. Nekromantik vo mne zanechal stopu. Stopu myšlienky.(24.6.2008)

Gore horor, který není jen o vyvražďování, ale ukazuje něco skutečného až v realisticky zvrhlé formě. Právě tou zvrhlou formou to láká se na to podívat a dodívat. Ačkoliv to točili amatéři, tak to tak vypadá pouze kamerou a zvukem, protože děj se skutečně povedl a spousta scén utkví v paměti (úklid po bouračkách, ženská ošuká mrtvolu se železným ptákem, zabitej kocour a masturbace s jeho vnitřnostma ve vaně, sex s čerstvou mrtvolou na hřbitově a sebevražda hlavního hrdiny, který se při své smrti ještě udělá). [749. hodnocení, 124. komentář, 54%](25.5.2017)