poster

Nekromantik (festivalový název)

 • Západní Německo

  Nekromantik

 • anglický

  Nekromantik

Horor / Komedie / Drama / Romantický

Západní Německo, 1987, 74 min

 • Josefin
  odpad!

  V tomhle já osobně nevidím, žáden přínos pro kinematografii. Ani Daktari Lorenz ,Susa Kohlstedt u mě nedostanou žádnou hvězdičku za odvahu. Nekromantik to určitě, klasická nekrofilie jako hard-core. Chci se stát pánem života a smrti, ach jo. Dialogů pramálo, pro mě nechutné. Doporučuji nekrofilům pro zvýšení erekce.(25.3.2010)

 • POMO
  ***

  Hard-core underground experiment. Hlavná téma: Hľadanie seba samého a spôsobu vykúpenia z tríznivej osamelosti. V hlavnej úlohe asociácia sexu so smrťou a fetišistická posadnutosť "mŕtvou hmotou" v podobe ľudských a zvieracích vnútorností. Psychedelické blúdenie medzi realitou, snami a víziami tu podfarbuje lacne znejúca, ale prekvapivo efektná a pôsobivá hudba - v romantických pasážach (klavír) doslova KRÁSNA. Násilie tu nie je samoúčelné, ale plní úlohu symboliky - vyjadruje stav psychických pochodov hlavného hrdinu. Klúčovým handicapom filmu sú krčovité herecké výkony v jeho reálnej (rozumej nesnovej) línii, ktoré spochybňujú jeho rešpektuhodné vyznenie čoby umeleckého diela. V každom prípade však ide o silne pocitový, morálne dokonale zvrátený snímok, vyžadujúci značnú dávku nadhľadu a voľnomyšlienkárskej tolerantnosti. Ak naň budete hľadieť cez takéto okuliare, výborne sa pobavíte pri absurdných splatter groteskách a roznežníte pri krásných milostných scénach s polohnilým kostlivcom. Akože som čakal lacnú, samoúčelnú nechutnosť, bol som veľmi milo prekvapený. P.S.: Veľmi NEvhodné k nedelňajšiemu rodinnému obedu!(2.9.2002)

 • Troll
  odpad!

  Dvakrát jsem zkoušel tuhle šílenost dokoukat do konce, bohužel marně. Zřejmě nejsem na stejné vlně jako byl vtedy režisér či jiní "ujetí" intelektuálové. Ono koukat třeba 5 minut na to jak se stahuje králík z kůže nebo jak někdo souloží na klacku připíchnutém v mrtvole za doprovodu pohádkové hudby...no nevím.(27.7.2011)

 • Mefistofelle
  ***

  Povedený německý snímek o nekrofilech, který začíná pěkně pozvolna, ale zvrhává se v pěkně nechutné orgie. Nedivím se, že ho chtěli zakázat, na tu dobu je to přeci jen trochu přes čáru běžné německé kinematografie. Scéna sexu s mrtvolou je fakt odporná, ale zároveň se snaží o jakýsi romantický nádech, což se (přimhouříme-li obě oči) nějakým záhadným způsobem daří. Trochu mě tam chvílemi štval hlavní hudební motiv, ale to je jen malá položka, na které ve výsledku tolik nesejde.(23.5.2014)

 • gjjm
  ****

  Někdo má rád vdolky, jiný zas mrtvolky. Velmi dobrá parodie na romantické komedie ve formě amatérského pseudonekrofilního porna s jakýmsi příběhem o tom, že, jak to výstižně pojmenoval Dadel, nekrofilové to chtěj taky. Milující mladý pár, čirou náhodou nekrofilní, sbírá části těl - koupou se v krvi, společně souloží s mrtvolami a tak dále. Ona ale po krátkém váhání dá před svým partnerem přednost jedné obzvlášť krásné mrtvole, což vede k nádherně dojemnému a velmi stylovému konci. Tuším v tom nějakou hlubokou filosofickou myšlenku, ale je tak skvěle skryta, že ji nenacházím :)) Ale má to úžasnou atmosféru, hudbu (ta je vážně nádherná) a scénář. Na amatérský film docela slušné, ovšem není to zdaleka tak úchylné, jak se říká - nedělní rodinný oběd to klidně přežilo, i kvůli některým méně věrohodným gore efektům. Navíc má film výbornou symboliku, která ... ale pseudointelektuální rozbor za mne napsal Pomo. Proč takhle nevypadají všechny romantické komedie?(2.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace