poster

Nekromantik (festivalový název)

 • německý

  Nekromantik

 • anglický

  Nekromantik

Horor / Komedie / Drama / Romantický

Západní Německo, 1987, 74 min

 • Viperine
  *****

  Že se budu usmívat po skoro celou dobu sledování Nekromantiku, jsem teda vážně nečekala :). Nekromantik je.. jako když se podivný hnus snoubí s podivnou krásou. Kdo však podlehne jeho extraordinární expresi hnusu, tenhle odvážný experiment si neužije - tedy Nadhled, prosím. ;) Přiznávám, že jedna scéna mi slušně pobouřila žaludek (očičko), ale doprovodný soundtrack plný všeprostupující lásky a něžné vášně mě zase rychle vyhoupnul na obláček. Je to úlet, je to velice Jiný film. A ten klavír! Smekám autorům; v jiném balení bych tohle téma asi vážně nedala.(1.2.2012)

 • darkrobyk
  ****

  Někdo má rád holky, někdo mrtvolky. Nějak jsem čekal větší bizarnost, což způsobily nejen komentáře. Ve své době jistě diskutabilní a provokativní snímek, dnes leda pro toho, kdo neholduje obskurní filmografii. Každopádně se nejedná o horror. Asi lze vykládat různě - od podobenství o neschopnosti navázat vztah až po lacinou slátaninu od úchyláka. Část filmu je poněkud nezáživná, avšak milostné scény s chytlavou hudbou (připomenutí italských filmů s Kanibaly v čele) a sběratelská vášeň hlavního hrdiny stojí za pozornost. Do grotesknosti sklouzne jediná hororová scéna - sex s prostitutkou na hřbitově uprostřed noci. Hrob, mlha a neschopnost hlavního hrdiny. ,,Nechce se ti postavit?" ,,Něco je špatně..." ,,Chichi...umghhhhh!" Už je to vpořádku. Povedená je i scéna závěrečného ukájení se korunovaná posledním záběrem na hřbitově. To vše si k průměru připočetlo hvězdu navíc. Osobně bych asi udělal snímek šťavnatější, odvázanější, morbidnější. Nakonec jsem vcelku spokojen... ,, Vemte pytle na mrtvoly!" p.s.nejděsivější scéna je pro mne ta s chlupatou housenkou. Chloupky těhle housenek se totiž zapichují do kůže, ulamují se a kromě zánětů mohou způsobit rakovinné bujení...což asi hlavní hrdina netušil...(23.5.2013)

 • Radiq
  odpad!

  Tak zatim to je tak, že chčije ženská, sbíraj se mrtvoly, chčije chlap, chodí dom v zakrvácené kombinéze, nosí si dom kusy těl a dává si je do zavařovaček, no prostě němci, co od nich může člověk jinyho čekat... Zabití a vykuchání králika, srovnávaný s pitváním chlapa, z kterýho vytahuje ovar nebo co... pak ho vojedou a asi aji sežerou nebo co... pak umlátí kočku a ukájí se jejíma vnitřnostma, no psycho, že vražda a ojetí děvky na hřbitově už není nemá čím překvapit, a závěřečná sebevražda s multiple orgasms, to už je uplnej výplod choré mysli. Jinak filmařsky je to strašná amatéřina, ale na svou dobu chápu, že to mohlo někoho poněkud znervoznit, šokovat a znechutit, protože těm záběrům věřil... Ale je pravda, že ta představa těch hnusů (nezávisle na kvalitě filmu) funguje i dnes... Vubec se nedivim, že jedna z hereček tam rači ani neuvdedla svoje příjmení. Ej sorry, ale tohle nemůže mít žádnej skrytej význam...(26.9.2015)

 • moviefan4
  odpad!

  No čo povedať akože Nekromantik ma mal šokovať a znechutiť? Na Cannibal Holocaust to rozhodne nemá, Cannibali ma šokovali, znechutili ale zase som si ich užil, načož Nekromantik ma nudil, nešokoval ma ale znechutil. Znechutil ma troma vecami a to začiatkom, zabitou mačkov a následné kupanie sa s jej vnútornosťami a koncovou scénou. Jediné čo som čakal že ma vyšokuje alebo posadí na prdel mala byť scéna v ktorej si to hlavný hrdina s jeho priatelkou rozdaju s mrtvolov. Lenže na téj scéne som sa iba smial lebo mŕtvola vyzerala dosť nereálne a to mi kazilo atmosféru tej scény. Dej filmu ból o ničom a tiahol sa pomaly ako sopeĺ po rukáve. Proste jediné čo môžem povedať je to že dúfam že dvojka dokáže to v čom jednotka na plnej čiare u mňa zlyhala a to je ma vyšokovať.(19.10.2015)

 • Josefin
  odpad!

  V tomhle já osobně nevidím, žáden přínos pro kinematografii. Ani Daktari Lorenz ,Susa Kohlstedt u mě nedostanou žádnou hvězdičku za odvahu. Nekromantik to určitě, klasická nekrofilie jako hard-core. Chci se stát pánem života a smrti, ach jo. Dialogů pramálo, pro mě nechutné. Doporučuji nekrofilům pro zvýšení erekce.(25.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace