Belgica

Trailer 2

Belgica je příběh dvou bratrů: charismatického a temperamentního Franka – manžela, otce a nevyléčitelného sukničkáře – a jeho ambiciózního, ale nezkušeného bratra Joa, který je majitelem baru zvaného Belgica. Stanou se obchodními partnery a rychle promění Belgicu v místo plné skvělé hudby, krásných lidí a nezřízené zábavy – dokud nezjistí, že vést takový podnik je náročnější než čekali, a jejich vztahy a osobní život tím začnou trpět. Belgica nabízí pohlcující zkušenost euforie z nejžhavějšího nočního klubu ve městě. Zasazen do eklektického zvuku uznávané belgické kapely Soulwax, film ukazuje opojnou cestu obou bratrů vzhůru k úspěchu – a pád, který následuje. Belgica je film o tom, jaké je to žít přítomnou chvílí, a o tom uvědomit si, že pohyb kupředu je nejen nevyhnutelný, ale i nutný. (Artcam Films)

Trailer 2

SAINTS

Pribeh dvoch bratov je zobrazeny drsne priam naturalistyckym sposobom.Po velkom vzostupe nasleduje tvrdy pad na zem sposobeny hlavne nezodpovednym spravanim jedneho z bratov Frankom,u ktoreho sa čoraz viac začne prejavovat nasilnicka povaha zdedena po otcovi.Bratia JO a Frank su protiklady ,Jo je viac zodpovedny a rozumny ako Frank ktory už ma rodinu ale sprava sa nezodpovedne manželku podvadza,berie drogy a opija sa ,o rodinu nejavi zaujem a roby len problemi ktore zapričinia takmer krach hudobneho klubu.Belgica je vyrazne europske filmove dielo ktore stoji za pozornost aaj vdaka skvelej hudbe od Soulwax 80 %. ()

Rob Roy

Felix van Groeningen točí filmy plné vášně. Opět skvělý soundtrack, povedený cast (původně měl ve filmu hrát můj oblíbenec Matthias Schoenaerts, ale po zhlédnutí si ho tu neumím představit) a i nějaký ten přesah o vztazích a nevděčném údělu kreativců. Myslím, že Van Groeningen má ještě potenciál na režisérský růst. Uvidíme příště. ()

Marigold

V něčem nadměrně schematické a navzdory solidnímu zvukovému duševnímu vosku to nohu na plynu neudrží celou stopáž, ale vztah a charakterová kresba dvou ústředních postav jsou znamenité, navíc Van Groeningen si vedle rozeřvaných pasáží obstojně poradí i s řešením tišších momentů. Celkově příjemná kocovinka. #kviff2016 ()

kaylin

V nedávné době druhý francouzský, i když v tomhle případě spíše více belgický snímek, který se věnuje relativně mladým lidem, snaží se zachytit určitou atmosféru a vlastně i dobu. A to se mu daří, stejně jako se to podařilo snímku "Après mai", ale mě prostě nedovedou postavy zaujmout, stejně tak ani příběh mě nebere. ()

Saintcrux

Jazda na pozadí eklektickej a elektronickej hudby za cestou poznania seba samých a hľadania šťastia. Film o tom, čo sa stáva, keď už človek prekročí určitú hranu...a život sa začne točiť už len okolo hudby, prachov, sexu a drog. Nemyslím si, že film ma dlhú minutáž... je presne načasovaný aby zvýraznil celú atmosféru klubu a aby divák mal pocit, že naozaj v klube bol. Čo sa podarilo minutážov filmu, strihom a kamerou. Za výbornu hudbu dávam piatu hviezdičku. ()

• Timeline: Film byl natáčen v belgickém Gentu od prvního prosincového dne 2014 do 10. ledna 2015. O rok později na filmovém festivalu Sundance obdržel Felix Van Groeningen cenu za nejlepší režii světového filmu. O něco později společnost Netflix zakoupila celosvětová práva (mimo domácí Belgii) na distribuci. (Hal_Moore)
  • Film měl světovou premiéru na festivalu v Sundance v lednu 2016, kde otevíral hlavní soutěžní sekci. (Zdroj: Artcam)