poster

Belgica

 • Belgie

  Belgica

 • Slovensko

  Belgica

Drama

Belgie / Francie, 2016, 127 min

Kamera:

Ruben Impens

Hudba:

Soulwax

Producenti:

Dirk Impens

Střih:

Nico Leunen
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ****

  V něčem nadměrně schematické a navzdory solidnímu zvukovému duševnímu vosku to nohu na plynu neudrží celou stopáž, ale vztah a charakterová kresba dvou ústředních postav jsou znamenité, navíc Van Groeningen si vedle rozeřvaných pasáží obstojně poradí i s řešením tišších momentů. Celkově příjemná kocovinka. #kviff2016(5.7.2016)

 • Rob Roy
  ****

  Felix van Groeningen točí filmy plné vášně. Opět skvělý soundtrack, povedený cast (původně měl ve filmu hrát můj oblíbenec Matthias Schoenaerts, ale po zhlédnutí si ho tu neumím představit) a i nějaký ten přesah o vztazích a nevděčném údělu kreativců. Myslím, že Van Groeningen má ještě potenciál na režisérský růst. Uvidíme příště.(9.10.2016)

 • kaylin
  ***

  V nedávné době druhý francouzský, i když v tomhle případě spíše více belgický snímek, který se věnuje relativně mladým lidem, snaží se zachytit určitou atmosféru a vlastně i dobu. A to se mu daří, stejně jako se to podařilo snímku "Après mai", ale mě prostě nedovedou postavy zaujmout, stejně tak ani příběh mě nebere.(20.6.2016)

 • venca163
  *****

  Rozhodně nejlepší soundtrack ve Varech! Na to se já většinou chytim, nesnášim ty filmy, kde je celou dobu v pozadí takovej ten zvuk z pouště (fffffššššš....fffffššššš), to mě vždycky tak akorát spolehlivě uspí. Belgica má tempo, skvěle natočený scény z klubu (to je asi tak 4/5 filmu) a taky ty slibovaný drogy, sex a rocknroll, ale zároveň to není žádný plochý feťácký drama, jehož jedinou pointou je "drogy se nejdřív zdají být super, ale vlastně jsou špatné" (áno? mkay...). Je to příběh o budování jednoho klubu, několika přátelství a jedný nádherný (slzička) bratrský lásky. Dobrý scénář doplňují skvělí herci, třeba "ten z rammsteinů" jako starší rapl-brácha nebo neméně zdařile vybraný dvojník Matthew McConaugheyho v roli kámoše s knírkem. Belgica hlavně podporuje chuť taky občas (kurva) trochu žít... (90%)(8.7.2016)

 • EKLEKTIK
  *****

  "Turn Off The Lights!" Prostředí atraktivního hudebního klubu jako Noemova archa, nabízející dočasný únik z neútulného psího útulku a vlezlého sychravého počasí v jejímž útulném podpalubí příjemně vyhřátém živočišným teplem roztančených těl, propukla po krátké horečce sobotní noci ponorková nemoc, která tento biblický koráb málem proměnila na Titanic.(16.7.2016)

 • - Timeline: Film byl natáčen v belgickém Gentu od prvního prosincového dne 2014 do 10. ledna 2015. O rok později na filmovém festivalu Sundance obdržel Felix Van Groeningen cenu za nejlepší režii světového filmu. O něco později společnost Netflix zakoupila celosvětová práva (mimo domácí Belgii) na distribuci. (Hal_Moore)

 • - Film měl světovou premiéru na festivalu v Sundance v lednu 2016, kde otevíral hlavní soutěžní sekci. (Zdroj: Artcam)

 • - Původně měl jednoho z bratrů hrát Matthias Schoenaerts, ale nemohl se vykroutit z natáčení snímku Maryland. Místo něj byl obsazen Tom Vermeir. (Hal_Moore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace