Reklama

Reklama

Belgica

Trailer 4

Belgica je příběh dvou bratrů: charismatického a temperamentního Franka – manžela, otce a nevyléčitelného sukničkáře – a jeho ambiciózního, ale nezkušeného bratra Joa, který je majitelem baru zvaného Belgica. Stanou se obchodními partnery a rychle promění Belgicu v místo plné skvělé hudby, krásných lidí a nezřízené zábavy – dokud nezjistí, že vést takový podnik je náročnější než čekali, a jejich vztahy a osobní život tím začnou trpět. Belgica nabízí pohlcující zkušenost euforie z nejžhavějšího nočního klubu ve městě. Zasazen do eklektického zvuku uznávané belgické kapely Soulwax, film ukazuje opojnou cestu obou bratrů vzhůru k úspěchu – a pád, který následuje. Belgica je film o tom, jaké je to žít přítomnou chvílí, a o tom uvědomit si, že pohyb kupředu je nejen nevyhnutelný, ale i nutný. (Artcam Films)

(více)

Videa (4)

Trailer 4

Recenze (46)

venca163 

všechny recenze uživatele

Rozhodně nejlepší soundtrack ve Varech! Na to se já většinou chytim, nesnášim ty filmy, kde je celou dobu v pozadí takovej ten zvuk z pouště (fffffššššš....fffffššššš), to mě vždycky tak akorát spolehlivě uspí. Belgica má tempo, skvěle natočený scény z klubu (to je asi tak 4/5 filmu) a taky ty slibovaný drogy, sex a rocknroll, ale zároveň to není žádný plochý feťácký drama, jehož jedinou pointou je "drogy se nejdřív zdají být super, ale vlastně jsou špatné" (áno? mkay...). Je to příběh o budování jednoho klubu, několika přátelství a jedný nádherný (slzička) bratrský lásky. Dobrý scénář doplňují skvělí herci, třeba "ten z rammsteinů" jako starší rapl-brácha nebo neméně zdařile vybraný dvojník Matthew McConaugheyho v roli kámoše s knírkem. Belgica hlavně podporuje chuť taky občas (kurva) trochu žít... (90%) ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Felix van Groeningen točí filmy plné vášně. Opět skvělý soundtrack, povedený cast (původně měl ve filmu hrát můj oblíbenec Matthias Schoenaerts, ale po zhlédnutí si ho tu neumím představit) a i nějaký ten přesah o vztazích a nevděčném údělu kreativců. Myslím, že Van Groeningen má ještě potenciál na režisérský růst. Uvidíme příště. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

V nedávné době druhý francouzský, i když v tomhle případě spíše více belgický snímek, který se věnuje relativně mladým lidem, snaží se zachytit určitou atmosféru a vlastně i dobu. A to se mu daří, stejně jako se to podařilo snímku "Après mai", ale mě prostě nedovedou postavy zaujmout, stejně tak ani příběh mě nebere. ()

campix 

všechny recenze uživatele

Snad všechny nás někdy napadlo, jaké by to asi bylo, vlastnit bar. Jak velká paráda by to byla. S největší pravděpodobností by nastal pravý opak. Podobnou situaci prožívají dva bratři, kteří společně v Brusselu vybudují úspěšný bar/klub/hospodu (prostě něco takového) až jim všechno nakonec přeroste přes hlavu a mezilidské vztahy budou tím největším kamenem úrazu (což ostatně už od začátku čekáte). Námětem atraktivní belgické drama, které ovšem lehce doplácí na přepálenou stopáž a poměrně hodně hluchých míst a postupem času i stereotypu. Závěrečná gradace je příjemným osvěžením, ale výsledný dojem výrazně nevylepšila. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

V něčem nadměrně schematické a navzdory solidnímu zvukovému duševnímu vosku to nohu na plynu neudrží celou stopáž, ale vztah a charakterová kresba dvou ústředních postav jsou znamenité, navíc Van Groeningen si vedle rozeřvaných pasáží obstojně poradí i s řešením tišších momentů. Celkově příjemná kocovinka. #kviff2016 ()

Galerie (12)

Zajímavosti (3)

  • Film měl světovou premiéru na festivalu v Sundance v lednu 2016, kde otevíral hlavní soutěžní sekci. (Zdroj Artcam)
  • Timeline: Film byl natáčen v belgickém Gentu od prvního prosincového dne 2014 do 10. ledna 2015. O rok později na filmovém festivalu Sundance obdržel Felix Van Groeningen cenu za nejlepší režii světového filmu. O něco později společnost Netflix zakoupila celosvětová práva (mimo domácí Belgii) na distribuci. (Hal_Moore)

Reklama

Reklama