Země, odkud přicházím

Krajina, odkiaľ prichádzam

The Country I Come From

Fantasy / Komedie / Hudební

Francie, 1956, 94 min

Jednodušší rodinná vánoční zpěvohra, v které se představil slavný francouzský šansoniér Gilbert Bécaud. Pro mě to bylo překvapení, protože jako herce jsem ho neznal. Nenáročný příběh je postaven na záměně postav, takže nic světoborného, i když možná v té době ...? Romantická atmosféra působí dobře a k Vánocům trochu té nostalgie rozhodně patří. Zvládl jsem to a nenudil se, tak si 3hvězdičky zaslouží. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](24.12.2013)

Nuž čo, aj takéto sladkosti sa točili a mnohí ich majú radi doteraz. Vôbec nevadilo, že deti chodili cez Vianoce s holými kolenami a letných šatočkách, ze mariet sa promenadovala v spoločenských šatách s holým chrbatom po dvore zaviatom snehom, a ten vymyslený príbeh s dvojníkmi ? to bola milá romantická zápletka. Vianoce sú len raz do roka, A aj ten film stačí jeden krát..(27.12.2016)

Velice brilantní snímek ve své podstatě krásného pohádkového rozhraní spojeného s poetikou vánoc, písniček a dobré nálady. Po technické stránce je hodně podobný českým snímkům z téže doby. Pastelové barvy dávají všemu punc nádhernosti a představám. Umělecký potenciál je vidět každým filmovým okénkem a dá se říci, že i dnes o vánočním čase diváky po celodenním shonu dokáže potěšit. Nestárnoucí francouzská filmová vánoční klasika, která si na televizních obrazovkách zaslouží své pevné místo.(29.11.2018)

Vlastním TV rip nahraný ještě z dnes již neexistující ČT3 - a proč to říkám? Protože o tenhle kouzelný jednoduchý příběh o dvou v jádru dobrých dvojnících ve vysílacích schématech našich televizí jen tak nezavadíte. V českém znění v hlavních rolích Dana Batulková a Jan Jiráň (ČST 1992), přičemž především Jiráňův ryze civilní a možná až místy ostýchavý projev je naprosto kouzelný, je to nevšední a v dabingu neznámý hlas, s výborně zvládnutou intonací, který narozdíl od velké části dabérské obce své dialogy ani trošku nepřehrává, jemné pohlazení po duši. A krásné francouzské písničky, nepředabované, jako bonus k tomu všemu.(29.1.2011)

• dopita

Tak teda nevim z čeho jsou tady všichni tak vyplácaný, ale je to nuda. Chvílema hodně velká nuda. Jediný co bych vyzdvihl je z filmu doslova sálající vánoční atmosféra, ale jinak nic. Jestli tohle je francouzská vánoční klasika, tak ať si ji francouzi nechaj. Mě je mnohem sympatičtější americká vánoční klasika Život je krásný Franka Capry.(25.12.2012)