Mačiiša Jumbo!! (TV seriál)

町医者ジャンボ!!

Machiisha Jumbo!!

Machi Isha Jumbo!!

Village Doctor Jumbo

(neoficiální název)

Japonsko, 2013, 13x55 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

• Lex.San

Čekal jsem od toho víc a takhle to dopadlo. Většinou jsem při očekávání čehokoliv spíše skeptik, ale v tomhle případě jsem se nechal strhnout popisem a celkem jsem se na tohle dílo těšil. Ale… Začnu nejdříve s pozitivy. I když nejsem moc velký fanda nemocničních počinů, tak mě ladění doramy sedlo. Už jen to, že se jedná o kliniku jednoho přímořského městečka, dodává příběhu jistý komornější ráz, který je umocněn hezkou přírodou. Dalším plusem jsou postavy, jak hlavní, tak ty vedlejší. Asuka není nijak protivná hlavní hrdinka, která hned slzí, je zmítaná různými emocemi a otravně ječí. Je to celkem sympatická holka a člověk jí fandí. Jumbo-sensei naštěstí není tak arogantně otravný, jak by se mohl člověk bát a jeho postava, byť trochu od rány, zapadá do příběhu (jen mě trochu tahala za uši ta jeho přezdívka, pár dílů jsem si musel zvykat). Nová sestra Chikusa výborně doplňovala svým chování a vystupování paletu charakterů (trochu mi v té zdravotní uniformě připadala, že se chystá spíše na nějaké ty hrátky, než na ošetřování pacientů ;). Bohužel přes veškeré plusy je tady jeden velký zabiják, který seriál v mých očích sráží do naprostého průměru. A tím dotyčným faktorem je příběh. Nějak mě totiž nechytly ani epizoidní příběhy jednotlivých postav, ani ten hlavní příběh. Při skončení seriálu jsem si jen řekl – A co? To je jako vše? Ani hudba se moc nepředvedla, protože už teď marně tápu nad tím, co že to tam jako znělo. Mé hodnocení je tudíž jasné – 2* a ani o chlup víc. Pokud se rádi podíváte na trochu jiný lékařský seriál, tak budiž, ale moc od toho nečekejte. Byť je na koho se koukat, jaksi není na co.(8.9.2019)