Chainatawoon

차이나타운

Coin Locker Girl

Drama / Thriller

Jižní Korea, 2015, 110 min

To byla ale hodná ženuška, která se ujala těch malých sirotků a všechny je vychovala k obrazu svému. No neposlouchejte jí pak na slovo. Jen nesmí přijít do cesty žádné emoce, jak se to stalo II Young. Laskavost, co je to za vlastnost, že jí na tom kuchtíkovi tak přitahovala a tudíž nebyla schopná poslechnout maminu. No byl to nářez a já si občas říkala, že horory jsou vlastně jen pohádky, tak proč se jim tolik vyhýbám. Ještě, že tam neukazovali práci s drtičkou kostí. Ono stačilo, jak mamka jen brnkla někomu, co si říkal doktor, ať si přijede pro to oko. Jak říkám, byla to sekaná a cisterny s krvavě červenou barvou jim snad ani nestačily. Jelo to jak po horské dráze, akorát konec jsem si představovala jinak, ale tenhle byl asi jediný možný. Prostě JK filmy jdou na tyhle typy filmy s velkou vervou, zrovna tak, jako umí podat ty s romantickou strunou.......naplno.(4.9.2016)

"POKUD MÁŠ TĚŽKÉ ČASY, JE JEDNODUŠŠÍ SE SMÁT." Dobrá rada nad zlato od starostlivé paní máti pro svou nejoblíbenější dcerušku Il Young. Však to děvče korejské se za celý film snad ani jednou neusmálo a dobrý časy rozhodně nemělo. Hooooodně hustá rodinná dráma vpravdě antických rozměrů kterou jsem si náramně užil. A jsem šokován, že to tu není v červené. Korejci dokázali rozehrát pro ně tak typickou směsici emocí, explicitního násilí a skvělého vykreslení charakteru každé jedné postavy tak bravurně, až to bralo dech. Vážně dokonalé dílko, něco takového nedokážou natočit nikde jinde. Kurva fakt v modré a někdo tři a míň hvězd za tuhle dokonalost? Že vám polechtám vaše krční tepny, aby jste se vzpamatovali :-)(5.1.2017)

Namet je presne to, com mam rad. Film o drsnej clenke gangu, ktora sa zamiluje do nevinneho chlapika, ale osud im nepraje. Prva polovica je super. Je nabita emociami a romanticka linia funguje na jednotku. K tomu tu mame dobre vykreslene drsne prostredie gangu uzernikov, ktori sa s nicim neseru. Lenze akonahle hlavnej hrdinke odkragluju jej mileho a ma zacat jej nekompromisna cesta za pomstou, tak filmu dôjde dych. Cela ta pomsta je taka nezazivna, bez nejakej gradacie. Vyzera to jak keby dochadzalo k nahodnym likvidaciam a finale ma dost sklamalo. Od polovice filmu som si hovoril, ze to snad nedopadne tak ako to dopadlo a boha jeho, fakt to tak blbo dopadlo a kruh sa uzavrel. Ale aspon ma ten koniec nasral, lebo inak by druha polovica filmu vo mne ziadne emocie nevyvolala. Tak slaba bola. Kto sa tesi na klasicky korejsky revenge film plny bohovskych bitiek, tak nech hlada inde. Je tu iba par bitiek, su kratke a su podane civilne, bez nejakych choreografickych vychytavok. Jak keby sa bili normalni ludia, ktori sa nevedia bit. Akurat krv strieka plnym prudom. Varovanie pre psickarov. Je tu jedno hnusne usmrtenie psa. 6/10.(17.2.2016)

Tak nějak jsem si myslel, že to bude jen o tom, jak se holka, co jí vychovával gang korejských Číňanů, ocitne v klinči, protože miluje kluka, kterého má zabít, ale tohle se děje jen v jedné části. Následuje něco, co je docela dobrá cesta za pomstou, která je podána docela lidsky, uměřeně a velmi dobře. Korejci mě začínají bavit víc a víc.(5.6.2015)

Drsný, smutný, ale poutavý příběh, kde malá holčička je nalezena u skříňky v metru a je vychována ženou, která je hlavou místního gangu loan shark. Jakmile je z ní teenejdžr je posílána na mise, ovšem vše se zvrtne jakmile se do jednoho mladého dlužníka zamiluje. Je silnější láska nebo rodina? Zde vítězí láska a hlavní hrdinka je úplně proti všem ( proti rodině i celému gangu) -Je to opravdu Thriller s velkým T, umírá zde spousta postav v nečekaným pořadí a poměrně drsným způsobem ( zřejmě proto také zařazení do Horror festivalu). Od druhé půlky slušivá a napínavá jízda. Slušné. 75%(15.10.2015)