poster

Zázraky

 • Meraviglie, Le

 • německý

  Land der Wunder

 • slovenský

  Zázraky

 • anglický

  Wonders, The

Drama

Itálie / Švýcarsko / Německo, 2014, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • evulienka3
  **

  Tento film mi vôbec nesadol. Nielenže mi v drvivej väčšine boli herci nesympatický, ale aj ten príbeh akosi len prešiel popri mne a nič mi nepovedal. Dokonca ani nemám nejmenšiu chuť vôbec uvažovať o tom, čo chcela autorka týmto celým povedať, čo sa mi stáva naozaj málokedy. Asi sme na seba proste natrafili v nesprávnom čase, pretože ešte aj tri hviezdičky pre tento film mi prídu v tejto chvíli veľmi veľa. Videné v rámci projektu 52 films by women,a aby toho nebolo málo ešte aj v rámci Challange tour marec 2016 - 30 dní so svetovou kinematografiou.(1.3.2016)

 • dwbmb
  **

  Surový pohled na jednu z posledních rodin, která se na svém izolovaném statku snaží vyžít s tím, co si sama vyrobí, v kontrastu s moderním světem vyjádřeným televizní soutěží. Celý film stál odhadem asi 6000€, z toho 5000€ muselo padnout na Monicu Belluci, která má navzdory přednímu umístění v seznamu herců na ČSFD ve filmu pouze okrajovou vedlejší roli, která je ukradená úplně každému, kromě skutečné hlavní hrdinky. U tohoto typu filmů si už pomalu začínám zvykat na absenci nějakého smysluplného děje, pořád to ale dopadlo lépe, než třeba vyhypovaná Díra u Hanušovic, která nejen že nemá smysluplný děj, ale nemá pro jistotu děj vůbec žádný. Na díru se alespoň dobře koukalo, protože měla bezvadnou kameru, zatímco u Zázraků jsem toužil film nahrát na YouTube a aplikovat stabilizaci obrazu. Ruční kamera dohnaná skoro do extrému - zmatené hledání po scéně, pokročilý parkinson. Připomnělo mi to jednu scénu z filmu Nebezpečně Výbušná Trhavina, kde si přesně z tohoto dělali legraci. "Umělecký záměr" zde jde už přímo proti diváckému zážitku.(12.8.2014)

 • Aljak
  *

  Popis znel lákavo, ale výsledok ma až tak neupútal, vlastne takmer vôbec. Kamerové prevedenie mi pripomínalo skôr 90te roky ako súčasnosť. A čo sa týka deju a postáv, tak tiež mi to prišlo viacmenej nezáživné, hoci prvotný potenciál som v tom naozaj videl. Čo dodať? Aspoň tá rurálna krajina talianskej Umbrie vo svojej malebnosti ma nesklamala.(20.10.2016)

 • hygienik
  *****

  Film "o ničom", ktorý je ale plný pocitov, symbolov, bizardných scén vyvolávajúcich asociácie. Skvelá práca s kamerou, dialógy, ktoré neplytvajú slovami. A do toho všetkého fatalizmus... smútok, krásny smútok. Alice Rohrwacher majstrovsky zvládla aj svoj druhý film, ďakujem! Vidieť hrať jej sestru bol pre mňa vítaný bonus.(9.1.2015)

 • emma53
  ***

  Jeden z těch filmů, kde bych zřejmě potřebovala projít filozofickou fakultou jako Alice, pak bych mnohé viděla zřetelněji a dokázala si všechny ty události hravě pospojovat. Žel, se tak nestalo a docela mě to mrzí, protože tam bylo mnoho momentů a záběrů kamery, které by stálo za to, aby mně, obyčejnému divákovi byly trochu srozumitelněji předložené. Je to spíš pocitová záležitost, kde na mě padla mírná deprese a beznaděj, ale taky vděk za to, že žiji tam, kde žiji.(28.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace