Zázraky

Zázraky

Wonders, The

Itálie / Švýcarsko / Německo, 2014, 110 min

• evulienka3

Tento film mi vôbec nesadol. Nielenže mi v drvivej väčšine boli herci nesympatický, ale aj ten príbeh akosi len prešiel popri mne a nič mi nepovedal. Dokonca ani nemám nejmenšiu chuť vôbec uvažovať o tom, čo chcela autorka týmto celým povedať, čo sa mi stáva naozaj málokedy. Asi sme na seba proste natrafili v nesprávnom čase, pretože ešte aj tri hviezdičky pre tento film mi prídu v tejto chvíli veľmi veľa. Videné v rámci projektu 52 films by women,a aby toho nebolo málo ešte aj v rámci Challange tour marec 2016 - 30 dní so svetovou kinematografiou.(1.3.2016)

• dwbmb

Surový pohled na jednu z posledních rodin, která se na svém izolovaném statku snaží vyžít s tím, co si sama vyrobí, v kontrastu s moderním světem vyjádřeným televizní soutěží. Celý film stál odhadem asi 6000€, z toho 5000€ muselo padnout na Monicu Belluci, která má navzdory přednímu umístění v seznamu herců na ČSFD ve filmu pouze okrajovou vedlejší roli, která je ukradená úplně každému, kromě skutečné hlavní hrdinky. U tohoto typu filmů si už pomalu začínám zvykat na absenci nějakého smysluplného děje, pořád to ale dopadlo lépe, než třeba vyhypovaná Díra u Hanušovic, která nejen že nemá smysluplný děj, ale nemá pro jistotu děj vůbec žádný. Na díru se alespoň dobře koukalo, protože měla bezvadnou kameru, zatímco u Zázraků jsem toužil film nahrát na YouTube a aplikovat stabilizaci obrazu. Ruční kamera dohnaná skoro do extrému - zmatené hledání po scéně, pokročilý parkinson. Připomnělo mi to jednu scénu z filmu Nebezpečně Výbušná Trhavina, kde si přesně z tohoto dělali legraci. "Umělecký záměr" zde jde už přímo proti diváckému zážitku.(12.8.2014)

• Aljak

Popis znel lákavo, ale výsledok ma až tak neupútal, vlastne takmer vôbec. Kamerové prevedenie mi pripomínalo skôr 90te roky ako súčasnosť. A čo sa týka deju a postáv, tak tiež mi to prišlo viacmenej nezáživné, hoci prvotný potenciál som v tom naozaj videl. Čo dodať? Aspoň tá rurálna krajina talianskej Umbrie vo svojej malebnosti ma nesklamala.(20.10.2016)

Film "o ničom", ktorý je ale plný pocitov, symbolov, bizardných scén vyvolávajúcich asociácie. Skvelá práca s kamerou, dialógy, ktoré neplytvajú slovami. A do toho všetkého fatalizmus... smútok, krásny smútok. Alice Rohrwacher majstrovsky zvládla aj svoj druhý film, ďakujem! Vidieť hrať jej sestru bol pre mňa vítaný bonus.(9.1.2015)

Jeden z těch filmů, kde bych zřejmě potřebovala projít filozofickou fakultou jako Alice, pak bych mnohé viděla zřetelněji a dokázala si všechny ty události hravě pospojovat. Žel, se tak nestalo a docela mě to mrzí, protože tam bylo mnoho momentů a záběrů kamery, které by stálo za to, aby mně, obyčejnému divákovi byly trochu srozumitelněji předložené. Je to spíš pocitová záležitost, kde na mě padla mírná deprese a beznaděj, ale taky vděk za to, že žiji tam, kde žiji.(28.2.2015)