Krvavá pomsta

• USA In a Valley of Violence (více)

Samotář Paul a jeho pes Abbie se vydávají na cestu do Mexika přes Denton, kdysi prosperující hornické město bohaté na těžbu zlata, dnes zaprášený zapadákov. Souboj mezi Paulem a synem místního šerifa, zakřiknutým Gillym, odstartuje sled tragických událostí. Město se pomalu propadá do násilí a krveprolití, které nikdo nedokáže zastavit. (Canal+ Action)

BOURQUE

Jednoduchý „novodobý“ western bez zbytočných vedľajších línií. Zaujímavá rola pre J. Travoltu, dobrý výkon E. Hawka a pozoruhodná T. Farmiga. Ponaučenie (ktoré už známe z iných podobných filmov): „Nebuzerujte“ chlapíka, ktorý má rád psi! Hlavne vtedy, keď ide o jeho psa! Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

kkarx

Nevím, jestli je vhodné míchat italský styl (kněz) s americkým. Ze začátku má člověk dojem, že půjde právě o více fantasy přístup, zanedlouho však směřuje k realnejsimu americkému pojetí, co se týče důrazu na psychologii i co se týče přestřelek. Vznikl z toho podivný a vcelku zábavný mix. Western s plným barem a živým městem bohužel už zřejmě nikdy nikdo nenatočí. Autoři musí hledat cestu, jak se s nedostatkem financí vyrovnat. V tomto ohledu jsem spokojený. Brzy je vysvětleno, že po vytěžení dolu město začalo upadat a lidé odcházet. Hloupé bylo ovšem chování hlavního hrdiny. Nechce problémy a dělá přesný opak, co bych dělal já. Pak je děj snadno předvídatelný. O co by bylo děsivější, kdyby příchodu bandy nic moc nenasvědčovalo, či kdyby se jedna z postav rozhodla udělat něco nečekaného. Na druhou stranu na Travoltu a Hawka a psa se dívat dá a akční scény se celkem povedly. ()

desade

V krátkom čase už tretí šítový western. Prvé dva boli Western Religion a The Timber. Aj keď sa úroveň vééélmi (ale véééélmi) pomaly mierne zlepšuje, musel by som si týmto tempom pozrieť ešte ďalších dvesto, aby sa to vyšplhalo na úroveň aspoň nejakých wayneoviek. A Travolta tiež už berie len vedľajšie nenáročné úlohy v béčkových filmoch (naposledy som ho videl "hrať" nejakého elektrikára vysokého napätia - tiež dobrá trapošina). Takže s odretými ušami za jedna (tie dva zmienené akožewesterny boli čistý odpad). ()

alldo.raine

Tohle se moc nepovedlo. Šlo o mou první zkušenost s panem Westem a kdo ví, zda-li to také nebude ta poslední. Je vidět, že si napsal sám svůj scénář, protože tohle by nikdo nikomu asi jen tak nezrežíroval. Westerny já mám moc rád, a proto bych snad i prominul tu velkou vykrádačku (úvodní titulky, hudba, Johna Wicka a zabití psa). Tady ale vůbec nic nefunguje.Scénář je velmi nudný, gradace nulová, postavy jak bylo řečeno strašné, až odpudivě nekoukatelné (například Ransone, Gillan), Zaujala mě jen mladá Farmiga, zbytek je jak ochotnické divadlo po měsíčním každovečerním představení. Pořád si tak říkám, zda si Travolta s Hawkem ten scénář vůbec přečetli a nebo zda Hawke prostě jen dostal scénář od Reevese s tím, že si akorat vezme kolťák. Kdyby se to alespoň tvářilo jako fraška celou dobu, ale ono je to jednou tak, po druhé onak. Bohužel tento pokus se povedl zatím jen Mcfarlanoi s Million Ways to Die In the West. Horko těžko 30%. ()

Looka

60% Krvavá cesta pomsty za zabitého vořecha. Podivně ukecaná kovbojka, jejíž scénář psal asi pěkně vykoksovanej West, protože potřeboval prachy na nový ferari. ()

papadoce

John Wick westernovo. Óóó westerny tým ja rozumiem. Už v rannom detstve ma na ne pripravilo Sedem statočných, či Vtedy na západe. Viem si vychutnať tie klasické, aj tie moderné. In a Valley of Violence je síce pomerne nový western, no snaží sa stať klasikou. Dodržiava všetky zákony westernu, zdĺhavé rozhovory, hrdina cudzinec a jeho pokojný hlas, mierne tempo, príbeh o pomste, typická hudba. Problémom je obsadenie mimo hlavnej postavy. Ethan Hawke je ok, ale mladá Farmiga sa na sestru nepodala ani krásou a bohužiaľ už vôbec nie herectvom a James Ransone nebol tým pravým Bad guyom, ktorého western zištne potrebuje. Späť k Farmige, hrozitánsky prehrávala každú jednu scénu. Skoro to až vyzeralo, že to od nej chcel režisér. To jediné by ju ospravedlnilo, ale to sa nedozviem. Išla mi po celú dobu svojim telenoveláckym prejavom na nervy. V podstate podobne dopadla aj Karen Gillan od ktorej by som naozaj čakal niečo viacej, ale zrejme neoprávnene. To Ransone sa naopak snažil. Možno iba nemá potrebnú charizmu pre westernového zloducha, lebo snaha nestačila. Potešil ma Trojvoltový Jany. Ten vie hrať a ide mu to aj v starobe. Bol fajný. No a samozrejme Hawke, sympatický hrdina čoby bývalý vojak plieniaci Čejenské osady, na potulkách po ceste do Mexika. Nie je to špatný western, len mu niečo neurčité chýba, nejaká iskra, niečo epického alebo tak. Samého ma štve, že neviem presne definovať onu chýbajúcu časť skladačky k dokonalému westu, lebo neviem to svedomite ohodnotiť, ale 53 mi príde málo. A tak som si povedal, že rozhodne za mňa finále. Perfektné znamená 4, priemerné a menej znamená 3. Bohužiaľ, záver vyznel doslova ako paródia. Škoda. 3*. ()

intro

Celkem zklamání. Ti West asi není zrovna originální scénárista, alespoň teda zde se moc nevytáhl. 40% ()

Mikecat

Bolo to slabe. Pokus o western atmosferu tu je, zhliadnute pre J.Travotu, ktory tu vela priestoru nedostane, celel je to spomalene a chyba typicka westernovska atmosfera suboje slabe, takisto ako motiv, zabiju mi psa tak vystrielam celu dedinu,neokorenene ziadnou vasnou, priklincovane mormonskym pastorom ktory zbija kradne striela.Raz a dost.ws ()

Taron

Ale tak nebylo to tak špatný. Sice tomu chybí profesionalita jak sůl, ale co můžu vyzdvihnout je, že se tvůrci nesrali s žádnýma citama a scénář je dost nekompromisní. I přes těch několik s prominutím kokotin, co se ve filmu objeví (poslední scéna Travolty wtf??), se na to dalo dívat. ()

brasek odpad!

Ďalší zo série moderných westernov, ktoré lezú na nervy. Príbeh silne naivný, postavy nesympatické, bez charizmy. Celé to pôsobí lacným dojmom. Absolútna strata času! ()

clint123

Konečne poriadny western v štýle talianskych spaghetti-westernov, už len ten začiatok je super. Nevravím že to je film ako z 70 rokov, kde boli hviezdne westerny, ale na dnešnú dobu je to super. Prostredie a hudba super, záporák takisto, hlavný hrdina mohol mať viac charizmy ale ako zažmúrim oči. Taisa Farmiga je krásna pre oči . Film nie je dlhý , akcia mi postačovala. So mspokojný. ()

PORTER44

Na jedno shlédnutí to jakžtak šlo,tím myslím že jsem to vydržel až do konce,příběh ohraný zabijou mu psa a on se chystá pomstít,výběr herců mi vůbec nesedl a tím odpovídali i herecké výkony,prostředí docela dobrý,závěrečná přestřelka v poho. ()

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět