Krvavá pomsta

• USA In a Valley of Violence (více)

Samotář Paul a jeho pes Abbie se vydávají na cestu do Mexika přes Denton, kdysi prosperující hornické město bohaté na těžbu zlata, dnes zaprášený zapadákov. Souboj mezi Paulem a synem místního šerifa, zakřiknutým Gillym, odstartuje sled tragických událostí. Město se pomalu propadá do násilí a krveprolití, které nikdo nedokáže zastavit. (Canal+ Action)

SaNcHeZ_cz

Hodně zvláštní záležitost. In a Valley of Violence je povětšinou celkem koukatelným westernem (byť ne zrovna originálním nebo nápaditým), jeho problém je ovšem fakt, že místy balancuje až na hraně komedie či parodie (ať už chtěné nebo ne). Ploché, přímočaré, nic moc zahrané a ať už je průběh jakýkoliv, ten závěr všemu nasadí korunu. Pokud jsou ty nejlacinější horory vaše záliba, pak tenhle "moderní" western asi má smysl, jinak ne. ()

kaylin

Je vidět, že Ti West se hodně inspiroval Leonem, ale i když si vzal pořádnou šířku obrazu, i když měl dobro hudbu, neměl dostatečně dobrý příběh a prostě zde nejsou postavy, které by stály za to. Hlavní postava je ještě fajn, ale ostatní už ne. Travolta je nudný, Taissa nevyužitá, ostatní jen ukecaní. Škoda, kdyby tohle vyšlo lépe, bylo by to super povznesení westernu. ()

harfuska

Trochu podivný komorný western s jemne komickým ladením. Práve pre také mám ale slabosť. Ethan s Jamesom to skvele celé ťahali a fenečka s Taissou dodali trošku zábavy. Ja som sa teda veľmi dobre pobavila, aj napriek niektorým zvláštnostiam, nad ktorými rada privriem očko. ()

OG_Swifty

Westernovy becko s Hawkem a Travoltou s bandou noname hercu. V prvni polovine divaka bavi predevsim cviceny pejsek, ktery je ve filmu nejlepsim hercem. To si uvedomovali i tvurci filmu a jelikoz Hawke mozna ne, ale Travolta urcite klauzuli ve smlouve ma (klauzuli rikajici "Ja musim bejt nejlepsi"), pejsek nas opusti. Ano, spoiler. Pak dojde k nahaneni banditu a nevelkolepemu finale. Co jinak rict: Casting je docela hroznej, postavy vetsinou nesympaticky (s vyjimkou staryho Travolty) a mestecko desive prazdny. Film nechtene misty pusobi dost trapne, ale celkove se to da prezit. Prvni pulka docela nuda, kdyz dojde rada na akci, zacne film bavit. Vyjimkou byl sylvestrovsky konec Travolty. Sorry dalsi spoiler. Rejza / Tvurce je pro me neznamy jmeno a ma se jeste hodne co ucit, ale hudebni podkres se mi docela libil. Celkove slabsi prumer. ()

Martin741

Pan Uhlovodik Jastrab /Spolecnost mrtvych basniku, Pred soumrakem, Pred Usvitem a Pred Pulnoci/ v modernom westerne. Dlho sa nic nedeje, a v strede to chcelo aspon skratit tie vatovo plane plky. Potom mi to koniec vynahradil, prestrelka ako ma byt, Ti west sa rezii stale rozumie : 64 % ()

bourec

Ti West je obří babral,filmu dal sice slušný herce,ale nedal mu napětí,emoce,tempo,celý to zabalil do divnosti,a navíc mi přijde,že ve filmu všichni pokulhávaj.Divný,a slabý.30%. ()

Cheeter

Moc jsem si od toho zpočátku nesliboval, ale nakonec se z toho vyklubal průměrný western, který nebylo špatné vidět, i přesto, že je zjevná nízkorozpočtovost filmu. Ale i někdy stačí natočit zajímavý kousek. Ne vždycky se to povede. Ale zde to režisér nepodělal, tak jak se stává i u některých velkofilmů. ()

alchac

No, tak přehnané jásání zatím sice není namístě, nicméně snad tedy konečně i v zámoří začínají pomalu přicházet na to, že přílišné experimentování (a to zejména s LSD) v natáčení westernů rozhodně neprospívá věci, a že vlastně úplně postačí uvařit poctivou porci špaget a rajským protlakem nešetřit. A kdyby se uvedeného pan Západ důsledně držel, pálil bych nyní nekompromisně všemi pěti, přičemž bych možná dokonce i oko přimhouřil nad obsazením pro klintovského Blonďáka naprosto nevhodného, hnusně přislizlého pana Jestřába. Rovněž ona zjevná džondikovská inspirace při páchání zápletky mě mírně nadzvedávala, stejně jako v poslední třetině neumětelská snaha hrát si na Tarantina, kterážto vyzněla silně blbečkovsky. Na druhou stranu nemohu přehlédnout zjevnou snahu oprášit Leoneho a Corbucciho klasiky, a to i prostřednictvím stylově klasické hudby, pročež povyšuji tyto povislé dvojky na solidní trojky a budu doufat, že příště už to konečně klapne. ()

Mishqo

60-70% ... Trošku klišé, keďže stavia na overenú emocionálnu kartu (nemôžem spoilerovať), ale celkom slušná westernová variácia. ()

Brain-D

Ozvučení tak skvělé, které by mohlo patřit tomu nejlepšímu westernu jaký, kdy kdo viděl. No ale, co se týče děje je to příliš prosté, aby vás to chytlo více za srdce jak jiné kousky. 60% ()

Georgex

Westernová verze Johna Wicka, která potěší pouze přítomností Ethana Hawka a Johna Travolty, kteří své role zvládají s velkým přehledem, nicméně to je asi tak jediné, co může tento film nabídnout. Vše ostatní je až příliš rutinní a v polovině filmu to spadne do šíleně líného tempa. Jinými slovy, pokud nejste zarytí fanoušci jednoho ze zmiňovaných herců či milovníky béčkových westernů, tak se radši tomuto novému počinu Ti Westa vyhněte. Moje hodnocení 45%. ()

sedm.1

Hororový specialista Ti West si odskočil k westernovému žánru a popravdě to nedopadlo úplně nejhůř, i když se ale nejedná ani o žádnou hitparádu. Pravdou tedy určitě je, že zápletka je i na tento žánr už jednoduchá až moc, což ale neberu zas až tak jako výtku, spíš jen upozornění, že se West na scénáři zrovna dvakrát nevyřádil, nicméně je vidět, že filmové řemeslo mu není vůbec cizí a dokáže tak zaujmout alespoň v jiných ohledech. Především tedy atmosféra poměrně nekompromisního divokého západu zde působí vážně přesvědčivě, dokážou zaujmout ale i jednotlivé postavy, které jsou sice také dost šablonovité a předvídatelné, na druhou stranu se jim ale nedá upřít ani jistá výraznost, a to i díky slušnému výčtu známých a ověřených ksichtů, samozřejmě na čele s Ethanem Hawkem a Johnem Travoltou. Co mě naopak nemile překvapilo, byla Westovo umírněnost v násilí a množství mrtvol, kdy jsem vzhledem k jeho ostatní tvorbě očekával slušný jatka, ale snad až na dvě scény se tu Ti drží pěkně při zdi, což nechápu, škoda no. Jinak očekávat zde nějaké napětí, emoce, či cokoliv jiného navíc, by bylo také zbytečné, celý film je prostě držen v jasných žánrových mantinelech, přes které nevede cesta, tudíž se ve výsledku jedná o takovou westernovou klasiku, která sice v rámci žánru funguje, ovšem to je asi tak vše. ()

Lukoboss

Nízkorozpočtovej western o pár lidech (přesto dvě herecký hvězdy), jedné vesnici (tomu snad ani nelze říct město) a jednom roztomilým hafanovi (už od začátku tušíte, že asi přijde k úhoně). A začíná to slibně, je to špinavý, drsný, zpocený, zamračený pohledy a drsný dialogy nechybí. Jenže jak přibývají minuty, začne to být až parodický, jakoby T. West nevěděl, co s tím filmem chce vlastně udělat. Postavy se začínají skoro pitvořit, nejvíc to v tomhle odnesly asi sestry, především ta starší z nich (ta je na facku od prvního záběru). Nevím, jakej v tom byl úmysl, ale nepovedlo se. Ty tři hvězdy jsou hlavně za E. Hawka, T. Farmigu a psisko (Travolta tady byl tentokrát spíš jen do počtu a aby byl vidět na plakátu), víc si to nezaslouží. ()

LEATHERFAC

Pan Hawke se snaží moc pěkně, pan Travolta taky, leč pracovité nožičky jim tu podráží občasně debilní scář a režie. Poďme konkretně: Paul je pistolník, zkušený voják se psem hlídačem že? Takový člověk spí uprostřed prérie sám, během noci ho vzbudí jeho hlídací pes, který štěká do noci na něco podezřelého. Co asi pistolník udělá? Za A. sáhne co nejrychleji po zbrani, zamíří směrem kam štěká pes, a zeptá se kdo tam, v případě neodpovědi vyšle varovný výstřel. Za B. nechá zbraň ležet a okřikne chytrého psa a když štěká dál, jde beze zbraně uklidnit psa. Ano! B. je správně, protože náš protagonista je sice zkušený voják a pistolník ale bohužel taky tak trochu úplněj idiot!?! Podobného idiota dělá tvůrce z postavy šerifa. Konečná přestřelka, kdy Travolta stojí mezi synem a Paulem, oba pistolníci po sobě střílejí jak o život a místo aby složili toho druhého, je na maděru jen Travolta, to je prostě výsměch. Jinak herecky výše zmiňovaní super, mladá Farmigová taky tak - herectví mají zjevně v rodině. Ovšem její sestra a Travoltův syn - to je bohužel herectví o třídu níž a Ransone ta hlavního záporáka prostě fakt nemá - sorry. Nebýt těchto pár negativ, jedná se o velmi příjemný současný western. ()

Corpsegrinder

Naprosto ukázkovej případ špatnýho westernu. Zápletka alá John Wick by se do takovýho žánru určitě hodila, to by zde ale musely bejt líp napsaný postavy. O drsnosti tohohle divokýho západu se dá dost pochybovat neboť snad každá postava včetně hlavního hrdiny je připosraná až za ušima z každýho střílení na který dojde. Přehrávání Taissy Farmigy hned v její první scéně ve mně vzbudilo nutkání film okamžitě vypnout. "Vrcholem" filmu je pak neskutečně antiklimaktická závěrečná... přestřelka? Vlastně to přestřelka ani neni neboť se tam neustále všichni vzdávaj, utíkaj, váhaj zda vystřelit a korunu tomu nasadil John Travolta kterej se tam dobrejch 10 minut připravuje na přeběhnutí asi 15 metrů z jednoho baráku do druhýho. Nikdo se ani nesnažil to westernový městečko trochu dát do pucu takže vypadá tak zašle že se skoro zdá jako by v něm natáčeli v roce 2016. :)) Mimochodem obsah filmu zde vůbec nesedí. ()

Hanys_

Western remake Johna Wicka. Líbí se mi, že tu Hawk není za jednoznačného klaďase a že umí být taky pěkný sviňák, ale to je asi tak všechno. S tím obsazením to mělo dopadnout mnohem líp. ()

Disease

John Wick na Divokém Západě :-) Tohle bylo fakt dost špatné, zápletka totálni klišé a herecké výkony na hranici parodie. Asoň že hudba se povedla. ()

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět