Birth of the Dragon

Životopisný / Drama

USA, 2016, 103 min

• Rominator

V první půlce filmu jsem měl dojem, že Bruce Lee je pouze vedlejší postava. Zbytečně velký prostor dotal fiktivní Steve McKee a jeho milostná linka s Xiulan Quan (Qu Jingjing). Chyběla mi zde Bruceova žena Linda. Ve snímku měli dostat více prostoru samotní aktéři zápasu Bruce Lee (Philip Wan-Lung Ng) a Wong Jack Man (Xia Yu). Ještě několik informací z titulků a jak to bylo ve skutečnosti. Corey Yuen je uveden jako Martial Arts Designer. Wong Jack Man má v závěrečných titulcích kredit poradce. Zápas se odehrál v prosinci 1964 a očitým svědkem byla i Bruceova manželka Linda Lee, která byla v osmém měsíci těhotenství. V tomto neveřejném zápase ještě Bruce Lee používal Wing Chun, ale poté začal dělat na bojovém stylu Jeet Kune Do (The Way of the Intercepting Fist), který představil v roce 1969. O vítězi se spekuluje dodnes, protože Bruce Lee a Wong Jack Man se k tomu v té době dostatečně nevyjádřili...(26.11.2017)

Tohle je rozhodně snímek, od něhož máte trochu větší očekávání, než nakonec dostanete, ale přece jen jsou zde scény, které vás dovedou docela naplnit, alespoň v případě, kdy máte potřebu po povedené akci, respektive po dobrém bojovém umění. Je to místy hodně tanec, ale jsou zde scény, které jsem si užíval. Podání Bruce Leeho bylo zajímavé.(16.1.2018)

Neni to úplne sklamanie,ale ani to nenaplnilo ten potenciál ktorý film mal.A to dosť zamrzí,film pôsobí miestami strašne plytko.Úspech ako taký preto ide na vrub dvom skvelým výkonom,jeden patrí Philipovi Ng ako drzý a namyslený Lee(ale charizmou podobnou ako mal Bruce Lee neovplýva,rovnako ako ani Jason Scott Lee v snímke Dračí život Brucea Leeho),a Yu Xiao ako ten kľudný a pokorný mních Wong.Najslabší článok celého filmu je Billy Magnussen,ktorý nie je ani dynamický a ani trochu uveriteľný.Bojové scény sú tu čerešničkou na torte(mohlo by ich byť ale viac),či už súboje ako také alebo tréningové pasáže(22.10.2017)

• KoRner

Demýtizácia, či dokonca degradácia Brucea Leeho, z ktorého tu spravili arogantného kreténa, ktorý sa nad každého vyvyšoval. Asi to urobili aby Wongova skromnosť viac vynikla, avšak potom film nie je ryba ani rak. Nie je o Wongovi, Leeovi, ba ani o blonďákovi, ktorý chce vyslobodiť svoju lásku z rúk priekupníkov s ľuďmi. Súboje sú nacvičené pekne, ale kamera nestíha a súboje tak vyzerajú pomalé, nudné a dosť často nekontaktné.(20.2.2018)

Taká malá fajná jednohubka, ktorá síce hneď po pozretí vyšumí z hlavy, ale nenudí a je dobre spracovaná. Len by to chcelo kvalitu na úrovni Yip Manov, kedy bolo vidieť a cítiť každý úder. Príbeh neriešim, lebo tak ako v Yip Manovi tak aj tu je len inšpirácia a ostatné výmysel, ale zato pozerateľný. :)(2.1.2018)

• Yu Xia