Kmeny

Hooligans (E02)

(epizoda)
TV spot

Dokumentární cyklus Kmeny, který mapuje současné městské subkultury, představuje druhý odvysílaný díl Hooligans. Kmen organizovaných radikálních fanoušků, který k fotbalu patří odjakživa. Jedni se bijí za svůj klub na hřišti, druzí pak v hledišti nebo na předem domluveném místě mimo stadion, kde si s chutí užívají svůj tzv. "třetí poločas". Spojuje je stejná vášeň: hrdost na klubové barvy, hájení tradice a kamarádství. Vazby na ostatní členy kmene bývají tak silné, že společně sdílejí jak radost z vítězství, tak i průšvihy. Projekt Kmeny vznikl v koprodukci studia Yinachi a České televize, partnery projektu jsou městské projekty BU2R a Jägermeister. Díl Hooligans odvysílá Česká televize, ke zhlédnutí bude také na kmeny.tv. (Česká televize)

geklon

Hooligans je životní styl, má svoje pravidla a svoje zásady. Znám chulgány, kteří čtou Nietzsche i Bibli, znám fotbalový fanošky, kteří jsou vegani, kteří dobrovolničí v duchoďácích. Tohle je totální výsměch a pokud někdo odsoudí tuhle komunitu, jen na základě 26 minuté píčoviny, bez hloubky, je mi ho líto. Tohle nejsou žádný kmeny. Tohle je osobní vyřizování účtů. Ostuda. ()

Angelic-77

Očekával jsem celkově komplexnější pohled. Zatímco punk a jeho hodnoty jsem - i přes celkovou nesdílnost těchto hodnot - tak nějak pobral, subkulturu hooligans asi nepochopím nikdy, na to jsem zřejmě moc primitivní buď já nebo dotyční... :). ()

Všivák odpad!

Tak tohle se fakt nepovedlo. Žádný rozhovory. Jenom pár stupidních záběrů z autobusu. Z cesty na stadión. Ze stadiónu. A pár bitek, který se dají určitě i vyoutubeovat. Naprosto zbytečný dokument. ()

Arogant

Dokument o nejnižších formách života, u kterého je člověku 26 minut trapně z toho, že přináleží ke stejnému živočišnému druhu. ()

f7r odpad!

Dost zaujaté hodnocení, ale zůstanu u něj... Z upoutávek a komentářů režiséra jsem si rozhodně myslel, že zde bude snaha o ukázku jiného pohledu na věc, než jaký nám obvykle servírují média. No, omyl... scény z autobusu? Ostuda... A celkově je to jen nic neříkající sestřih a ne dokument s nějakou hodnotou... ()

halixCS93

postavit tenhle díl, na kterej jsem se hrozně těšil na bandě plzeňských přestárlých - nechutně vožralých buranech... velká škoda. Jediná dobrá část dokumentu je úvod při hymně. ()