Dokumentární cyklus Kmeny, který mapuje současné městské subkultury, představuje šestý odvysílaný díl Rainbow. Stejně tak jako kmenoví předchůdci z 60. let a dřívější utopisté přijímají moderní hippies vizi funkčního modelu lepší a spravedlivější společnosti, založené na duchovní obnově, spolupráci a sdílení. Uchovávají své vlastní hodnoty, kdy na prvním místě dominuje především vztah k přírodě. Projekt Kmeny vznikl v koprodukci studia Yinachi a České televize, partnery projektu jsou městské projekty BU2R a Jägermeister. Díl Rainbow odvysílá Česká televize, ke zhlédnutí bude také na kmeny.tv. (Česká televize)

mira007

Každej by někdy chtěl svobodně běhat nahatej a free někde na louce, ale v našem světě, kde řešíme, že bychom na té louce potkali sousedy, rodiče, nebo hezčí lidi tak to vytváří limity, proč se té louce vyhnout. Rainbow je komunity ultrapozitivních osob, které tyto limity nemají a v tom spatřují svobodu - nabízejí free hug na ulici, jezděj na pionýrský free tábory a mají takový usměvavý přístup k celému světu. ()

Furmi

Krásne natočené, s krásnou ale bohužial v dnešnej dobe s pomerne silne naivnou myšlienkou. No to ale vôbec nevadí. Táto subkultúra si svojich priaznivcov nájde stále a všade. Mal som počas celých 28 minút dokumentu veľmi pekný hrejivý pocit pri srdci. Stálo to zato. 75% ()

Kubinn

Hezky natočenej dokument o vesmírných lidech a jiných Aštar Šeranech. Hezky to ukazuje jejich pokrytectví a zoufalost pramenící z mentální slabosti. Spoiler: Ten Ewok v klobouku je opravdu uhrančivej. ()

Olík

Jeden z těch dílů, který má svojí jasnou vypovídací hodnotu a především díl, který mne doposavad nejvíce donutil přemýšlet (za což tedy klouboček). Obrázek možná nejšťastnějších lidí na světě si celou dobu jede svoji duhovou linku a neplýtvá materiálem při nic neříkajících pasážích (s čímž se perou předešlé díly).....bohužel tato subkultura by si zasloužila nějaký časosběrný dokument, více minut, hlubší vrt, protože kromě otázky "zda můj způsob života mne činí šťastným" (což považuji za to nejdůležitější poslání tohoto dílu) nejde než se nezamyslet nad tím jak novodobý hippie žijí celý rok, čí jsou ty pozemky, jak v zimě, co nemoci, zranění, vyšší moc..........otázky, otázky, otázky a já chci odpovědi, odpovědi, odpovědi!?!?!?! ()

m4xp4yn3

Předmět A: Full-time pičus, který vám vnucuje pravdu a přírodu a lásku kudy chodí, a všechny nadávky a plivance ze sebe nechá stéct na zem. Přitom z něj sálá mindrák z vlastního chcípáctví. Předmět B: Zážitkový produkt "buď svůj", jeď na tejden někam do prdele objevovat ducha přírody na třech kilometrech čtverečních, jez z dřevěnejch mističek, objímej cizí nahý tlustý lidi a pak mazej zpátky do kanclu nenávidět kolegy. Sakra, Kmen je identita a musí se projevovat a naplňovat každý den, v každém činu, gestu. Jinak je to falešná "fastfood experience" k dočasnému zalepení prázdnoty v době identitární paniky. Autoři Kmenů mluví o hlubokých a komplexních psychologických a sociálních jevech jazykem reklamy na Sprite. ()

GTS_PUNK

Jeden z lepších dielov série Kmeny. Natočený spôsobom, ktorý vás zavedie priamo na "najposvätnejšie" miesto celej komunity Rainbow, o ktorej som do zhliadnutia tohto dielu nikdy nepočul. Možno to je dôvod, prečo ma tak zaujal. Opäť sledujeme viacero strán danej subkultúry - mierne preafektovaného týpka z Prahy, ktorý varí pre spoločníčky vo vykričanom dome a s transparentom "Free Hugs" naháňa po Václaváku vydesených turistov, zatiaľ čo iné dni varí veganské jedlá pre bezdomovcov. A takisto máme možnosť vidieť ešte extravagantnejších členov Rainbow, skutočných novodobých hippies. Tí o sebe síce tvrdia, že drogy nepotrebujú, ale pri pohľade na minimálne niektorých z nich vám bude jasné, že pravda bude asi trochu inde. Z lásky a vesmírnej energie uctievania úplnku Mesiaca asi nebudú všetci takí vysmiati. Kmeny: Rainbow je jedným z dielov série, z ktorého si divák pravdepodobne odnesie nejaký ten nový poznatok, keďže o tejto komunite ľudí asi väčšina z nás nepočula. Zaujímavé a pritom zábavné, ale určite nie také, aby som sa k Rainbow pridal, pretože aj keď je ich myšlienka pekná, svet takto skutočne nefunguje. Pozitívne myslieť treba, ale netreba to ani preháňať. ()

kubilov

Hippies nebo Rainbow, jak chcete, je subkultura, která je mi ze všech z projektu Kmeny vzdálená možná úplně nejvíc. To, že to nechápu, pak ještě více podněcuje výslednou zvědavost a údiv nad tímto podivným bezstarostným společenstvím pociťuji. ()

ammina

Mám strach ze sluníčkových a alternativních batikovaných bio žen a mužů, což je zvláštní, protože podobné hodnoty vpodstatě sama uznávám. Jen mi příjde pokrytecké 11 měsíců otročit v nadnárodní korporaci a měsíc žít v komuně v souladu s cykly přírody a kdovíčehoještě. Možná ještě pokrytečtější je žít tímhle stylem pořád a nechat nás ostatní si za sebe platit daně a zdravotní pojištění.... samé otázky.... ()