Dokumentární cyklus Kmeny, který mapuje současné městské subkultury, představuje osmý odvysílaný díl Tattoo. Asi vůbec nejrozšířenější formou zdobení těla je tetování. Dnes se s ním setkáte napříč všemi společenskými vrstvami a kulturami. Samotný akt tetování je tisíce let starý a jeho praktikování je spojeno s mnoha kmeny. Ať už jde o symboly s jasným odkazem, náboženské a nebo dekorační účely. Projekt Kmeny vznikl v koprodukci studia Yinachi a České televize, partnery projektu jsou městské projekty BU2R a Jägermeister. Díl Tattoo odvysílá Česká televize, ke zhlédnutí bude také na kmeny.tv. (Česká televize)

Olík

Punk a Tatoo, kdybych se měl s pistolí u hlavy přihlásit k příslušnosti k některému z cyklem nabízených kmenů, byly by to právě tyto dva. A proto co se týče jejich krátkometrážní zdravice musím konstatoval zklamání a velké zklamání. Co to jako bylo? Ospalý medailonek leklé divnoženky? Když už nedisponuji nadbytkem času, tak proč si vyberu ten nejméně vypovídacího pohledu? Jestli jste co se týče tetování panicové a chtěli jste si na něj utvořit nějaký názor nebo se o něm něco bližšího dozvědět, tak tady nehledejte!?!?!?! ()

Nail odpad!

Ach jo, na tenhle díl jsem se těšil a vzešla z teho prvotřídní sračka. Co se týče té buchty co dělá make-up a rádoby tetování a je o ní asi 3/4 dílu tak musim říct, že tenhle styl se mi nelíbí a ani ho nepovažuju za nějaké umění. Taky co bych očekával od někoho, kdo si na sebe něco načmárá a za chvilu ho to přestane bavit a začerní si to. To ať si příště něco pořádně rozmyslí než si na sebe hodí další čáru. Mnohem lepší by bylo, kdyby celéch 25 min bylo z prostředí Tattoo convention, kde by byli rozhovory s různéma tatérama a bylo vidět více stylů. Tohle bylo fakt o prdu. Díl co díl větší a větší sračka. ()

UniqueNett

Tak toto je opravdu velké zklamání. Strašně jsem se těšila, že poznám lidi, co tetují. Dozvím se, proč tetují a co nejradši tetují. Těšila jsem se, že se podívám na fakt pěkný kérky. Ale rozhodně jsem se netěšila na to, až budu sledovat nějakou leklou rybu, co tetuje jehlou "tečku po tečce" a ještě k tomu fakt hnusný tetování. Navíc udělá tři čáry a tvrdí, že udělala celej rukáv. Věřím, že lidé, co opravdu ten rukáv mají, si při tomto jejím výroku tloukli hlavou do zdi. Jsem majitelkou několika tetování a představa, že bych si některé začernila nebo jinak odstranila, je pro mě nemyslitelná. Dokument absolutně k ničemu, divákovi nedá zhola nic. ()

Drom

Je smutný, že tahle necelá půlhodina o tetování má stejnou výpovědní hodnotu jako písnička Tetování od Pilsner Oiquell. Jako to myslím vážně, o technice minimum, zajímavých kérek taky moc k vidění nebylo (modrá a červená čára, fialovej obdelník a ty malůvky jak od pětiletýho fakana, kurňa to je umění) a že by snad historie? Ale kdeže... No hlavně že tam byla ta slečna, co neví, co chce a vystudovala obor socha. Já nevím, co k tomu víc napsat, kamera má pořád rozbitý zaostřování, tvůrci stále úchylku na zpomalený záběry a všechno ostatní napsala Koryntos. ()

papaguy

V rámci krátké plochy 25 min. asi maximum, co se do dokumentu vejde. Chci se dozvědět víc. Víc obrázků, víc přístupů, víc osobností. Tohle bylo nahlédnutí pod pokličku, řekněme, artovějšího a osobnějšího přístupu. ()

GTS_PUNK

V dnešnej dobe si už tetovanie dáva robiť naozaj každý druhý človek. Kedysi ho mali len námorníci či trestanci, neskôr extravagantní ľudia a dnes sa už iba stačí pozorne pozrieť na telo takmer akéhokoľvek človeka, aby ste nejaký ten atramentový zápas na jeho koži našli. Polhodinová sonda na svet práve takýchto ľudí však nezachádza ďalej, než za dvere tetovacieho salónu či stretnutia tatérov a nestrannému divákovi neprináša niečo, čo by sa o subkultúre mohol dozvedieť. Akýkoľvek pohľad do minulosti, vývoj či posun vpred alebo vízia do budúcnosti - to všetko tu chýba a zásadne znižuje kvalitu dokumentu. Divák sa dozvie len postoje a vzťah zopár tatérov k tetovaniam, ale nič objektívnejšie. Kmeny: Tattoo je slabý diel. Zameriava sa viac na ľudí ako na subkultúru, neprináša nič nové a ak sa o tetovanie nezaujímate bližšie, pokojne tento diel série vynechajte. Nepríde o nič, pretože niet o čo prísť. ()

kubilov

Co se týče televizních Kmenů jako celku, tak se je snažím obhajovat kde to jen jde, avšak se přitom stále snažím být co možná nejvíce objektivní, a tak například Tattoo kvůli své nezáživnosti ode mě více než 2* dostat nemůže. Snad kromě freestyle tattooingu, o kterém spousta lidí neví. ()

certiskon odpad!

No tak to zdááááár jako! Už mě u tohoto dokumentárního cyklu začíná pěkně vytáčet, že se člověk na něco těší a pak zjistí, že zabil necelou půl hodinu života sledováním hovna, který je pojatý jen z jednoho - toho nejvíc nudnýho pohledu. Myslím, že zrovna tohle "umění" kérek typu fialovýho obdélníčku je jedno z nejtragičtějších a i moje těhotenské akné vytvořilo na zádech smysluplnější a hezčí obrazce... ()