Pan Hire

• Francie Monsieur Hire (více)

Drama osamělého člověka, který se svým způsobem odlišuje od svého okolí a lidé ho tedy nemají rádi. Když je ve městě zavražděna mladá dívka, podezření padá na něho. Nedokazuje svou nevinnost, neuvědomuje si vážnost svého postavení. Je zcela zaujat pozorováníme dívky, která bydlí v protějším bytě, vášnivě se do ní zamiluje a je ochoten obětovat vše za její náklonnost... (oficiální text distributora)

Disease

Melancholická psychologická krimi. Spíš než Simenona bych na předlohu tipoval dvojici Boileau-Narcejac nebo z nefrancouzských zdrojů Patricii Highsmithovou. ()

RedHot

Zpočátku se Pan Hire jeví jako klasická detektivka v hlavní roli se samotářským komisařem, půvabnou dívkou a studeným nesympatickým podivínem, který, jak se zdá, má co skrývat. Poetická první půle si však s veškerými dohady obecenstva navyklého na šablonovitá schémata detektivek příliš netyká - režisér s nesmírným gustem nechává diváka tápat v koláži minimalistických ponurých obrazů a nejasných, krátkých dialogů. Hlavní aktéři příběhu nejsou obyčejní lidé a nezažívají obyčejné pocity, a tak neustále mají čím překvapovat, a to i během napínavého a vkusně vygradovaného finále. Po všech ohledech velmi působivý film. ()

Everyone

Psychické rozpoložení a schopnost/neschopnost hlavní postavy, skvělé. Průhlednost vyvrcholení příběhu bere hvězdu. ()

gootchy

Sám bych se na to rozhodně nedíval, ale tenkrát v tv nic lepšího nedávali. Taxem to zkusil. Hrozně mi imponovala hudební složka filmu, která dle mého názoru výborně doplňovala celou koncepci díla. Hire je vážně divnej. A ta ženská je pěkná svině. Ale tu hudbu bych si ještě jednou poslech. ()

markotter

Patrici Lecontovi se podařilo úžasně přenést na plátno celou škálu emocí od osamělosti pana Hira, přes jeho posedlost krásnou dívkou od naproti ale i třeba rozpustilost Sandrine Bonnaire. Ale hlavně - on dokázal přenést z plátna na mně i fyzické vnímání doteků - například když ve scéně na boxu pan Hire lehce přejíždí po ruce Alice - to mi normálně přejížděl mráz po zádech. Krásný a smutný film, jehož atmosféru pomáhala dotvořit také hudba M. Nymana. ()

bobin

Trčí z toho okatě románová předloha / G.Simenon / . Nečekejte ale žádnou třeskutou krimi, či thriler - je to filmová poema o zamilovaném podivínovi....... Nad hodnocením 83 procenty jen kroutím hlavou. ()

EVIM

Četl jsem v nějaké upoutávce, že jde o zapomenutý skvost francouzské kinematografie. No... vím o jiných skvostech francouzské kinematografie, ale tenhle snímek mezi ně určitě nepatří! ()

FandaF

Velmi krásná a svůdná Sandrine Bonnaire v roli Alice nezachrání nudu o jednom bláznovi - čumilovi. Podle mne tento film nesplňuje zařazení ani jako krimi, ani jako thriller a ani jako drama. Zprávné zařazení neznám snad "psycho-nuda" ;-) ()

Kozlowski8

Pro mne zvláštní film, ani nevím, jak jej hodnotit. Po celý film jsem se vcelku nudil, dialogy mi přišly nevěrohodné, jako i herectví hlavních hrdinů a vlastně celý film. Přesto jsem v noci po jeho skončení dlouho nemohl usnout a myšlenky se mi vracely k panu Hiremu a mrše Alici, takže mne ten film vlastně dostal. Abych nezapomněl - skvělá hudba v pasážích, kdy pan Hire šmíruje u okna - největší plus snímku. ()

Saxos

Krátký příběh o tom, jak si voyeur krejčí Hire, který je i trochu švihlej fetišismem, najde špatné okno. Nakonec však pan Hire převezl i Alici, ale moc platné mu to v dřevěným penálu není. ()

zigy

Francie se zas vytáhla:) Tohle nesedne každému, ale pokud máte lehké sklony k depresím, voyerismu a jste samotář, budete tenhle film žrát i s navijákem - lehké erotické napětí a hra režiséra s divákem - Kdo je vlastně ten divný pán? ()